yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: משה נחומוביץ'
  7 לילות • 30.01.2018
  "ואז אקי אבני נתן לי בעיטה באף עם מגף"
  ההתרסקות מול אהוד אולמרט, למה כמעט קראו ל'שמש' פרוכטר, הרגע שבו עבר תאונת דרכים וצלם פפארצי צילם אותו במקום לעזור, הימים הקשים כזמר והסיבות לירידת תוכנית האירוח האחרונה. מה צביקה הדר זוכר מהקריירה המרתקת שלו?
  רז שכניק | צילום: משה נחומוביץ'

  1. מה עשה לך אקי אבני במחזמר 'גריז'?

   

  "שבר לי את האף".

   

  תשובה נכונה.

   

  "הוא הביא לי בומבה. אקי שיחק את דני זוקו ואני עשיתי את כל תפקידי המשנה למרות שהוא נמוך ממני באיזה ראש־ראש וחצי. את כל החזרות עשינו בחדר שטוח ואז כשהגענו לחזרות באולם יש סצנה על הטריבונות והיה קטע שהוא שיחק אותה כאילו נותן בעיטה. באולם הוא פתאום היה בגובה שלי ועשה את אותו דבר עם המגף של דני זוקו. שם נולד הפורמט של 'כוכב נולד' כי ראיתי כוכבים. היו לי שני שברים באף וזעזוע מוח ומאוד כאב". (1)

   

  אקי אבני
  אקי אבני

   

   

   

  2. את מי ראיינת בתוכנית הראשונה של 'שישי שואו'?

   

  "אהוד אולמרט".

   

  תשובה נכונה.

   

   

  "לא אשכח את הראיון הזה. השאלה הראשונה שלי הייתה משהו על זה ש'חוגגים איקס שנים לירושלים', והוא מתחיל לחפור על ירושלים ועל זה ששמו פנסים על מגדל דוד ובאוזן אומרים לי, 'יאללה, שאלה הבאה'. אני אומר לעצמי מה שאלה הבאה, יושב פה פאקינג אהוד אולמרט. הוא איש רם דרג ואני צביקה מבאר־שבע שעושה צחוקים, בגיל 30, מה אפסיק אותו? הייתי באזור הדמדומים. מה שנשאר לעריכה לא היה שמיש לשידור בכלל".

   

  נעלבת ממה שקרה עם התוכנית.

   

  "מאוד. זה היה בושה בעיניי. אין מילה אחרת. ביקשו שאעשה תוכנית יום שישי, והזכיין, טלעד, עשה כל טעות אפשרית. סמכתי עליהם בעיניים עצומות. אחרי חמש תוכניות הם אמרו לי אולי טעינו כשעלינו מהר, צאו לחופש מקסים ברומא, אתם באמת בלחץ. אתה חוזר וקורא בעיתון במטוס שפיטרו אותך מהתוכנית אחרי החופש שנתנו לך במתנה. ואז אמרו תיפטר מטמירה ירדני, אנחנו נפיק לך את התוכנית עם פאנל של דידי מנוסי. ככה זה נגמר".

   

  מה המסקנות מתוכנית האירוח האחרונה שלך, 'מחר שבת'.

   

  אהוד אולמרט
  אהוד אולמרט

   

   

  "זה התיקון בעיניי. התוכנית לא ירדה בגלל הרייטינג אלא כי התוכנית יקרה מדי ליום שישי והם נורא רוצים שנוזיל אותה ונעשה אותה כלכלית יותר. ברשת רוצים עוד עונה ואני צריך לראות אם אני מצליח לפצח את המתמטיקה שלה. לצלם שתי תוכניות ביום זה לא עובד".

   

  התבאסת מהרייטינג אחרי הפיצול?

   

  "ביום שישי הרייטינג היה פחות או יותר כמו שציפיתי".

   

  התחרית ביום שישי בהפקה אחרת של טדי הפקות שבה אתה שותף, סברי מרנן.

   

   

  "זה היה משעשע. אני שותף בהפקה של הסדרה ויצא שהתחריתי בעצמי אבל אני לא רואה את זה ככה כי התוכן שונה".

