שבת 29 בפברואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: דוד עינב
  חדשות • 15.02.2018
  מסמכי ארי הרו
  העד: ארי הרו, יועצו של נתניהו שהפך לעד מדינה, סיפק מסמכים וקלטות שחיזקו את החשדות לשוחד. תיק טובות ההנאה: הרו חשף כי הוא פעל בשליחות רה"מ גם בפרשת המתנות, ככל הנראה בקידום חוק מילצ'ן. תיק נתניהו־מוזס: הרו, שהקליט את השיחות, מסר לחוקרים מידע על פגישות שערך רה"מ עם שרים בנושא
  קורין אלבז־אלוש, יובל קרני וישראל מושקוביץ

  איש המפתח בפרשת 2000 הוא גם איש מפתח בפרשת 1000: ארי הרו, מי שהיה מקורבו ויועצו הבכיר של רה"מ בנימין נתניהו והפך לעד מדינה, סיפק חומרים המעידים כי הוא פעל בשליחות נתניהו גם בתיק טובות ההנאה. המשטרה חושדת כי בתיק זה, המכונה תיק 1000, נתניהו קיבל מתנות בשווי של כמיליון שקלים מהמיליארדרים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר. הרו, כך מסתמן, קידם את מה שמילצ'ן קיבל לכאורה בתמורה למתנות: הטבות ובראשן "חוק מילצ'ן".

   

  ארי הרו | צילום: שאול גולן
  ארי הרו | צילום: שאול גולן

   

  תיק 1000: פגישות בשליחות נתניהו

   

  שלשום בערב הטילה המשטרה את הפצצה: ממצאי חקירות ראש הממשלה, כך הודיעה, מבססים תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד גם בתיק קבלת טובות ההנאה, וגם בתיק 2000 העוסק בשיחות עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, שם על פי החשד מוזס הציע שוחד ונתניהו מצידו ביקש שוחד. ההמלצות הועברו לפרקליטות שתגבש את עמדתה ובסופו של דבר היועץ המשפטי לממשלה יצטרך להכריע האם להגיש כתבי אישום בפרשות ובאלו סעיפים.

   

  בכל אחד מהתיקים יש מספר עדים, אך ארי הרו מסתמן כעד מרכזי בשני התיקים. מסמכים ותיעוד משמעותי בפרשות נמצאו אצל הרו במהלך חקירת פרשה אחרת בה היה מעורב. במרכז תיק 2000 עומדים תמלולים שנמצאו במכשיר הסלולרי של הרו והם הבסיס לחשדות החמורים. כעת מתברר כי המסמכים האישיים של הרו הובילו את החוקרים גם לסוגיות מרכזיות בתיק 1000.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אמש פורסם בחדשות 2 כי המסמכים והקלטות שהרו העביר לחוקרים הם לא רק מפגישות נתניהו ומוזס אלא גם מפגישות שהוא עצמו ערך בשליחותו של ראש הממשלה בנוגע לתיק טובות ההנאה. תיק 1000 מצביע על כך שבתמורה לאספקה שוטפת של מתנות כגון סיגרים, שמפניות ותכשיטים בשווי של למעלה מ־750 אלף שקלים, נתניהו פעל במספר מישורים לטובת מילצ'ן: "חוק מילצ'ן" העוסק בהטבות מס, חידוש הוויזה, קידום עסקאות בענף התקשורת ובמרכזן איחוד "קשת" ו"רשת", עיסוק בערוץ 10 וקידום "מיזם טאטא" - עסקה מסחרית שמילצ'ן קידם בשיתוף איש עסקים הודי למרות התנגדות מצד גורמים בממשלה.

   

  אחרי ששלשום התברר כי ח"כ יאיר לפיד צפוי לשמש כעד נגד נתניהו בגלל עדות שמסר בנוגע ללחצים שהופעלו עליו לכאורה מצד נתניהו ומילצ'ן לקדם חוק שייטיב עם מילצ'ן, מסתבר כי עוד חברי כנסת עשויים להיות עדים בפרשות נתניהו.

   

  זאב אלקין | צילום: אלכס קולומויסקי
  זאב אלקין | צילום: אלכס קולומויסקי
   

   

  תיק 2000: השרים ש"שכחו" פגישה

   

  השרים זאב אלקין ויריב לוין, שני שרים בכירים בליכוד המקורבים מאוד לנתניהו, מסרו עדות במשטרה בתיק 2000. בליבת התיק נמצאות שיחות בין נתניהו לנוני מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות". השיחות תועדו כאמור על ידי הרו, ועל פי הודעת המשטרה התיעוד התבצע בחשאי וביוזמת נתניהו. אך כעת מתברר כי מלבד התמלילים שנמצאו במכשיר הנייד שלו הרו סיפק לחוקרי המשטרה גם מידע על פגישה שנערכה בין נתניהו לשרים אלקין ולוין במעון ראש הממשלה בירושלים. לפי החשד, השלושה דנו באפשרויות השונות להוצאה לפועל של המהלכים שתוכננו לכאורה על ידי נתניהו ומוזס במטרה לקדם חקיקה שתבלום את החינמון "ישראל היום".

   

  אמש פורסם בחדשות 10 כי שני השרים אמרו בעדותם במשטרה כי הם לא זוכרים את הפגישה. אלא שגם נתניהו נשאל בחקירתו על פגישה זאת והוא דווקא אישר את קיומה אך טען כי התוכן שלה היה שונה ועסק באופן כללי בתרחישים אפשריים כתוצאה מקידום חוק ישראל היום.

   

  צילום: עמית שאבי
  צילום: עמית שאבי

   

  השרים אלקין ולוין מסרו אתמול בתגובה כי הם מנועים להגיב מפני שמדובר בעדות בחקירה.

   

  בתמונות שצולמו לפני כעשור נראים נתניהו ומילצ'ן מבלים יחד בהופעה של הגבעטרון. ההופעה התקיימה בקבוצת גבע והתמונות צולמו על ידי דדה עינב, חבר קיבוץ בית אלפא. "מדי שנה, בחג השני של פסח, מקיימת הגבעטרון הופעה פתוחה", סיפר עינב, "הגעתי להופעה ופגשתי את בני הזוג נתניהו, אהוד ברק, יצחק אהרונוביץ', אופיר פינס, ראשי מועצות אזוריות וותיקי סיירת מטכ"ל. בהפסקה של ההופעה כולם נוהגים לצאת לאכול עוגה ולשתות, ואז ראיתי את נתניהו מציג למילצ'ן את חבריו לסיירת מטכ"ל. נתניהו ומילצ'ן היו מחובקים ובמהלך הארוע היה ברור שיש ביניהם אינטימיות קרובה".

   

  ידיעות אחרונות