ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ראש העיר דוד אבן צור ומורן אלבז
  חדשות • 05.02.2018
  מרגישה בבית
  מדרכה לא נגישה לנכים מנעה ממורן אלבז להיכנס לביתה בקריית־ים, אבל פתרון מהיר של העירייה החזיר לה את החיוך לפנים • כעת מציע לה ראש העיר לשמש רכזת נגישות, ולסייע בהנגשת מקומות נוספים בעיר
  תלם יהב | כתבנו לענייני רווחה

  סוף טוב, הכל טוב. צעירה נכה שלוקה בניוון שרירים קיבלה מדרכה חדשה בכניסה לביתה כדי שתוכל להגיע הביתה. אתמול נפגש עימה ראש עיריית קריית־ים, דוד אבן צור, והציע לה אפילו להתמנות לרכזת נגישות בעירייה ולסייע להם להנגיש מקומות נוספים בעיר.

   

  מורן אלבז (23) עברה רק לפני כמה שבועות לדירה החדשה שלה בקריית־ים והיא הייתה נרגשת. אלא שאז גילתה שכדי להגיע לביתה היא חייבת לעשות סיבוב של 10 דקות לכל כיוון. למה? כי יש לה ניוון שרירים והיא מוגבלת בניידות, והמדרכה בסמוך לבית שלה לא נגישה.

   

  "עברתי לגור לבד לפני חודש והאזור נראה בסדר, ופתאום שמתי לב שאין שיפועים במדרכות", אמרה בשבוע שעבר. "יש לי כניסה לרחוב מכיכר ואחר כך יש רחוב ארוך ואין לי דרך להגיע ממש לבית מהכביש ולעלות למדרכה. אני צריכה לעשות סיבוב של 10 דקות כדי להגיע הביתה".

   

  מורן מתניידת בתחבורה ציבורית או במוניות והייתה בבעיה קשה. "אני יורדת מהאוטובוס ובמקום שיהיה לי שיפוע קרוב ואני אוכל לעלות למדרכה ליד הבית אני עושה סיבוב".

   

  השבוע השלימו צוותי העירייה את הנגשת המדרכה ומורן מרוצה. "סוף־סוף קל לי להגיע הביתה בלי סיבובים מיותרים", היא אומרת ל"ידיעות אחרונות".

   

  כששוחחה עם ראש העיר אבן צור, הוא סיפר לה כי סוגיית ההנגשה קרובה ללבו, מאחר שבמשך שנים כיהן כסמנכ"ל בחברת "המשקם", הפועלת לשילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה.

   

  עו"ד ולאדי גור ארי, ממייסדי דף הפייסבוק "סיכוי שווה", אמר: "אני שמח שמורן יכולה לצאת כעת מביתה בצורה חופשית ומכובדת בדיוק כמו שכל אדם ללא מוגבלות עושה את זה מדי יום. כולנו חייבים לנהוג באפס סובלנות כלפי בעיות נגישות. זה אל"ף־בי"ת של חברה בריאה היודעת להכיל את השונה".

   


  פרסום ראשון: 05.02.18 , 23:26