שני 01 ביוני 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אוהד צויגנברג
  חדשות • 31.01.2018
  מסע ה־70
  עשרות שנים קשות ולצד זה רוויות בהצלחות ובגאווה צעדה מדינת ישראל מאז הקמתה • לרגל יום העצמאות ה־70 יתקיים מסע רגלי המוני, מצפון ומדרום, שיסקור את הנקודות המרכזיות שעברנו מתש"ח ועד היום ויסתיים בכותל
  ישראל מושקוביץ

  כמעט בכל מקום שבו אנחנו צועדים בישראל אנחנו פוגשים את ההיסטוריה, את האתרים שמהם נולדה המדינה: בהקרבה, באחוות לוחמים, בהתיישבות, בחקלאות ובתעשייה. לקראת יום העצמאות הקרוב יתקיים מסע רגלי ענקי ברחבי הארץ אשר יחלוף על פני רבות מהנקודות הללו.

   

  המסע ייצא לדרך ב־5 במארס מאילת ומתל־חי, וישתתפו בו תלמידי בתי־ספר, חיילי צה"ל, חניכי מכינות קדם־צבאיות ועשרות ארגונים חברתיים. קבוצות הצועדים יעברו בכל יום כ־10 ק"מ, ובכל יום יתקיים אירוע הקשור בהקמת המדינה. ב־15 באפריל יתאחדו המסע הדרומי והצפוני בקסטל ולמחרת יצעדו לירושלים, שם, בכותל, יתקיים טקס הסיום. יום לאחר מכן יחול ערב יום הזיכרון, ובסיומו יתחילו חגיגות 70 שנות עצמאות למדינה.

   

   

  את הרעיון יזמו ודחפו אליסף פרץ, מיסד מיזם "האחים שלנו", ועמיחי שיקלי, ראש המכינה הקדם־צבאית תבור בנצרת־עילית. אליסף (31) שכל את אחיו, רב־סרן אלירז פרץ וסגן אוריאל פרץ. אוריאל ז"ל נפל ב־1998 בקרב בלבנון, בגיל 22. אלירז ז"ל נפל ב־2010 בקרב מול מחבלים ברצועת עזה. הוא היה בן 32 במותו והשאיר אחריו אישה וארבעה ילדים. בתו תחגוג היום בת־מצווה. שניהם שירתו בגולני, ואלירז היה בשלב מסוים המ"פ של שיקלי.

   

  "המטרה היא לקיים אירוע מכונן שיסחוף אחריו עשרות אלפי משתתפים, הוקרת תודה על כך שיש לנו מדינה שבה אנחנו חיים כבני חורין", אמר שיקלי.

   

  אוריאל פרץ ז"ל
  אוריאל פרץ ז"ל

   

   

  אליסף אמר: "המסע יתפרס על שבעה שבועות. הרגש הכי חזק שהניע אותי היה רגש תודה על הזכות לחיות כאן. אחיי ויתר הנופלים איבדו את חייהם כדי שלנו תהיה מדינה, ולא נותר לי אלא להמשיך את סיפור חייהם בתחושה שהם צועדים איתי שכם אל שכם".

   

  כעת עסוקים המארגנים בניסיון לגייס עוד מיליון שקלים לארגון המסע והאירועים שמסביבו. מנכ"לית תנועת "אחריי" ענבר הרוש־גיטי, שחניכיה ישתתפו במסע, אמרה: "בתנועה פועלים 8,000 בני נוער מכל הארץ, כולם בוגרי מנהיגות. המסע הוא אמצעי לשלב אותם במיזם הוקרה, הערכה ומחויבות למדינה".

   

  אלירז פרץ ז"ל
  אלירז פרץ ז"ל

   

  לירן אבישר, מנכ"לית פרויקט "מסע": “פרויקט מסע בתפוצות ייקח חלק משמעותי במסע, כעוד אקט של חיבור כלל־יהודי ובמטרה לאפשר לצעירי התפוצות להיות חלק בלתי נפרד מעם ישראל".

   

  שיקלי סיכם: "כשאני מתבונן בהיסטוריה המופלאה של העם היהודי, הפעם האחרונה שבה זכינו ל־70 שנות עצמאות הייתה בימי החשמונאים, לפני למעלה מ־2,000 שנה. לכן חשבנו שיום העצמאות ה־70 לא יכול להסתכם בעוד פרגית בפיתה וזיקוקים. לשמחתנו, כל גוף שפנינו אליו שמח להצטרף למיזם. הראשונים להצטרף היו חוגי הסיור של קק"ל, מכינות תבור, ערבה ולכיש, בית־ספר שדה כפר־עציון, תנועת ‘אחריי’ ומשרד החינוך שתמך במיזם".

   

  במסע תשתתף גם תנועת ‘אור’ הפועלת ליישוב, לחיזוק ולפיתוח הנגב והגליל. רוני פלמר, מנכ"ל התנועה: "אנו מברכים ומחזקים את יוזמי הצעדה החשובה. חשוב להיות מאוחדים".

   


  פרסום ראשון: 31.01.18 , 00:20
  ידיעות אחרונות