ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  סובצ'ק על שער מגזין רוסי | צילום: tatler russia
  חדשות • 08.02.2018
  הרוסים עליה
  יש לה יותר מ־5 מיליון עוקבים באינסטגרם, ובין הנחיית "האח הגדול" לאירועי חברה נוצצים היא גם הספיקה לבקר בארץ ולהתאהב בפטריוטיות הישראלית • אף אחד לא יהיה מופתע כשוולדימיר פוטין ייבחר שוב לנשיאות רוסיה בחודש הבא, אבל מערכת הבחירות הזו תיזכר גם בזכות "פאריס הילטון של רוסיה" — המועמדת קסניה סובצ'ק, שמציגה את בנה כיהודי ולא מפחדת להבהיר שלמרות החברות המשפחתית עם הנשיא המכהן, היא לא בובה של אף אחד
  איתמר אייכנר

  "ישראל היא דוגמה מדהימה לעוצמה של הרוח האנושית. מדינה שמוקפת בטבעת של אויבים, שהצליחה לא רק לשרוד, אלא גם לבנות כלכלה מתקדמת, תיירות מפותחת, והכי חשוב — האזרחים שלה באמת אוהבים את המדינה שלהם". המשפט הפטריוטי הזה, שנשמע כאילו נלקח מאחד מנאומיו של ראש הממשלה נתניהו, מגיע דווקא מהמתמודדת הכי מסקרנת בבחירות לנשיאות רוסיה — קסניה סובצ'ק, שמגזין "ווג" כינה "פאריס הילטון של רוסיה".

   

  בבחירות, שיתקיימו ב־18 במארס, צפוי על פי כל הסימנים לנצח הנשיא הנוכחי ולדימיר פוטין, שימשיך לקדנציה רביעית. מולו מתמודדים 7 מועמדים, ביניהם סובצ'ק בת ה־35, כוכבת טלוויזיה ואחת מעשרת האנשים המפורסמים ברוסיה לפי המגזין "פורבס".

   

  עם חיילי צה"ל בכותל
  עם חיילי צה"ל בכותל

   

  סובצ'ק היא בתו של אנטולי סובצ'ק, ראש העיר לשעבר של סנט־פטרבורג, שהעסיק את פוטין בשנות ה־90 כראש קשרי החוץ של העירייה והפך למעין מנטור עבורו. אמה של המתמודדת לנשיאות היא לודמילה נארוסובה, חברה בבית העליון של הפרלמנט הרוסי. סבה מצד אמה היה יהודי, ובראיונות היא סיפרה שמשפחתה והיא חוו אנטישמיות ואמרה שהיא מתביישת בתופעות של אנטישמיות שעדיין מתחוללות ברוסיה.

   

  אולי זו הסיבה שסובצ'ק הרגישה אצלנו בבית: ב־2014 ביקרה בישראל כפרזנטורית של משרד התיירות הישראלי, סיירה ברחבי הארץ והצטלמה ביחד עם חיילי צה"ל בכותל המערבי וכשהיא צפה בים המלח ומטיילת במדבר יהודה. אחרי הביקור פירסמה מאמר שבו סיפרה על רשמיה ולא הסתירה שהתאהבה בישראל ובעיקר בפטריוטיות הישראלית. "בישראל להשתמט משירות צבאי זאת בושה", כתבה סובצ'ק, "זה צבא של מדינה שכל הזמן נלחמת. בישראל לא כופים פטריוטיות מלמעלה — הישראלים נולדים איתה מבפנים".

   

  בכותל המערבי
  בכותל המערבי

   

   

  סובצ'ק נדהמה ממצעד הגאווה בתל־אביב, שבו צעדו 100 אלף איש. "צריך להבין שישראל היא מדינה דתית. הרבנים מאוד חזקים. בתי־מלון נבנים רק אם יש להם תעודת כשרות. נישואים לא יהודיים בלתי אפשריים וישראלים רבים נאלצים לטוס לקפריסין. אבל הנה לכם הפרדוקס: במדינה הדתית הזאת כמה שעות לפני כניסת שבת — יש מצעד גאווה ענקי. הייתי בהופעה של האופרה במצדה והישראלים שרו שם את ההמנון שלהם מכל הלב ולא רק בגלל שהם חייבים".

   

  בים המלח
  בים המלח
   

   

  חשבון האינסטגרם של סובצ'ק, שבו בין היתר נראית הכוכבת לבושה בבגדי מעצבים ומבלה באירועי חברה נוצצים, מונה 5.2 מיליון עוקבים והיא נחשבת לסלבריטאית מוכרת הודות להנחייתה של הגרסה הרוסית ל"האח הגדול" — "דום 2". ב־2013 נישאה לשחקן הקולנוע היהודי המפורסם מקסים ויטורגן ולשניים בן משותף, פלאטון, שאותו היא מציגה בראיונות כיהודי.

   

  עם ידיד המשפחה פוטין
  עם ידיד המשפחה פוטין

   

  כאשר הודיעה על החלטתה להתמודד מול פוטין חשבו כולם שמדובר במועמדת קש של פוטין לאור הקרבה ביניהם, אלא שמהר מאוד סובצ'ק הבהירה שהיא לא בובה של אף אחד ולא חייבת לפוטין שום דבר. בשנים האחרונות היא החלה להיות יותר ויותר פעילה פוליטית, הופיעה בעצרות של האופוזיציה, התבטאה לא פעם נגד הקרמלין ברשתות החברתיות ואף שינתה כיוון מקצועי והפכה למגישת חדשות בערוץ הרוסי TV Rain, שנחשב פרו־אופוזיציה.