שישי 10 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שאטרסטוק
  ממון • 03.02.2018
  עובדים מהבית? הנחה במס בדרך אליכם
  רשות המסים בוחנת הכרה בחלק מעלויות השכירות או ריבית המשכנתה כהוצאה מוכרת
  מאת עופר פטרסבורג

  בשורה לעצמאים שעובדים מהבית: רשות המסים בוחנת בחיוב הכרה באופן יחסי בהוצאות שכר הדירה לשוכרים דירת מגורים, ובריבית המשכנתה (לא הקרן) היחסית לבעלי דירות המקצים בביתם חדר לעבודה.

   

  ירון גינדי | צילום: עמית שעל
  ירון גינדי | צילום: עמית שעל

   

  למשל: אם יש חדר עבודה בדירת 4 חדרים המושכרת באזור המרכז בכ־7,000 שקל בחודש, על החדר יוכרו 1,750 שקל מתוכם כהוצאה מוכרת. על משכנתה של מיליון שקל יוכרו כ־550 שקל בחודש על הריבית הממוצעת המשולמת.

   

  עד היום מוכרות באופן יחסי הוצאות ארנונה, חשמל, טלפון וועד בית, אך למרות שהעבודה מתבצעת מחדר בתוך הבית, הוא לא הוכר כמשרד. יוזם ההצעה הוא יועץ המס ירון גינדי, נשיא איגוד יועצי המס. לדבריו, "כדי שהוצאות שכ"ד יוכרו בניכוי, יש להביא מהמשכיר פטור או אישור ניכוי מס במקור. מאחר שלשכ"ד למגורים יש פטור ממס (במדרגות) ואילו על עסק יש מס מלא, לא נתנו בעלי הדירות אישורים". לפי הצעתו, הוצאות שכ"ד יוכרו גם ללא אישור ניכוי מס מהמשכיר.

   

  גורם ברשות המסים: "אנו בוחנים אפשרות להתרת הוצאות שכירות וריבית על משכנתאות כשמישהו עובד מהבית ויש לו חדר רק לעבודה. נתיר חלק יחסי מההוצאות בהתאם לשטח החדר בדירה". שר הכלכלה אלי כהן, שדיבר בכנס "ידיעות תקשורת" באילת: "הקלות וגמישות לעבוד מהבית חשובות בשלבים הראשונים להקמת עסק".

   

   

  צילום: אלכס קולומויסקי
  צילום: אלכס קולומויסקי

   


  פרסום ראשון: 03.02.18 , 21:19