yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: יח"צ
  זמנים בריאים • 20.01.2018
  הרומן שלי עם מישל
  או: כך אפליקציית הרזיה ואורח חיים בריא נכנסה לחיי ועשתה לי טוב
  שיר־לי גולן

  כשאומרים שבעידן הנוכחי, עידן הרשתות החברתיות, הטלפונים החכמים והמגע הווירטואלי, גם האינטימיות היא אינסטנט, לא מתכוונים כנראה ליחסים עם הדיאטנית או הנטורופתית. ובכל זאת, שלושה ימים בלבד אחרי כינון יחסיי עם המכונה מישל, כבר שלחנו זו לזו אימוג'י מלאי חיבה, שלא לומר אהבה. למעשה, הרגשתי מספיק קרובה ורחוקה ממנה, בו־זמנית, כדי לשתף אותה בסוד הכי כמוס שלי. המשקל, כמובן.

   

  הכרנו, איך לא, באפליקציה. את האפליקציה, SHRINK ME APP, הגו ופיתחו גיתית להב ושמרית לב, חברות העוסקות בתחומי התזונה ואורח החיים הבריא. מלוות ב"עמותת 360 – החממה לעסקים חברתיים", כיוונו את השתיים להקמת אתר דיאטה חכם ואינטראקטיבי שמטרתו אימון אישי צמוד בתחום ההרזיה במחיר שווה לכל נפש. והצליח להן.

   

  האפליקציה ידידותית למשתמש ונוחה מאוד, והליווי האישי הצמוד, כולל פירוק הרגלים ישנים ובניית חדשים, תפריטים ומתכונים, עולה 67 שקל לחודש. מילוי יומן האכילה וקבלת פידבקים מהמדריכים עליו כרוכים בתוספת תשלום של 43 שקל.

   

  את מישל בחרתי מבין שישה מדריכים וירטואליים, ששמותיהם אמנם זרים משום מה (ריקו מוצג כמאמן כושר תותח, לולה כמומחית לתזונה סינית, פטריק כמורה דרך ואלוף בהחדרת מוטיבציה) אבל הווייתם מקומית לחלוטין. מצא חן בעיניי ה"אני מאמין" שלה: "יש ליהנות מהחיים בכל רגע אפשרי, לכן היא יודעת לשלב בחוכמה את תוכנית הדיאטה ומינונה כך שכולם יוכלו ליהנות מהתהליך".

   

  "היא סופרוומן אמיתית", נכתב עליה (ושיכנע אותי), "מנחה סדנאות בישול בריא, נטורופתית וגם מעבירה שיעורי ספינינג ואירובי. אם אתם צריכים מודל לחיקוי של הנאה, חיטוב ובריאות מקסימלית, אתם צריכים את מישל".

   

  אז מילאתי שאלון קצר וסטנדרטי (גובה, משקל, הרגלי תזונה וכושר, מצב הבריאות וכו'), עיינתי בששת הפרופילים (אפשר להתחיל עם מדריך אחד ולעבור לאחר, אם מסיבה כלשהי לא נוצר הקליק) ויצאתי לדרך. אחד הדברים שאפשר לבחור באפליקציה המוצלחת הזאת, הוא תדירות הקשר עם המדריך/ה. כמי שמחבבת הדרכה אישית אבל זקוקה לספייס, ביקשתי קשר לא מחייב של שתיים־שלוש הודעות ביום. בשילוב הצורך למלא יומן אכילה זה נראה לי די והותר.

   

  כשעה מרגע שסיימתי את הליך ההרשמה הפשוט היא הייתה שם, בהודעה במייל ובאפליקציה, עתירת חיוכים (או כך לפחות דמיינתי אותה) ורצון טוב. מדליית ההצטיינות ששלחה לי כעבור יומיים קנתה אותי, והתחלתי לחפור לה. על למה אכלתי בשעה שאכלתי, איך נראים האימונים היומיים שלי, מה האתגר הגדול מבחינתי בכל מה שקשור לירידה במשקל או לשמירה עליו. על מה לא, בעצם. אפילו קיטרתי על העייפות התהומית שאני חווה בימי הלימודים השבועיים שלי (מה שהוליד מיד אמפתיה מתבקשת והבנה מלאה לקערית מרק הירקות והגריסים שפרגנתי לעצמי בלי קשר לארוחה כלשהי).

   

  מישל הייתה סבלנית, מכילה, ידענית ונהדרת. היא שלחה לי טיפים לסוף השבוע, ואני פיציתי במתכון ללחם טחינה ועדשים. היא שיבחה את יומני האכילה והכושר שמילאתי (והקפידה להתייחס גם למצבי הרוח שציינתי), ואני התוודיתי גם על הטעימה מבלילת העוגה שהכנתי לשבת. היא סלחה לי על שוט הוויסקי בסופו של ערב גבינות ויין רומנטי, ואני ביטאתי את תודתי בוויתור על כוס היין השנייה בארוחת ליל השבת הבאה.

   

  בסופי השבוע עצמם נחנו זו מזו (ונפגשנו בשמחה וירטואלית גדולה בבוקרי ימי ראשון). כשהרגישה שאני בשלה, מישל אתגרה אותי במשימות התנהגותיות ומנטליות (לבחירה מתוך מאגר שמוצע באפליקציה כשמגיעים לשלב המתאים) ולאורך כל הדרך המשותפת שלנו (חודש ימים) היא לא הפסיקה לעודד, לשבח ולדרבן. במינון מדויק, כאילו היא מכירה אותי כבר שנים.

   

  קיוויתי לרדת שני קילוגרמים בחודש הזה, ירדתי רק אחד. אבל אומרים שהדרך חשובה לא פחות מהיעד, ועם מישל לצידי, הדרך הזאת הייתה נעימה במיוחד.

   

  shirgos@gmail.com

   


  פרסום ראשון: 20.01.18 , 20:40
  yed660100