חמישי 13 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 17.01.2018
  יום דיונים מיוחד בכנסת על המאבק באלימות נגד נשים
  ענת לב־אדלר

  במשכן הכנסת קיימו אתמול יום דיונים מקיף על המאבק באלימות, נגד נשים ובכלל. במהלך היום הוצגו דרכים שיסייעו להיאבק בתופעה באמצעות מיזמים קהילתיים וטכנולוגיים.

   

  מנכ"ל משרד הרווחה, ד"ר אביגדור קפלן, הכריז אתמול כי היוזמה של חברת הכנסת עליזה לביא להכשרת קוסמטיקאיות ובלניות במקווה כדי שיוכלו לזהות סימני אלימות כלפי נשים ולדווח עליהם, תיכנס כבר השנה למערך ההכשרות הרשמי של משרד העבודה והרווחה וכי יוקצו לו משאבים נרחבים בתקציב 2018.

   

  סנ"צ ינון בטאט, רמ"ד סייבר במשרד לביטחון פנים, חשף גם כי בהקשר של מיגור אלימות מתקיים בימים אלה פיילוט לניטור וזיהוי פנים בזמן אמת, למשל באצטדיון הכדורגל טדי בשיתוף פעולה עם הטוטו, שיאפשר איתור גורמים אלימים. בנוסף, יתחיל בקרוב פיילוט שמתריע בצורה אלקטרונית בפני נשים אם הגבר שנגדו יש להן צו הרחקה מתקרב לעברן.

   

  במהלך הדיונים ניתן גם מענה מפתיע לסוגיית האלימות המינית נגד נשים במקום העבודה. בוועדת המדע והטכנולוגיה, הוצגה בין היתר אפליקציית "מיינד־יו" אותה יכולים מעסיקים להטמיע במקום העבודה ובעזרתה להפוך את הדיווח על הטרדות מיניות למסודר ועקבי. השימוש באפליקציה מאפשר לעובדת שחשה מוטרדת לדווח לממונים עליה על ההטרדה, באופן מסודר ומוגן או להעביר מסר לקולגה הפוגען, כאשר כל המידע שהיא מוסרת מתועד אצלה בסמארטפון וניתן לשליפה בכל רגע נתון.

   

  יותר מ־500 משתתפים השתתפו ביום הזה, ביניהם נציגים מהמגזר העסקי והציבורי.