{ }
רביעי 13 בנובמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  דורין אטיאס | צילום: דניאל אלסטר
  זמנים מודרנים  • 19.02.2018
  "אחרי הלידה הייתי בדיכאון אטומי. הייתי סופר אמא אבל מתה מבפנים. מתה! "
  מבקרת הסטייל דורין אטיאס משיקה מותג ביגוד עממי, "דוריס", מופיעה בסדרה "ככה זה" ב־yes ולא חוששת להשיב לביקורת הביקורת, כולל הקטילה של אופירה אסייג. אבל גם הדרקונית המפחידה נוצרת אש כשהיא מדברת בגילוי לב על הרגעים הקשים כאם חד־הורית לשניים, ועל החזרה לעולם הדייטים
  גבי בר חיים | צילום: דניאל אלסטר

  דורין אטיאס רוצה להתנצל. "לא מזמן אמרו לי שנחמה ריבלין מאוד נפגעה ממני", היא נבוכה. "אמרתי עליה משהו ב'ערב טוב עם גיא פינס', על השיער או על הבגדים. איך הבנתי שהיא נפגעה? ניסו לראיין אותה לפינס והיא אמרה, 'אני לא רוצה, אמרו עליי משהו'".

   

  נו.

   

  "עכשיו תקשיבי, אם יש מישהי שאני הרוסה על הסטייל שלה זו נחמה ריבלין! היא בוהמיינית הורסת, מפרגנת למעצבים ישראלים. היא פשוט אישה מגניבה ויצא שאמרתי עליה משהו לא נעים. הבנתי שפגעתי בה ויותר מזה: אני לא רוצה לפגוע בה כי אני הרוסה עליה ועל פועלה".

   

  אז ביקשת סליחה?

   

   

   

  "התקשרתי לעוזרת האישית שלה. היא אמרה לי שנחמה תחזור אליי".

   

  והיא חזרה?

   

  "לא. אז הנה: נחמה, אני מתנצלת. באמת. אני הרוסה עלייך. כנראה באותו יום לא הלך לך".

   

  קורה.

   

  "מה זה 'קורה'?! תקשיבי אחות, את יודעת כמה פעמים לא הולך לי? מה כמות הפעמים שרואים אותי ברחוב ואומרים לי, 'את?! את מעיזה לדבר על איך שאנשים נראים? תראי איך את לבושה'".

   

  ומה את עונה?

   

  "'אתה לא חייב לאהוב את זה, אח שלי'. בחיי. אני הרוסה על זה. וזהו. בזה זה נגמר".

   

  אבל אטיאס, 43, רק מתחילה: כבר שלוש שנים שהיא בעלת מותג האופנה המוקפד "פטיט דוריס", יחד עם המעצב ששון קדם, לצד פועלה כשוטרת האופנה המיתולוגית, שלא לומר דרקון יורק אש, בתוכניתו של גיא פינס. עכשיו היא מופיעה בסדרה "ככה זה" של דנה מודן ב־yes בתפקיד גרושתו של אסי כהן ("קוראים לי שם שלי בוארון וצריך לראות את זה כדי להבין כמה היא שונה ממני – בניית ציפורניים והכל. היו עפות לי ציפורניים בכל סט. חוויה) ובמקביל תולה על החגורה גולגולת מוזהבת נוספת: מותג חדש בשם "דוריס", האחות הקטנה והשמחה של "פטיט", שמשלב אופנה נגישה במחירים סבירים, בלי לוותר על הגרוב הרשום על שמה. בניגוד ל"פטיט" האנינה והיקרה יותר, "דוריס" תימכר בחנויות בגדים ברחבי הארץ. בכך תהפוך אטיאס למוצר צריכה זמין לקהל רחב של נשים, שרוצות את אטיאס בארון שלהן.

   

  מי שמתחילת הקריירה הטלוויזיונית שלה שילבה עוקצנות והבנה באופנה עילית עם פה גדול וגישה משוחררת ועממית, מצאה סופסוף את הדרך לדבר בשתי השפות. "דוריס נוצרה מתוך צורך", היא מסבירה. "הבנו שיש צורך באופנה אמיתית שהיא לא רשת גדולה כמו זארה או מנגו ועדיין שומרת על צביון העיצוב של ששון ושלי".

