שבת 19 באוקטובר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  "חוטים נסתרים"
  24 שעות • 04.02.2018
  יצירת מופת
  "חוטים נסתרים" בכיכובו של דניאל דיי לואיס הוא סרט אדיר
  בנימין טוביאס

  רג'ינלד וודקוק, גיבור "חוטים נסתרים" (דניאל דיי לואיס), הוא ג'נטלמן בריטי שמנהל את חייו בקפדנות ודקדנות של יקה גרמני. לפני שהוא עולה לסטודיו שלו ומעצב שמלות לבנות מלוכה ולחברה הגבוהה הבריטית, יש לו לו"ז קבוע. בכל בוקר הוא מתנקה, מתגנדר, מסתרק ואוכל ארוחה דשנה בביתו המהודר שבלונדון של שנות ה־50. כל הפרעה למהלך הארוחה מצד זוגתו או אפילו חמאה שנמרחת לא נכון הורסת לו את היום ואת היכולת לבצע את עבודתו. אם זה לא ברור מהתיאור לעיל — "חוטים נסתרים" הוא סרט פסיכי, על דמות פסיכית של במאי פסיכי וגאון ממש. פול תומאס אנדרסון ("מגנוליה"), כנראה יוצר הקולנוע הטוב בעולם, לקח איתו את דיי לואיס, שעשה אצלו את תפקידו הטוב ביותר ב"זה ייגמר בדם", ויחד רקחו עוד דמות בלתי נשכחת בסרט ששום דבר בעולם לא דומה לו.

   

  קשה מאוד לתאר מהו הסרט בעצם — ומדובר בחתיכת מחמאה. דרמה רומנטית? סאטירה על חיי נישואים? מותחן אפל? אולי הכל ביחד. אנדרסון האמריקאי מתכתב פה עם אלפרד היצ'קוק הבריטי, בסרט ששואב מ"רבקה", מ"ורטיגו" וגם מ"פסיכו" — על דמות של גבר אובססיבי ששואף לעצב את חיי האישה לצידו לצרכיו. ואילו היא, לא פראיירית כמו אצל היצ'קוק, מחזירה לו מנה אחת אפיים.

   

  התוצאה היא סרט צורם ומענג בו־זמנית, מוזר ומאתגר, ובמקביל גם די מתוק וקליל. בדומה לסרטיו הקודמים של אנדרסון, יש כאן התמקדות בדמות גבר מטורלל שמתנהג כילד מגודל. ואיך דיי לואיס? אם זו הופעת הפרידה שלו — דיינו. המשחק האדיר שלו בהחלט ראוי למועמדות לאוסקר, כמו כל ששת המועמדויות של הסרט, בין היתר לעיצוב התלבושות והמוזיקה המכושפת של ג'וני גרינווד מ"רדיוהד". יצירת מופת.

   

  ציון: 5 כוכבים

   


  פרסום ראשון: 04.02.18 , 20:01