yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  24 שעות • 11.02.2018
  כמו מחוברים, אבל עם סקס
  קבלו את הדור הבא של הריאליטי: שלושה זוגות שמתעדים את היחסים ביניהם בלי פילטרים, כולל בחדר המיטות, ומקבלים עצות איך לעשות את זה יותר טוב. מאחורי הפורמט שנקרא "סקס טייפ", וכבר נמכר לעשר מדינות ברחבי העולם עומדת הסקסולוגית שלי ורוד, יוצאת האח הגדול. פרובוקציה? לא אם אתם שואלים אותה. זה העתיד של הטלוויזיה והוא כבר כאן
  שחף פרנקל

  חשבתם שלסגור אנשים בתוך בית ולתעד אותם 24 שעות ביממה, לגרום להם לייבב מעל סופלה שכשל בפריים־טיים, או לשלוח אותם לשחות עם תנינים בג'ונגלים זה השפיץ של הריאליטי? אז תחשבו שוב.

   

  כי עכשיו מגיע השיא, תרתי משמע: קוראים לזה "סקס־טייפ", סוג של שילוב בין מחוברים לאח הגדול אבל הרבה יותר נועז. בכל פרק משתתפים שלושה זוגות אשר מעידים על עצמם שיש להם בעיות בחיי הזוגיות. הם מקבלים מצלמה ומתעדים את עצמם למשך 24 שעות ביממה, כולל את כל מה שקורה בחדר המיטות, כדי לקבל חוות דעת של אשת מקצוע על מצב האינטימיות שלהם.

   

  לחוות הדעת, וגם לפורמט הלוהט הזה, שכבר נקנה על ידי עשר מדינות בעולם, אחראית הסקסולוגית והיועצת הזוגית שלי ורוד, בת 40, אימא לשתיים שחיה בזוגיות עם יהב, מפיק חתונות. "הזוגות מתחתנים אצלו, ואז מגיעים אליי לקבל עזרה בחיי המין", היא צוחקת.

   

   

  armoza formats
  armoza formats

  השופטים החמיאו על התעוזה

   

  מגיל 21 ורוד חיה בלוס־אנג'לס ולמדה משחק. לאחר ארבע שנות לימוד הרגישה שהיא לא מתחברת למקצוע שבחרה, החליטה לשנות כיוון ועשתה תואר בפסיכולוגיה. "חייתי בלוס־אנג'לס 15 שנה, לפני חמש שנים אימא שלי חלתה והגעתי לארץ לטפל בה. אחרי תקופה קצרה בארץ המפיקים של 'האח הגדול' פנו אליי והציעו לי להיכנס פנימה כי היו בטוחים שאני אדבר הרבה מאוד על סקס. האמת היא שאני מרגישה שאם הייתי מדברת יותר על סקס מול המצלמות אולי הייתי מגיעה לשלבים יותר מתקדמים, אבל זה לא נראה לי ראוי לדבר על מין בצורה כל כך גורפת כשיש ילדים מול המסך. סקס צריך להיות מונגש בצורה הנכונה ובזמן הנכון. חוץ מזה, הם גם אמרו לי לא לדבר על יהב, בן הזוג שלי, וזה פחות התאים לי".

   

  אז במקום להתפשר על הופעה בריאליטי המצאת אחד משלך?

   

  "קודם נכנסתי להיריון מיהב, ופיתחתי את הקריירה שלי כיועצת מינית וזוגית, ואז נולדה לנו הבת השנייה, וכששמעתי שיש תחרות פורמטים לטלוויזיה התחשק לי לנסות. בלי לחשוב יותר מדי שירבטתי את הרעיון, שלחתי אותו לתחרות — והוא התקבל ואפילו הגיע לגמר וזכה במקום השני. שופטי התחרות החמיאו לי על התעוזה להכניס סקס לתוכן הטלוויזיוני".

   

  שוק הטלוויזיה MIP הוא החלום הרטוב של יוצרי הפורמטים שמגיעים לשם כדי למכור את הרעיונות שלהם. ורוד הצליחה למכור אותו במגרש של הגדולים, והפיילוט שלה, שהופק בישראל על ידי "ארמוזה הפקות", נקנה כבר על ידי 10 מפיקים בינלאומיים בתחרות הפורמטים בקאן.