   

  מה הבנת על האישה הישראלית תוך כדי עבודה?

   

  "היחס כאן לבגדים זה אובססיה שאני לא מבינה אותה. אני סנדלר שהולך מאוד־מאוד יחף. הארון שלי גדול מהשנים, אבל אני תמיד עם אותם בגדים ואותן נעליים. קונה רק תיקים ונעליים וגם אותם כמעט לא מחליפה. ויש לי עוד איזה 20 זוגות, אבל אני עם אותם שלושה זוגות כל הזמן. נשים קונות המון. ובעיניי בגדים זה האמצעי, לא מטרה".

   

  אמצעי למה?

   

  "להשיג את המטרה – האריזה, מי שאת רוצה להיות או להיראות. זו המטרה. וקצת התבלבלנו: מסתכלים פה על הקנייה כעל המטרה. יאללה, שחררו את הלחץ. מצד שני אני אומרת, 'דורין, בוא'נה, את מעיזה לדבר? את המצאת את זה. את השרשת את הלחץ!' אבל אם תקשיבי לי תראי שגם במשטרת האופנה אני כל הזמן אומרת, קודם כל אותנטיות ואחר כך שחררו לחץ".

   

  את בלחץ?

   

  "אני לא בלחץ מכלום. יכול להיות שבגלל שאין לי לחץ קיומי. זה העיסוק העיקרי שלי, אבל לא היחידי שלי. יש את פינס, יש הרצאות שאני עושה. אז אני לא בלחץ. אני גם לא בלחץ לגבי ביקורות אף פעם. לי יש הבנה נורא ברורה בחיים שאני כבר לא אוכל לרצות את כולם, ואני גם לא יכולה לשנות את עורי כדי לרצות. מי שבחר בי, סביר להניח שהוא אוהב את מה שאני עושה במאה אחוז. ואני לא רוצה לרצות. אני מאוד שמחה שבוחרים בנו. זה מרגש אותי מאוד. אבל אני לא נכנסת ללחץ אם לא יבחרו בי".

   

  התרככתי

   

  מי שכנראה לא תבחר באטיאס היא אופירה אסייג, שהגיבה לביקורת של אטיאס עליה בהתקפה אגרסיבית בתוכנית שלה ושל אייל ברקוביץ'. זו לא הפעם הראשונה שאטיאס, אישה ששמה את הב' בביקורת אופנתית, שלא ממש דופקת חשבון למתלבשות לא מוצלחות, חוטפת אש נגדית. מנגד, היא כבר חושלה. לא תמצאו אותה מתרגשת או נעלבת, לפחות לא בראיון. אבל מי שהתפרסמה בזכות פה גדול וידענות אופנתית מודה היום שהיא התעדנה. וזה לא היא. זה החיים.

    

  "דוריס". "נוצרה מתוך צורך" | צילום: Avira Tlv
  "דוריס". "נוצרה מתוך צורך" | צילום: Avira Tlv

  "דורין התרככה במהלך השנים נקודה. בכל דבר. אני לא מזהה את ההתרככות הזו באופן ספציפי אבל אני מזהה את ההתרככות שלי כאדם, כאישה. אני חושבת שהפיק הוא כשאת מגיעה לגיל 40, שהוא מדהים, מקצועית ואישית, הכל. ב־40 כבר היו לי שני בנים (מבעלה לשעבר אליהו מדר): מורי נולד, התגרשנו, חזרנו, רנן נולד ונפרדנו שוב, לדעתי בגיל 40 וחודש (צוחקת). ילדתי, עשיתי יומולדת 40, התאוששתי ונפרדנו שוב. ההתרככות הטבעית שלי משפיעה על כל החיים שלי וזה אומר גם פינס. אבל אם יש משהו שאמרתי פעם ולא הייתי אומרת היום? ממש לא זוכרת להגיד".

   

  אני אעזור לך: למירי בוהדנה, שהייתה אחרי לידה, אמרת שהג'ינס שלה מתפוצץ, והיא לקחה את זה קשה.