   

  מה לגבי הגשת 'האח הגדול'. פנו אליך?

   

  "לא דיברו איתי עדיין, אבל זה אחד הפורמטים הכי חזקים שיש בטלוויזיה. אני מתחיל באפריל את העונה השנייה של 'לצבי יש בעיה', גמרתי לצלם את השעשועון החדש 'דה וול', עם סכומי כסף שלא ראו בטלוויזיה הישראלית. אם 'האח הגדול' יעלה על השולחן, לגמרי אשקול את זה ברצינות". (1)

   

   

  מרגול
  מרגול

   

   

  3. איך קראו לשמש במקור?

   

  "פרוכטר".

   

  תשובה נכונה.

   

  "זה מדהים. עד שבועיים לפני הצילומים היה כתוב פרוכטר, שם המשפחה המקורי שלי. אותו סיפור של נחום שמש, על פרוכטר שעוסק בבר ובא מבאר־שבע. הליהוק היה שונה לגמרי. גלית גיאת לא הייתה, אלא שחקנית אחרת והרגשנו שזה לא עובד בכלל. באיזה מערכון שינינו פתאום את השם לשמש וליהקנו את גלית והכל השתנה. החלטנו לקרוא למקום אימפריה ולסדרה שמש. לקשת זה הוגש כפרוכטר בהתחלה. יוהנה פרנר עליה השלום, אחת הנשים היקרות בקריירה שלי, אמרה, בוא נחשוב טיפה".

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  הצלחה שנשמרת עד היום.

   

  "שמש שודרה בשמונה וחצי־תשע והדיונים היו סביב האם מותר לומר טנצר המניאק בפריים־טיים. עם הזמן זה הפך להיות סדרת קאלט בוי־או־די. בחנוכה, כשעשיתי מחזמר ועמדנו להצטלם עם הילדים, חלק גדול מהם אמר הנה שמש. זה מדהים".

   

  הרווחתם קצת מהשידורים החוזרים של הסדרה?

   

  "בוא, זה לא ככה. זה רק עושה נעים לקריירה. עשינו איחוד קטן עם שיר אלמליח במקום ויינרמן שאולי בחוסר שמישות היום. אני מודה שיש הרבה הצעות לאיחודים של 'שמש' או של 'קומדי סטור' ואני כל הזמן מרגיש שהגעגוע לא מספיק, אולי עוד קצת. כדי לעשות איחוד צריך רעיון מדליק. זה כן על השולחן כל הזמן אבל יש לי חשש נורא גדול מזה". (1)

   

   

  4. באיזה פרס זכית ביוני 99'? רמז: פרס די מצחיק.

   

  "אין לי מושג".

   

  התשובה: פרס אנטנת הזהב בפסטיבל טלוויזיה בבולגריה, על 'הקומדי סטור'.

   

  "איך הפרס לא הגיע אליי? עד היום לא ידוע לי מזה. הייתה תקופה שתירגמנו את המערכונים לאנגלית ויש גם פרק של שמש בסינית ובצרפתית. אני יודע שקומדי סטור הוקרן בכמה מדינות. פרס אנטנת הזהב זה חזק. חייב להוסיף את זה לרזומה". (0)

   

   

  5. מתי הצטלבו דרכיך עם אייל גולן לראשונה?

   

  "במלון הנסיכה באילת".

   

  תשובה נכונה.

    

  אייל גולן
  אייל גולן

  "אני הייתי עושה סטנד־אפ כז'וז'ו ואז אתניקס ואייל הצעיר היו עולים אחריי. אייל היה 'מה זה הדבר הזה'. הייתה לו כריזמה מטורפת".

   

  ולימים ב'כוכב הבא' כשהפרשייה שלו התפוצצה.

   

  "הייתה פרשייה שלא ידעו מה היא בציבור, שמועות על הזמר המפורסם, והתוכנית שברה שיאי רייטינג וזה היה נורא מוזר כי היה פיל לבן בחדר ואתה לא יכול לדבר".

