שבת 11 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שי כהן ארבל
  24 שעות • 24.01.2018
  הכל הולך לו
  מעיין אדם? זאת היסטוריה. שגיא ביטבוקס יוצא עם הדוגמנית גיל לבנת, "הבחורה הכי יפה בישראל", כמו שהוא מגדיר אותה, ולא מסתכל אחורה בגעגוע על האי של הישרדות. עכשיו הוא מככב בעונה החדשה של "הכל הולך" ומספר איך הילד השמן והמחוצ'קן מפעם, שלא האמין שתהיה בת שתרצה לצאת איתו, הפך לכוכב שצריך להתמודד עם מעריצות שרודפות אחריו
  יואב בירנברג

  לא משנה כמה שנים עברו מאז, לא תוציאו את הילד השמן ההוא מקיסריה, עם תסרוקת הליפה והחצ'קונים, משגיא ברייטנר של היום. תוכנית הריאליטי "הישרדות" וסרטוני הביטבוקס שהוא מעלה לרשת הפכו אותו לאחד מכוכבי הנוער הגדולים בישראל. וכן, אנחנו לא מגזימים. הפסטיגל היה ההוכחה הגדולה למעמד שלו בתעשייה. ברייטנר נאלץ להסתובב עם שומרי ראש בגלל המעריצים שלא הניחו לו.

   

  אבל הוא דווקא נהנה מכל המהומה סביבו. כשמאות ילדים עטו עליו וביקשו לעשות סלפי אחרי אחת ההופעות בפסטיגל, ברייטנר התרגש כאילו הזמן עמד מלכת אי־שם בכניסה לבית הספר היסודי בקיסריה. "אם הם התרגשו, תחשוב איך אני, הילד שהסתגר שעות בחדר מול המחשב, מתרגש כשהמון ילדים אוהבים אותו", הוא אומר וסומק של התרגשות צובע את לחייו. "לבוא דווקא משם זה הכי מיוחד, כי אני יודע מה זה להיות בלי חברים ומה זה להיות מסוגר".

   

  לכן אתה רוצה לרצות את כולם?

  "פעם הייתי נורא מנסה לרצות אנשים. היום אני מנסה למנן את זה. אני אוהב לשמח ילדים. כשאני זורק לילד עצוב חיוך והוא מרגיש בעננים, זה משמח אותי. באחת ההופעות בפסטיגל יצאתי מהבמה וראיתי שתי נערות. אחת מהן בכתה. היא סיפרה לי שחברה שלה הציקה לה. זה ישר נגע לי ללב ודיברתי איתה. כשהיא חייכה, שמחתי. בגלל הבמה שקיבלתי והעבר שלי יש לי אחריות להנחיל ערכים לילדים ולבני נוער. אני עושה את זה בהרצאות העצמה שאני מעביר ברחבי הארץ, בפוסטים שאני כותב ברשתות החברתיות, או כשאני מדבר על זה בתוכניות שלי בערוץ 'קיד'. ואני לא מדבר על הצד הפוגע — אין לי שום טינה אליו — רק על הנפגע".

   

   

  "לא הייתי בשל לזוגיות"

   

  עם האקסית, מעיין אדם
  עם האקסית, מעיין אדם

   

   

  ברייטנר בן ה־24 — שגיא ביטבוקס בשבילכם — לא רוצה שיקטלגו אותו רק ככוכב ילדים עם 230 אלף עוקבים באינסטגרם ומיליוני צפיות לסרטונים שהוא מעלה. בהישרדות הוא עשה את הצעד הראשון שלו להכרה בעולם המבוגרים, לא מעט בזכות הרומן המתוקשר עם מעיין אדם, הדוברת לשעבר של שרת התרבות מירי רגב. ב"רשת", ערוץ 13, הבינו שיש כאן כוכב בהתהוות ומיהרו לצרף אותו לצוות השחקנים של תוכנית האימפרוביזציה "הכל הולך", שתחזור מחר למרקע עם דביר בנדק, מלי לוי, דנה פרידר, עידו מוסרי ואחרים.

   

  עד היום מנדנדים לברייטנר ברחוב עם שאלות על מעיין אדם, אבל הוא כבר מזמן בפרק חדש. את החברה שלו כיום, גיל לבנת, דוגמנית וקצינה בקבע, פגש בבר בתל־אביב, שם עבד כברמן. "היא ישבה על הבר ודיברנו, אחר כך התחלתי איתה בפייסבוק. היא שבתה את ליבי. זה לא החזיק מעמד כי לא הייתי בשל לזוגיות ונפרדנו לשנה".

   

  לפני שיצאת להישרדות הייתם ביחד?

  "לא, נפלת על הראש, נראה לך שהייתי בוגד בה?", הוא נוזף בי, "אני מונוגמי לגמרי. אם הייתי אז איתה, לא היה קורה כלום ביני למעיין. אני לא חושב שיש לי מקום בלב לשתי בחורות".

   

   
  עם החברה, גיל לבנת
  עם החברה, גיל לבנת

   

   

  אז מה היה שם עם מעיין? אתם לא נראים ממש מתאימים.