   

  "אני בכלל לא חשבתי על לידה. אני חושבת שמכנסיים יושבים יותר יפה כשהם משוחררים, וזהו. היא, מבחינתה, מה שהיא שמעה זה, 'את אחרי לידה'. זה ציער אותי מאוד כי לא התכוונתי לזה. אישה אחרי לידה היא אישה שיש לה אישיוז וזה מאוד טבעי. ואני צריכה להיות יותר ערנית. אני אמשיך להגיד את הדברים שלי אבל, אני אהיה יותר מדויקת".

   

  בעבר אמרת שמורן אייזנשטיין פרחה והתחרטת.

   

  "נכון. בעיניי פרחה היא לא דבר שלילי. הבנתי שמה שאני מבינה אחרים לפעמים לא מבינים. וכשהיא נפגעה היה לי חשוב להתנצל, כי אם היא חושבת שפרחה זה דבר לא טוב אני אתנצל בפניה. ואני מתה עליה. היא בחורה מגניבה רצח. כאב לי שהיא נפגעה. אבל נגיד תגידי עליי כיום דברים? אין סיכוי שזה יזיז לי. אין סיכוי. את לא יכולה לפגוע בי. תגידי שהבגדים שלי מכוערים, שאני טיפשה, מכוערת, כותבת מגעיל, מתלבשת נורא – כלום! אני יודעת מי אני. והיה נדמה לי שככה העולם חי".

   

  אז מה שאופירה אסייג אמרה עלייך בשידור לא הזיז לך?

   

  "היה לי אפס חשק לענות".

   

  אשכרה זה החליק ממך?

   

  "אפילו לא החליק ממני. זה לא קיים. זה שלה. היא יכולה לחשוב עליי מה שהיא רוצה. אני לא מה שהיא אומרת. זהו. אם הייתי רוצה לענות לה, הייתי עונה. מה אני אענה? זה שלה, זה לא שלי. בחיי".

   

  את תוצר של טיפול משובח?

   

  "גם תוצר של טיפול משובח וגם הבנה שהעולם הוא מקום כזה. אנשים ידברו. אנשים יגידו. אנשים יחשבו. הביקורת עליי בפינס זה או שהרוסים עליי או שלא סובלים אותי. אין אמצע. ומי שלא סובל אותי אומר עליי דברים נוראיים. אם הם יכירו אותי הם כל כך יופתעו לטובה. ובמאה אחוז מהמפגשים שלי בחיים אנשים מופתעים לטובה, שזה מצחיק".

   

  כי את לא ביץ'?

   

  "אני לא מה שחושבים. אוקיי? הבנתי שהעולם הוא מקום ביקורתי. וגם אני קצת. וכיום אני לא מתכוונת לעזור לאף אחד להכיר אותי טוב יותר. מי שבא לו להסתכל עליי ולהגיד כלבה – וולקאם. מי שבא לו יסתכל עליי ויראה שאין בי טיפת – אבל טיפת – רוע או כלבתיות. אני מחזיקה מעצמי אדם טוב לעולם. ומגיעות אליי הרבה פניות של נפגעות. מחלק לא אכפת לי – זה שלהן. לא קוראת טוקבקים. לא שומעת ביקורות. על אופירה ידעתי כבדרך אגב. לא מעבירים את זה אליי כי אני לא מעוניינת לשמוע את זה. ואגב, לא כל מי שקיבל ביקורת הגיב לזה כאילו חטפו אותו. יש גם אנשים שנקרעו מצחוק".

   

  מי נקרע?

   

  "לפני שהיא נהייתה חברה קרובה שלי, קרן מור תמיד הייתה נקרעת מצחוק. מאז שנהיינו חברות כמה פעמים נכנסתי באמא שלה, והיא עדיין נקרעת מצחוק. אנשים חושבים שאם היא חברה שלי אז זה לא נכנס".

   

  אין אצלך איפה ואיפה?

   

  "ממש לא. חברות שלי גם קיבלו בראבאק. הפינה הזאת היא אובייקטיבית במאה אחוז. אף אחד לא יתפוס אותי בפינה, גם אם הוא מאוד ינסה".

   

  בעידן שבו לכל בלוגרית יש ביקורת אופנה, מה התפקיד שלך?