   

  מה דעתך על התוכנית החדשה של אייל ואביב גפן?

   

  "עובדים על זה בטדי ואני פחות בלופ כי אני ברשת אבל זה מפגש קצוות מעניין".

   

  היית רוצה להנחות דבר כזה?

   

  "לא, אני לא בטוח גם שהם צריכים מנחה. ואני במקום אחר". (1)

   

  6. מה קרה לך ביוני 2003?

   

  "תן רמז".

   

  בית חולים.

   

  "מה היה לי?"

   

  התשובה: נפצע קל בתאונת דרכים.

   

  "הדחקתי את זה לגמרי. יצאנו במזל גדול. לקחתי את סער הביתה, אז הוא היה בן שלוש, בכיסא בטיחות. היה לי טרופר ירוק ומזלי שהיה גבוה וחזק וגולף נכנסה בי במהירות מטורפת באדום מלא. הבנתי שלעצור אני לא יכול אז לחצתי פול גז והיה בומבה. הג'יפ הסתובב פעמיים ולמזלנו לא התהפך. פתחתי את המצח וירד לי דם על העין, הברך גם נפתחה. סער צרח ובדיעבד הבנתי שהוא צרח מזה שנראיתי כמו ברוס ויליס מ'מת לחיות'. היה צלם פפראצי שהגיע לאירוע ולא אגיד את שמו. זה אחד הדברים המחרידים שאזכור. הוא פשוט הגיע ראשון, עמד וצילם ולא בא לעזור. זה הרג אותי. אמרתי לו, 'אם תהיה תמונה של הילד, אתה גמור אצלי'". (0)

   

   

  7. איזה שיר שר ג'קו אייזנברג בגמר כוכב נולד 4?

   

  "אני לא יודע לומר עכשיו. זה המקומות שאני גרוע בהם".

   

  התשובה הנכונה: אני מאבד אותך של סער בדישי.

   

  "אסור היה לשלוח את ג'קו לראיון אצלכם. במהלך התוכנית אתה מראה רק את הטוב של כל בנאדם, את הכישרון נטו. בסוף צריך לראות אם הוא שייך למקצוע ויש לו את הכלים. ג'קו היה אחד המוכשרים. הלב שלי נחמץ מהמקרה שלו. אבל מצד שני ממשיכים. תחשוב להבדיל על הקריירה שלי. אם הייתי נכנס למרה שחורה אחרי שישי שואו והייתי נופל למלכודת של הרס עצמי והאשמה על כולם, הייתי נשאר שם עד היום". (0)

   

   

  8. על מה התחלת לעבוד ב־2006?

   

  "על האלבום שלי".

   

  תשובה נכונה. הסינגל הראשון יצא רק ביוני 2010.

   

  "ונגנז לחלוטין אחר כך. אני חושב שיש משהו מורכב בתדמיות, בזהויות, ואני מבין אותן נורא כאיש תקשורת אבל כשאתה חווה את זה פיזי קשה לך יותר להבין. הקטע המוזיקלי היה תמיד קיים והתקליט בא ממשבר בחיים שלי, אני עם עצמי, זוגיות, מה אני עושה, חיים, אולי לקראת משבר גיל ה־40. לקח לי הרבה זמן להאמין בעצמי והזמינו אותי להופעה בפסטיבל הפסנתר. שירים שכתבתי מחצובות ליבי. ואז כל השאלות, אז גם אתה רוצה להיות 'כוכב נולד', הכל ברמת הרדוד והרכילותי. ואני הרגע סיימתי להתפשט אשכרה על הבמה. באותו רגע ידעתי שאני גומר את זה ולא עושה את לעולמים. ברמה התקשורתית יש לך תדמית של בדרן והם לא יכולים לקבל פתאום את ארקדי דוכין הרומני מנגן לך שיר. החוויה גבתה ממני מחיר שאני לא רוצה לשלם. רציתי לענות, 'מה זה השאלות המטומטמות האלה', אבל אני לא יכול לענות ככה. גל תורן ב'לצבי יש בעיה' זה מה שאני חולם לפעמים להיות באמת". (1)

   

   

  9. מה היה המשפט המפורסם של מרגול באחת התוכניות כוכב נולד שסיבך אותה?