  "קיבלתי תגובות מאוד פולשניות על הזוגיות שלי ושל מעיין. חלקן לא נעימות. אני בנאדם מאוד פתוח, מוכן לשתף אנשים ברגשות שלי, אבל אני לא אוהב כשנכנסים לי לזוגיות. זוגיות זה השקט שלי. היו כאלה שאהבו אותנו ביחד והיו כאלה שלא, וגם זה לגיטימי. אף אחד לא אומר שחייבים לאהוב את כולם".

   

  הרבה לא אהבו את הכוחניות והמניפולציות של מעיין.

  "לצערי, בעולם, ובפרט בישראל, עדיין לא רגילים לנשים חזקות מאוד. אני לא פחדתי להיות מי שאני והיא לא פחדה להיות מי שהיא. מעיין היא סטרייט אין דה פייס. בלי חארטות, בלי עדינות של לרכך את זה. היא מדברת בישירות, חותרת לעניין, ולפעמים גם לא שמה פס, ואני חושב שזו תכונה שצריך לדעת להעריך. יש כאלה שיתחברו לזה ויש כאלה שלא. אני דווקא למדתי מזה. אתה לא יכול שלא להעריך את האומץ והישירות שלה. אם תכיר אותה מקרוב, תראה גם שהיא מאוד רגישה וטובת לב, לא רק כוחנית כמו שנדמה לך ולאחרים".

   

  חשבתם שזה יימשך גם מחוץ לאי?

  "גם במהלך התוכנית אמרתי שאני לא יודע אם הקשר שלנו יעבוד בארץ. אנחנו באים משני עולמות שונים לגמרי — היא גם מבוגרת ממני בשש שנים — ואני לא חושב שנצליח למצוא מכנה משותף בארץ. באי היינו מנותקים מהכל, בלי חברים, בלי משפחה, בלי עבודה, בלי כסף, בלי מגורים, כולנו שווים בני שווים, והחיבור הזה הצליח לקרות בתנאים הספציפיים האלה".

   

  נשארתם בקשר?

  "אנחנו שומרים על קשר, אבל לא יצא לנו כל כך להיפגש בזמן האחרון".

   

  עושה רושם שמצעיר ביישן הפכת לאחד שכבר נהנה מהפרסום שלו.

  "אני משתדל ליהנות מזה. הביקורות לפעמים קשות, במיוחד אלו שקיבלתי בתקופת 'הישרדות'. שם זה היה הכי חודרני. אנשים לא אוהבים לקרוא תגובות רעות. אני דווקא כן. מסקרן אותי לדעת למה אנשים מגיבים, ועוד ברשעות, אם מה שהם ראו לא מעניין אותם. מכיוון שגדלתי לילדות של דחייה חברתית, רציתי לדעת מאיפה הבריונות מגיעה".

   

  מה לא אהבת בביקורות על ההשתתפות שלך בהישרדות?

  "הכי הפריע לי שאמרו שאני בכיין. אני באמת רגיש, אין מה לעשות, ואני בטח לא מתבייש בזה. אני חושב שהפאסון של להישאר גבר קשוח, שלא בוכה, מיותר לגמרי. אם לא תיתן לעצב להשתלט על הגוף שלך, גם לא תחווה שמחה עד הסוף. זה בא ביחד, העצב והשמחה. כשאתה בקצה העולם — עייף, לבד, ומדבר למצלמה — אתה גם מתפרק. אוקיי, אז יצאתי קצת בכיין, לא נורא. סך הכל התגובות שקיבלתי על הישרדות היו חיוביות".

   

  הגבר הישראלי החדש למד להחצין רגשות וגם לבכות ולא להתבייש בזה.

  "ברור. אני גבר רגיש, ואני מאוד אוהב את זה".

   

  ואתה לא מתבייש להודות שבפרידה הראשונה מגיל בכית.

  "מי לא יבכה מפרידה, ועוד מבן אדם שאתה אוהב? רק האטומים רגשית לא יבכו".

   

  תמיד היית רומנטיקן?

  "כנער שחטף כאפות כל הזמן הייתי מאוד לא טוב ביצירת קשרים עם בחורות. לא חשבתי שמישהי תרצה אותי אי־פעם או תימשך אליי. לקח לי המון זמן לפתח את הביטחון העצמי שלי עם בחורות. הייתי שמן, מכוער, לא מושך ומחוצ'קן, והייתה לי ליפה על הראש. חברה ראשונה הייתה לי בצבא, וסקס ראשון בגיל 17 וחצי, אחרי שכבר רזיתי. כשהתחלתי להתפרסם, החברים היו אומרים לי 'עכשיו אתה כוכב, לך תזיין, תחליף בחורות כל יום, שחק אותה גבר', וזה לא עניין אותי. אני לא איש של סטוצים. ובכלל, החברה שלי היא הבחורה הכי יפה בארץ", הוא אומר ומדפדף בתמונות שבסלולרי שלו כדי להוכיח. "היא אינטליגנטית, עדינה ושקטה. אני מאוהב בה מעל הראש. אני לא מסתיר אותה, אבל בסופו של דבר, כשאתה בעולם הזה, בת הזוג שלך היא המקום הכי שקט, חוף המבטחים שלך".