   

  "אני חושבת שהמקום שלי היום הוא כמייסדת. האורים והתומים. המאמא. השורש שייצר את זה. למזלי אני אני כי כמוני אין. לטוב ולרע".

   

  התאוששתי

   

  גם בבוקר עכור של יום ראשון היא חדה מאוד. מצחיקה. נראית פגז, ובעיקר נראית כמי שנוח לה לאללה בתוך העור שלה. אבל לא תמיד זה היה המצב. "אחרי הלידה של מורי הייתי בדיכאון", היא נזכרת. "בדיעבד אני יכולה להגיד בוודאות שזה מה שזה היה, דיכאון אחרי לידה. רנן היה קרנבל. מה שמצחיק זה שעם רנן הייתי בדיכאון אטומי, אבל הנקתי אותו שנה, הייתי איתו כל הזמן, ירקות אורגניים – הכל. הייתי סופר־אמא אבל מתה מבפנים. מתה! לא מאמינה על מה שקרה לי בחיים. ממש עצובה. גם הרגשתי כל כך בודדה. כל היום איתו, עליו, במין רוטינה כזאת של שינה־קקי־הנקה־מקלחת. כל המשפטים האלה, כשהוא ישן את ישנה. וכביסות ואוכל והכל".

   

  די מדהים שהצלחת לעשות את שניהם מאותו גבר.

   

  "מה זה הצלחתי? בדיעבד זו כנראה הייתה המטרה של החזרה, אבל לא עבדתי בזה. לא זו הייתה המטרה הברורה. כנראה שבתת־מודע כן. כשאליהו ואני חזרנו היה ברור שנעשה עוד ילד – ועשינו. ובאמת איך שהוא נולד נפרדנו עוד פעם".

   

  וכמה יותר מורכב לחזור ממקום כזה לדייטינג?

   

  "למה יותר מורכב? כי יש לי שני ילדים? תזכרי שלי יש שני, רביעי וכל סופ"ש שני בלי הילדים. יש לי חופש לעשות מה שאני רוצה. מותק, אני מבלה כמו שאף אחד לא מבלה. תשאלי אותי מה אני מעדיפה, לחיות עם גבר או להיות גרושה עם החופש הזה? שאלה טובה. קשה לי לענות. מצד שני, יש איזו סיזיפיות בשני בנים לבד בבית. את צריכה יד ואין לך אותה".

   

  לפני כמה חודשים אטיאס ובן הזוג שלה בשנתיים האחרונות, אמיר פריז, הפרידו כוחות. "לא היה קשה. זה חלק מהתהליך הזה שאתה עובר. אתה לומד את עצמך. זו לא גחמה. עם אליהו נפרדתי בפעימות. עם אמיר נפרדנו. אחרי זה כלום. זה חלום. להיפרד כי לא טוב, ואז אתה לא חוזר".

   

  וכמה יש לך כוח להיכנס לזה שוב?

   

  "לא חושבת על זה. את לא צריכה כוח כדי שיחזרו אחרייך. אני לא עובדת בדברים האלה. אם אני יוצאת לדייט ולא טוב לי, אני הולכת. אין מצב גם שלא טוב לך בגיל 43 בדייטים. לא טוב לך, את הולכת. ותזכרי שכבר יש לי שני בנים. אני צ'יל אחושרמוטה".

   

  וסטוצים?

   

  "האמת היא שלא היה לי אף פעם סטוץ. לא מושך אותי. אני עושה אהבה".

  *

   

  הפקה: מיטל ברונר, איפור: שירי ניסן (במוצרי MAC), שיער: אסי שדה (במוצרי שוורצקופף), עוזר צלם: אריאל שפיגל

   

  טי־שירט שחורה וג'ינס, דוריס עגילים, אוסף פרטי

   

  חליפה משובצת, פטיט דוריס

   

  בשער: חליפה, דוריס (נחלת בנימין 87, ת"א)

   

  טי־שירט וחצאית, פטיט דוריס (אשתורי הפרחי 18, שבזי 28, ת"א); טבעת, יגאלה (אינסטגרם: The_happiness_circles); נעליים, אוסף פרטי

   

  gabibarhaim79@gmail.com

   

   


  פרסום ראשון: 19.02.18 , 16:32