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  "היינו הראשונים להציג בתחרות, ואחרי שההקרנה הסתיימה כולם עמדו ומחאו כפיים בטירוף, וזה היה מרגש. מאז קנו את הפורמט כבר 10 מדינות ברחבי העולם, ובמדינה אחת הפורמט כבר נכנס להפקה מקומית. יש שיגידו שזה פורמט בעייתי בגלל הפתיחות שקיימת בו וההסכמה לדבר על מין בטלוויזיה, ולכן אני חושבת שיש חשש מצד הערוצים במדינות השונות לשדר אותו, אבל אני בטוחה שברגע שמדינה אחת תפגין אומץ ותלך על זה, כולן ילכו בעקבותיה".

   

  ולמה לא להתחיל בשידור בישראל?

   

  "היה לנו ברור שבישראל אף אחד לא יסכים לפרוץ עם זה ראשון. אף ערוץ לא ייקח את הסיכון שיגידו שזה חציית קו אדום. אני בטוחה שאחרי שזה יצליח בחו"ל גם ישראל תקנה את הפורמט".

   

  אז להאשים אותך בעליית מדרגה במציצנות העולמית?

   

  "זו לא תוכנית סקס פורנוגרפית", מכריזה ורוד, "אלא תוכנית שמדברת על יחסים בין בני זוג, ובקשר זוגי, כן, יש גם סקס, אבל יש גם הרבה מאוד רגשות, ומטענים, וצחוק, וכעס, והרגלים וסודות, ואת כל זה המצלמה קולטת. הצופים בבית לא רואים את כל מה שקורה בחדר המיטות, ומה שמשודר על המסך עובר בקרה מוחלטת. רק הזוגות ואני צופים בחומרים שצולמו במלואם, ומה שמשודר אלה הן התגובות שלנו למה שראינו. התוכנית מציפה בעיות אמיתיות שיש לאחוז גבוה מהזוגות כיום ומביאה אותן לסלון המשפחתי. למשל, דיון על נשים שמתביישות בגוף שלהן ובגלל זה בוחרות לוותר על יחסים אינטימיים עם בן הזוג, או מקרים בהם יש חוסר תיאום בין תדירות הסקס שהגבר רוצה לתדירות שהאישה רוצה, והדוגמאות עוד רבות. ברגע שזוג יישב מול הטלוויזיה ויבין שיש גם אחרים שמתמודדים עם אותן הבעיות, יהיה לו קל יותר לדבר על מה שקורה".

   

  את ההכרה שכולם בעצם מתמודדים עם אותן הסוגיות גם בין הסדינים מחזקת ורוד כשהיא מספרת לי על "המדריך לאורגזמה הנשית" שכתבה, ושנועד לגרום לנשים להעצים את הנאתן מסקס, וגם לעזור לגברים להבין כיצד הם יכולים לתרום לעניין. "אני מקבלת כמות מיילים מטורפת מנשים שמנסות לקבל תשובות לגבי האורגזמה שלהן, ומנגד מגברים שמנסים להבין מה הם לא עושים נכון, ואני חושבת שזה בעייתי שהאישה עצמה לא מבינה את הגוף שלה ולא יודעת להסביר מה מענג אותה. כתבתי את המדריך כדי לשנות בדיוק את זה ולגרום לנשים לקחת אחריות על ההנאה המינית שלהן".

   

  בן הזוג שלי הכי תומך

   

  ורוד היא לא הראשונה שמנסה להכניס סקס למסך הטלוויזיוני: באנגליה ובארצות־הברית משדרים את "סקס בוקס", שם הזוגות מקיימים יחסי מין בתוך קופסה גדולה שניצבת לעיני השופטים והקהל באולפן, והם מצידם מנתחים את הביצועים. "גם בפורמטים של 'האח הגדול' מחוץ לישראל יש יחסי מין מול המצלמה", אומרת ורוד, "אבל בתוכנית שלי אני מנסה לשמור על רמה, מנגישה את הסקס בצורה נקייה ולא פרובוקטיבית. אני לא אוהבת שמוזילים את האקט המיני".