   

  "היו מכפכפים אותי" 

  טראומת ילד הכאפות השמן עיצבה את חייו של ברייטנר, לרע והרבה יותר מזה לטוב. "כיתות ז'־ח' היו השנים הכי קשות שלי חברתית", הוא אומר. "היו מכפכפים אותי. לא החזרתי, עד שיום אחד הסתובבתי כאילו אני הולך להחזיר, וזה הפסיק. אבל מעולם לא הלכתי מכות".

   

  מה גרם להשמנה?

  "אי אפשר לדעת מה קדם למה. האם השוני שלי הוביל לדחייה חברתית וגרם להשמנה עקב אכילה כפייתית, או שזה התחיל כהשמנה ונגרר לדחייה חברתית. כל עוד הייתי שונה והעדפתי להסתגר בבית, לאכול ולהיות על המחשב, זה לא ממש תרם לאורח החיים שלי. יש כאלו שאומרים לי 'בסדר, גם אני הייתי דחוי חברתית כילד'. ברור, אבל על כל אחד זה משפיע באופן שונה. לכל אחד זה שרט את הילדות. כולנו שרוטים".

   

  ואיך זה השפיע עליך?

  "קודם כל, זה מאוד חישל אותי. אני מאוד חסין לעלבונות ולתגובות שליליות, לכן הן לא מזיזות לי. זה בנה אותי להיות מי שאני. אני מאוד רגיש לדחייה חברתית אצל אנשים אחרים. הסתגרתי בבית והתאהבתי בעולם המחשבים. היו לי אז רק שני חברים בחיים האמיתיים והמון חברים בכלל ברשת, שלא ידעתי את השם שלהם, רק את הכינוי שלהם".

   

  סיפרת להורים שמציקים לך?

  "לא שיתפתי אותם כמעט. היה לי מאוד קשה לעשות את זה. היו פעמים ששיתפתי, בעיקר בגלל שהייתי חוזר הביתה בוכה, או בכיתי בלילות, או לא רציתי ללכת לבית הספר, והם התעניינו למה. אין לי שום טינה לילדים שהציקו לי. מה שכן, ניסיתי כל החיים להבין למה הם בחרו להשפיל אותי, ללעוג לי, לדרוך עליי. כנראה זה בא מניסיון לשלוט. ילדים מאוד אוהבים להתנסות במשחקי שליטה כדי להרגיש יותר טוב עם עצמם. לא אני, לשמחתי".

   

  ואיך אתה עם המשקל שלך כיום?

  "אני משתדל לשמור על המשקל, אבל תמיד יש אַפּס אנד דאונס. אני יורד ועולה נורא מהר, תלוי אם אני מתאמן או לא. אם אני מתאמן, יש לי מוטיבציה לאכול בריא. בתקופת הפסטיגל לא היה לי זמן להתאמן ולאכול בריא, אז גם שמנתי. כמה שמנתי? אני לא יודע במדויק, לא מעניין אותי להישקל כל יום. אני לא אוהב לרוץ אחרי מספר מסוים על המשקל. אני מרגיש את זה על עצמי. עכשיו חזרתי להתאמן ולשמור ברצינות, אני מאמין שיראו את זה בקרוב".

   

  "אני מגה-חנון"

   

   

  ההשתתפות בתוכנית האימפרוביזציה "הכל הולך", שתשודר מחר בערוץ 13 (רשת), מלהיבה את ברייטנר. "התלבטתי אם להשתתף בתוכנית או לא", הוא אומר. "זה מאוד הפחיד אותי, כי מדובר באימפרוביזציה. אני היחיד בקאסט של 14־13 אנשים מוכשרים — כמו דנה פרידר, אורי לייזרוביץ', מירב שירום ואחרים — שלא למד משחק. ואני עוד צריך לעלות על הבמה, לאלתר ולנסות להצחיק. אבל באמת שזה הדבר הכי כיף שעשיתי בשביל כסף. וזה גם יצא טוב. אני חושב שנהייתי בנאדם יותר מצחיק בעקבות התוכנית".

   

  עכשיו, לצד ההשתתפות בתוכנית, ברייטנר חזר לאהבה האמיתית שלו, המחשבים, כשהקים יחד עם חברו הטוב תומר לוי חברת סטארט־אפ בתחום היהלומים. "זה החלום האמיתי שלי. אני איש מחשבים, אני גיימר, אני מגה חנון", הוא מתגאה. "לא זונח את הביטבוקס, אבל בעולם המחשבים אני אהיה הכי מאושר, גם יותר מאושר מאשר בעולם המשחק והבידור". •  

  "הכל הולך", מחר ב־21:30 בשידורי רשת, ערוץ 13

   


  פרסום ראשון: 24.01.18 , 19:42