ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  רוסלנה וזיוה מיכאל | צילום: שי ארבל
  24 שעות • 07.02.2018
  "אני לא רוצה להחליף בני זוג כמו גרביים, קל יותר כשצד אחד הוא לא סלב"
  למה עירום זה קו אדום, סצנת הנשיקה שהתבטלה בגלל ההתנגדות של אייל גולן, ההחלטה לא לחשוף למדורי הרכילות את בן הזוג החדש ומדוע היא מסרבת להצעות שיאן יככב בקמפיינים: רוסלנה רודינה והסוכנת האישית שלה, זיוה מיכאל, מגלות את הסודות מאחורי הקלעים, כולל הצעד האסטרטגי שלקחו בניהול התקשורתי סביב הפרידה מאייל גולן
  שחף פרנקל | צילום: שי ארבל

  בפגישת העבודה הראשונה עם רוסלנה רודינה — הסוכנת האישית שלה, זיוה מיכאל, דרשה ממנה להוציא את אייל גולן מהקריירה שלה. זה היה עדיין בתקופה שבה רוסלנה ואייל היו ביחד — וכל סיקור של קמפיין חדש של רוסלנה זכה לכותרות גם בגלל הביקורים של גולן על הסט. אומרים על רוסלנה שאת הפריצה הראשונה שלה היא חייבת לאייל גולן, ושאם לא הייתה בת זוגו, לא הייתה זוכה לחשיפה הגדולה מלכתחילה. אבל זיוה מיכאל הבינה שרוסלנה מוכנה לצעד הבא. שכולם כבר יודעים מי היא, ושבנקודת הזמן הזו עדיף לה דווקא להתרחק מהצל הגדול של אייל גולן עם הפלוסים וגם המינוסים שמתלווים לכך. "הסברתי לרוסלנה שאני רוצה לקחת אותה לדרך משלה, לבנות לה קריירה בזכות מי שהיא ולא בזכות העובדה שהיא בת הזוג של אייל", מסבירה זיוה. "הבהרתי שאני לא רוצה שאייל יבוא לסטים וששום קבלת קמפיין או תפקיד לא הולכים להיות תלויים בו".

   

  רוסלנה: "חיפשנו פלטפורמה שיכולה לשקף מי אני, ולא מי אני עבור אייל. וככה הגענו ל'הישרדות'. אחרי 'הישרדות' פתאום הגישה אליי ברחוב השתנתה, וקיבלתי המון פידבקים חיוביים. זיוה אמרה לי שאת אייל כבר גילו ושהמטרה עכשיו היא שיגלו אותי, ואני חושבת שהצלחנו בזה".

   

  זיוה: "היו הצעות וקמפיינים שבחרנו לוותר עליהם בגלל מומנטום תקשורתי לא מוצלח. זה הגיע למצב שכשהיו סיטואציות תקשורתיות בעייתיות בקריירה של אייל, בחרנו לוותר על קמפיין גדול. חלק מההתחייבות שהיה צריך לקחת כדי לקבל אותו היה שרוסלנה תתראיין, והבנו שזה רגיש ושעדיף לנהל את המשבר קודם כל בבית ורק לאחר מכן להחליט איך מתנהלים בתקשורת".

   

  ואיך התמודדתם תקשורתית עם הפרידה?

   

  רוסלנה: "כשהחלטנו אני ואייל שאנחנו נפרדים סופית זיוה הייתה בתאילנד. היא אמרה לי, 'חכי, אני חוזרת, אל תוציאי את זה לתקשורת, אולי עדיין אפשר לתקן'. סימסתי לה 'סה־טו, זה נגמר'. ברגע שהידיעה יצאה לתקשורת כל הסוכנות הייתה על הרגליים וההחלטה הייתה שלא מגיבים. ניתקתי את הטלפון שלי והודעתי לזיוה שבימים הקרובים אני זמינה רק במספר חלופי. כל מספר חסוי או בלתי מזוהה שהיה, ישר ידעתי שזה התקשורת. אני מאמינה שיחסי תקשורת־מפורסמים זה תן וקח, אבל מה שקרה ביני לבין אייל זה שלי ושלו. מה הוביל לפירוק היחסים זה המקום הפרטי שלנו, תרדו לי מהחיים. ועם זאת, היחסים עם התקשורת בארץ הם מורכבים, אני לא יכולה להגיד לכתב 'אל תתקשר לפה' ולנתק לו בפנים. להתעלם מהתקשורת בישראל זה לירות לעצמך ברגליים, אבל מנגד יש לי גבולות".