   

  אז איך בדיוק עובד כל פרק בפורמט שלך?

   

  "בכל פרק משתתפים שלושה זוגות שמקבלים מצלמה ומתעדים את עצמם למשך שבוע שלם, בכל הזירות של החיים, כולל במיטה הפרטית".

   

  זה יפה שאת מניחה שזוגות שיש להם בעיות במערכת היחסים עושים סקס אחת לשבוע.

   

  "נכון, יש זוגות שלא מקיימים יחסי מין תקופות מסוימות, אבל בכל מקרה שבו אין מגע צריך לבדוק מה הסיבות לכך. הזוגות הם גם אלה שמציגים בכל פרק וגם משתתפים בשיח אחריו. בסוף כל פרק מתכנסים כל הזוגות וצופים יחד איתי בכל הקטעים המצולמים, כולל הקטעים מחדר המיטות. כולם דנים בקשר הזוגי והמיני של כל זוג, מנתחים ומבינים מה מקולקל ומה צריך לתקן".

   

  הזוגות המצולמים, היא אומרת, מתרגלים די מהר לנוכחות המצלמה, ובשלב מסוים היא כבר לא פונקציה מבחינתם. "ניתן לראות בצילומים שערכנו שבהתחלה יש אי נוחות, בימים הראשונים מסתכלים למצלמה ומודעים אליה, אבל בהמשך זה קצת נשכח, מייחסים למצלמה פחות חשיבות וההתנהגות מתחילה להיות טבעית יותר. פתאום מתנהגים רגיל והיומיום עצמו נשקף אל המסך, כי אי אפשר לזייף התנהגות 24 שעות ביממה למשך שבוע".

   

  המשתתפים, היא אומרת, הפתיעו אותה בפתיחות שלהם. "התחלנו לחפש משתתפים לתוכנית, וכעבור עשרה ימים כבר היו לי שלושה זוגות לפיילוט, וצילמנו פרק מלא. הם דווקא התמודדו יפה מאוד עם הצילומים מחדר המיטות, הציבו את המצלמה בזווית מסוימת שבה רואים פחות, או עשו אהבה מתחת לשמיכה, שזה גם בסדר גמור. אני לא מחפשת צילומים פורנוגרפיים, אני רוצה לראות את הדינמיקה בין הזוגות, והרבה מהדינמיקה הזאת מופיעה דווקא לפני, בזמן ואחרי אקטים מיניים. מהניסיון שלי לאורך השנים הבעיות בזוגיות הן הרבה יותר עמוקות מנושא הסקס".

   

  זוגות לא חששו להשתתף?

   

  "ברור שיש חשש, זה לחשוף את המקומות הכי אישיים שלך, את הבית שלך ואת הזוגיות שלך. הזוגות הראשונים שהסכימו להשתתף הם זוגות שהכירו אותי וסמכו עליי. בהמשך כבר תהיה מלהקת שכמובן תדע כיצד להציג את זה בצורה הנכונה כדי לגרום לאנשים לרצות להשתתף".

   

  בעוד שעל המסך כולם נראים מושלמים, ורוד אומרת שבתוכנית שלה זה יהיה אחרת. "הזוגות הם לא דוגמנים, וההתמודדות שלהם היא כמו של אנשים רגילים. המטרה שלי כאן היא לנפץ את המיתוס של הסקס המושלם, ולדבר על יחסים".

   

  ואיך בן הזוג שלך מגיב לעיסוק החדש?

   

  "זה לגמרי טבעי לו. המשפחה שלו מאוד פתוחה, וההורים גם מגיעים להרצאות שלי, בהן אני מדבר על אורגזמה נשית. יהב הגיע גם לסט הצילומים והתלהב מאוד מגודל ההפקה, פתאום נפל לו האסימון והוא הבין שאני לא עושה רק פרובוקציה ושיש פה משהו עם תוכן אמיתי. שמעתי אותו מתגאה בי ליד חברים שלו, זה היה כיף גדול לדעת שהוא מכיל ומקבל אותי".

   

   

   

   

   

  yed660100