   

  "מעניין מה שגיב טיירי היה אומר על זה".

   

  תשובה נכונה.

   

  "היה לי נורא קשה עם זה כי מרגול היא מהדי־אן־איי האהוב ביותר בתוכנית ואף אחד לא ייקח לה את זה. ניסו לעשות מזה מטעמים תקשורתיים. כתבתם שהפשע המאורגן חדר לתוכניות הטלוויזיה. ההישג הגדול שלי בחיים הוא הגינות ויושרה והמקום הזה עמד במבחן עומר אדם ותעודת הזהות, כשהאמנתי לו על הגיל, ואולי הייתי תמים. מרגול נתנה את נשמתה לתוכנית וביחד גדלנו והיא הפכה להיות נאמבר וואן של הדבר הזה. דעתנית ומצחיקה ועבדה קשה ושרדה. ופתאום כשאתה מוצא איזה משהו שלא מהעולם שלנו שנכנס מהדלת האחורית ואני חושב שבתמימות גם מצידה, זה נורא ביאס אותי". (1)

   

   

  10. למה זומנת לתחנת משטרה בשנת 2009?

   

  "פרשת דודו טופז".

   

  תשובה נכונה.

   

  "מסוג הדברים המפתיעים ביותר בחיים, אחרי שמצאו במחשב הביתי של דודו טופז תמונות של הבית שלי עם הוראות הגעה אליי לאנשים. זה היה אחד הרגעים המחרידים והמטלטלים. דודו ואני היינו קרובים אחד לשני, הילדים למדו יחד, היו בלהקה יחד והם חברים עד היום. זה רק מראה כמה המצב שלו היה קשה. אין הסבר אחר".

   

  יש יצירה סביבו עכשיו.

   

  "חומרים יש שם. בשלב מסוים הרגשתי גם שאני בסרט. יצאתי מהתחנה חיוור לגמרי. כמה ימים לפני שהוא נעצר הוא התראיין. אני זוכר שישבתי עם יואב צפיר ואמרנו שהוא מכניס את עצמו ללופ ולמה הוא מתראיין, חשבנו שהוא רוצה לקדם משהו. ופתאום קוראים לי. היה שוק מטורף ועלו לי מחשבות איומות לראש". (1)

   

   

  11. מה הדבר הראשון שראית בטלוויזיה בחדר התאוששות אחרי התקף הלב?

   

  "מסיבת עיתונאים עם אנשי בית החולים שמדברים על מצבי".

   

  תשובה נכונה.

   

  "זה היה פיפי. אחד המערכונים הגדולים. ראיתי ואמרתי, 'זה לא קורה באמת'. הדום לב קרה לי בבדיקה, פוניתי באמבולנס ויצאה הודעה לתקשורת כי כנראה היו אנשים ודלף. הם אמרו רק, 'צביקה הדר עזב אותנו כשהוא חי', כי הרופאה והאחות עשו לי החייאה אחרי ששתי דקות נעלמתי להן מהרדאר. הכניסו אותי ישירות עם האמבולנס לצנתור ולא עברו דרך חדר מיון. כל התקשורת חיכתה בחדר מיון. לאור זה שלא הגעתי לשם, כאש בשדה קוצים עברה שמועה שאני מת. אני יושב ולא מבין בכלל מה קרה לי. מגיע דובר בית החולים ואומר, 'חייבים מסיבת עיתונאים'. אמרתי, 'מה אני ראש הממשלה, תרגיעו.' הוא צורח: 'הם חושבים שאתה מת', ואני עם מכשירים. אני מקווה שזו סגולה לחיים טובים. שיניתי את אורח חיי. בלי פחמימות, פחות בשר, אני גם פחות איש של מתוקים". (1)

   

   

   

   

   


  פרסום ראשון: 30.01.18 , 19:27
  yed660100