   

  כמה ימים לאחר הפרידה רוסלנה כבר הבינה שהגיע הזמן לצאת מהבונקר ולהפסיק להתחבא מהתקשורת. "אני לא בן אדם דיכאוני, לא בחרתי להסתגר בבית ולהיכנס לדיכאון בגלל הפרידה", היא אומרת. "בתקשורת רצו לדעת מה קרה שבחרנו לפרק את החבילה, וכשלא רציתי להגיב בהתחלה, היו כתבים שכעסו עליי. אבל כשיורים בי חצים זה רק מדרבן אותי, אז החלטתי שאין שום סיבה שאני אשאר בבית, החיים צריכים להימשך. זה שבחרתי לא להגיב לא אומר שאני שבורה או מרוסקת. פרידה זה תמיד עצוב, אבל עצבן אותי מאוד שציפו ודרשו ממני לתת דין וחשבון מול מדינה שלמה. אני לא חושבת שאני אמורה לספר לכל מדינת ישראל מה באמת קרה שם, בתוך הבית שלנו ובתוך הזוגיות שלנו, זה שלי ושל אייל. יש לנו ילד משותף ויש משפחות מאחורינו. זה לא משהו שאמור לצאת החוצה ושביום מן הימים יאן יקרא משהו בתקשורת ויחשוב על אחד ההורים שלו מחשבות שליליות בגלל זה. יש ילד, הוא המרכז מבחינתי. מה שנכתב בתקשורת נשאר בגוגל לאורך שנים, וזה מפחיד".

   

  לרוסלנה אין בעיה להודות שהיא מאוד רגישה לדברים שנכתבים עליה. "אני מעולם לא התווכחתי עם צלמים, לא רבתי עם אנשים בתקשורת. אני מכבדת את העבודה שלהם, להביא אייטם מבחינתם זה פרנסה הביתה ואני מבינה את זה, למרות שלפעמים זה מעיק ומציק ואפילו פוגע. אני נעלבת מכותרות, אני נעלבת מאייטמים ואפילו ביקשתי פעם שיערכו מחדש טקסט שהוצא מהקשרו. אני דופקת חשבון לתקשורת ואני מצפה שיכבדו אותי בחזרה. מה שאני יכולה מבחינתי לתת ככותרת אני נותנת, אבל יש לי כמה דברים אישיים שאני מעדיפה לשמור לעצמי והיחסים עם אייל זה אחד מהם".

   

  זיוה: "מה שהדהים אותי אצל רוסלנה זה שהיא יודעת לעשות הפרדה בין האישי לעבודה. היא קמה לימי צילום מתוך הבנה שזה החיים שהיא בחרה לעצמה ושהיא אוהבת את העבודה שלה, ולא נותנת לרעשים מסביב להפריע לה. היו מכשולים ואבנים גדולות בדרך אבל היא התמודדה עם הכל ולא נתנה לאבנים האלה לרסק אותה. כאשר נפרדים בסיטואציה שיש בה ילד, יש הרבה ויתורים ויש רצון לשמור על סטטוס קוו כדי שלא יהיו טלטלות מיותרות. אנחנו מתייעצות ושותפות להחלטות האלה, איך עושים את זה נכון באישי וגם במקצועי". בנקודה זו חייבים לציין כי על ענייני המשמורת של יאן שנידונים כרגע בבית דין לענייני משפחה, רוסלנה וזיוה מנועות מלדבר.

   

   

  איך זה להיות כיום במערכת יחסים עם גבר אנונימי בהשוואה לזוגיות עם אייל גולן?

   

  "הזוגיות החדשה שלי שונה בהקשר הזה (בן הזוג הנוכחי של רוסלנה הוא איש הנדל"ן איתי פז). הוא תומך בי בהכל כי הוא כבר הכיר אותי בתור רוסלנה הדוגמנית. הרבה יותר קל כשצד אחד בזוגיות הוא לא מוכר. הפעם אני מנסה להיות כל הזמן עם הרגליים על הקרקע ולשמור על כך שהוא לא יהיה חשוף לתקשורת. אני נכנסת הביתה ופתאום חיה חיים רגילים, יש לי מקום שלי, פרטי. לאיתי אין שום כוונה להפוך לסלב".

   

  "פתאום יש לי מקום שלי, פרטי". בן הזוג, איתי פז
  "פתאום יש לי מקום שלי, פרטי". בן הזוג, איתי פז

   

  אמרתי לעצמי: וואו

   

  זיוה מיכאל, 49, היא המנכ"לית של סוכנות יולי ומאחוריה קילומטראז' ארוך במקצוע. אבל כשהציעו לה לייצג את רוסלנה, הנטייה הטבעית שלה הייתה לסרב. "הכרתי את רוסלנה כמו כולם, דרך התקשורת. מישל, אחת המאפרות שעובדת איתנו, סיפרה לי שאין לרוסלנה סוכנת ושכדאי לי לפגוש אותה. לא הייתי סגורה על זה שאני מתאימה לה, לא ידעתי מה אני יכולה לעשות איתה ולאיזה כיוון אפשר לקחת את הקריירה שלה. אבל הסכמתי להיפגש איתה, וכשיצאתי מהפגישה אמרתי לעצמי 'ואוו'. בין מי שדמיינתי שהיא לבין הבחורה שאיתה נפגשתי לא היה שום קשר. עד אז חשבתי שהיא בחורונת חמודה, בת זוג של אייל גולן שחיה בעולמות מפונפנים, בואי נגיד שלא הייתי יוזמת מפגש או פנייה אליה גם אם הייתי יודעת שהיא ללא סוכנות. בזכות ההיכרות עם רוסלנה הבנתי שאנשים לא תמיד נראים מבחוץ כמו מי שהם מבפנים".

   

  רוסלנה: "תדמיתית לא נראיתי לך, למה את לא אומרת את האמת? הכרתי את מישל, שאיפרה אותי בהרבה הפקות, והיא עשתה הכנת שטח לשתינו. תביני, מאפרת עשתה את החיבור בינינו. היום אנחנו כבר לא סוכנת ומיוצגת, זיוה היא חברה והיא אימא. כשאני טסה לחו"ל, אוי ואבוי אם היא לא באה איתי, אני מבטלת את הטיסה".

   

  זיוה: "הנסיעה הראשונה שלנו יחד לחו"ל הייתה לאיביזה לצילומים ל'בלייזר'. זה היה ממש בהתחלה שלנו יחד, מיד אחרי הלידה של יאן. בלילה הראשון היינו רעבות ורוסלנה רצתה המבורגר, אז הזמנו המבורגר למלון. בבוקר למחרת אמרתי לה שאני רוצה לרדת לאכול ארוחת בוקר והיא ענתה לי שהיא לא צריכה ארוחת בוקר, שנשאר לה חצי המבורגר מאתמול. שבועיים הייתי בהלם, מי אוכל המבורגר בבוקר ועוד המבורגר מאתמול? כל הזמן מציקים לרוסלנה, למה את לא אוכלת, איך את כזאת רזה? אז לא, היא אוכלת המון. ב'הישרדות' פחדתי שהיא תהיה רעבה כל הזמן. היא רזה, אבל זה המטען הגנטי שלה, תאמינו לי, אני יודעת מה אני אומרת".

   

  בכלל, דוגמניות אוהבות לספר בראיונות כמה הן אוהבות לאכול ואיך הן לא דופקות חשבון למה שהן מכניסות לפה, אבל במקרה של רוסלנה נראה שזאת האמת. מול העיניים הנדהמות שלי היא טחנה שתי לחמניות מפוצצות וקינחה בתה עם שלוש סוכר ("ככה אני שותה").

   

  רוסלנה: "אני כל הזמן שולחת לזיוה תמונות של אוכל ובישולים כדי שהיא תקפוץ לצהריים אבל מאז שעברתי לרמת־גן היא לא באה, וזה לא בסדר. אני ממשיכה לשלוח, בסוף לא תהיה לה ברירה והיא תפסיק לאכול במשרד שטויות ותבוא אליי לאכול אוכל אמיתי. חוץ מזה, אני משתפת את זיוה בכל דבר, עד הדברים הכי פרטיים שלי - כמו זה שבגלל העבודה אני מרגישה שאני לא מקדישה מספיק זמן ליאן, והיא מציעה פתרונות כמו איפה אפשר להפחית עבודה".

   

  של מי המילה האחרונה, איזה קמפיין לוקחים ואיזה לא?

   

  רוסלנה: "אין דבר כזה החלטה חד־צדדית, שרק אני מחליטה או שרק זיוה מחליטה. לי אין קשרים לסגור קמפיינים, גם אם אהיה הכי יפה עם מאתיים אלף עוקבים באינסטגרם, אני לא יכולה להתקדם בלי מישהו שבונה אותי. ללא זיוה לא תהיה לי עבודה".

   

  זיוה: "אני מנסה לתת לרוסלנה ביטחון שהיא צריכה להעז ולנסות עוד דברים. ככה, לדוגמה, רוס נכנסה לעולם המשחק בסדרה 'פולמון'".

   

  רוסלנה: "ל'פולמון' לא היה לי קל להתקבל. האודישן הראשון שלי היה זוועה. קיבלתי בלאק אאוט, וזיוה הפכה את העולם כדי להשיג לי אודישן נוסף. כנראה הוא היה יותר טוב, כי התקבלתי. אני אוהבת לקחת דברים שקשים לי, כי ההרגשה של ההצלחה גדולה יותר. אני עושה עכשיו, למשל, שיעורי פיתוח קול כי יש לי קול של ילדה בת 12".

   

  אז לחכות לסינגל שלך בקרוב?

   

  "לא, אני לא הולכת להיות זמרת, אבל אם בעתיד ארצה להנחות בטלוויזיה - הקול שלי יכול להוות בעיה. להיכנס לתחום חדש זה בעייתי כי כבר יש לי דמות אצל הרבה אנשים. אני דוגמנית סובייטית ורצינית, או לפחות יש כאלה שכך יגידו. בגלל זה באודישנים בתחום המשחק לא עפים אליי. כשעולה הצעה אני משתפת את זיוה בחששות שלי או בחוסר הביטחון שלי, והיא שם בשבילי. היא מקשיבה, ואז אנחנו בוחנות יחד מה מתאים ומה פחות. ניסינו בקיץ לפנות להופעות לילדים ולכל המשפחה, זה היה קיץ מאתגר שבסופו רציתי לרצוח את זיוה. אמרתי לה שאין מצב בעולם שאנחנו לוקחות דבר כזה פעם נוספת. בתקופה הזאת לא ראיתי את המשפחה שלי, והיו לי ייסורי מצפון על חוסר הזמינות שלי עבור יאן. יותר מזה, אני לא מתכננת להיות כוכבת ילדים כמו מיכל הקטנה או יובל המבולבל. זה היה ניסיון, ושם זה נגמר".

   

  למה?

   

  "אני לא בנויה לזה. בסוף ההופעות רצו אליי הורים כדי לצלם אותי עם הילדים שלהם, ואני אומרת לעצמי בלב, 'עזבו את הילד, הוא קטנטן, הוא אפילו לא יודע מי אני'. הייתה הופעה אחת באילת, חשבתי שיהיה נכון שיאן יצטרף אליי כי יהיו המון ילדים והוא ייהנה, בפועל הוא קיבל סטרס, הוא לא היה מוכן לחלוק אותי עם שאר הילדים. הוא ישב בשורה הראשונה, ואיך שהתחילה ההופעה הוא התחיל לצרוח. הבן שלי יושב בשורה הראשונה וצורח לי, ואני צריכה להתעלם ולשמח 50 ילדים, זה קשה".

   

  זיוה: "עבורי הופעות הילדים היו שיעור גדול, הבנתי שלא הכל מתאים לכולם. ניסינו חוויה והבנו שזה לא המקום המתאים בשביל רוס, אז כנראה שלתחום הזה לא נחזור".

   

  רוסלנה: "זיוה אומרת לי את האמת בפנים. היא לא תגיד לי כל הזמן כמה אני טובה ויפה, זאת לא המטרה של סוכנת. היא מפרגנת לי, אבל גם יודעת לתת לי בראש כשצריך ולדבר ביזנס".

   

  לעמוד עירומה מול הצלם?!

   

  אבל לפני הכל רוסלנה היא דוגמנית. "החלום הכי גדול שלי בתחום", היא מודה, "היה לעשות שער למגזין 'בלייזר'. הם רצו שאצטלם חשופה לגמרי והרגיעו אותי שירטשו את התמונה בפוטושופ. צעקתי עליהם, מה זה המילה המפגרת הזאת לרטש, אני צריכה לעמוד עירומה מול הצלם, אני לא מעוניינת שהוא יראה אותי. אמרו לי שהשער ייפול, אז עניתי שייפול, ובסוף הייתי בין הראשונות על השער עם חולצה".

   

  עירום זה קו אדום מבחינתך?

   

  "אני לא חושפת את הגוף שלי אם המטרה לא מצדיקה את עצמה. בעבר, כשהייתי בזוגיות עם אייל, קמפיינים מוגזמים להלבשה תחתונה לא באו בחשבון, אפילו על הנשיקה עם צחי הלוי ב'פולמון' היה דיון בבית. אם להגיד את האמת, ב'פולמון' היו אמורות להיות לי שתי סצנות של נשיקות עם שני גברים שונים, ואחת מהן לא קרתה כי אייל ידע מראש רק על הנשיקה עם צחי. כשרצו להכניס סצנה נוספת אייל לא הסכים, ואני התחשבתי, זאת זוגיות בעיניי".

   

  יש שיגידו שבמקרה כזה דווקא בן הזוג צריך לדעת לפרגן ולהכיל את הסיטואציה.

   

  "אני מאמינה שצריך לשתף בזוגיות. אם יש משהו שמפריע לו עד כדי כך שזה יכול להרוס לי את הזוגיות, אז זה לא שווה את זה. אני לא מחפשת להחליף בני זוג כמו גרביים, אם כבר מצאתי זוגיות אני רוצה לשמור על הפינה הפרטית שלי. אני תמיד הופכת את התמונה, וחושבת שאם לא היו מתחשבים בדעה שלי הייתי נפגעת, וככה אני פועלת בזוגיות, מסובבת את התמונה אליי וחושבת איך אני הייתי מגיבה אם זה היה הפוך".

   

  שמעתי שיאן מאוד מבוקש לקמפיינים.

   

  "אני לא רוצה שיאן יעשה פרסומות בגיל הזה. כשהוא יגדל, הוא יוכל להביע דעה ואז נחשוב על זה, כרגע הוא צעיר מדי".

   

  שתי העונות של הסדרה "פולמון" בכיכובה של רוסלנה רודינה זמינות ב־HOT VOD

   


  פרסום ראשון: 07.02.18 , 20:48