רביעי 30 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 21.02.2018
  להציל את קישקשתא
  יונתן יבין

  היזהרו, נהיה פה כמעט משעמם מרוב שכולם מחטטים בתיקי נתניהו בפוזה של בודקים ביטחוניים בנתב"ג. נכון, פתאום מתברר שאף אחד לא ארז לבד, ושלכולם נתנו משהו להעביר (משמפניה עד הצעת חוק קומפלט), אבל איכשהו כולם מתבטאים בנושא אף על פי שלרובם אין משהו חכם להגיד. ויותר משנהיה משעמם, נהיה מעורפל: כי בינתיים אנחנו מחמיצים את הדברים החשובים באמת. למשל, סגירתו המתוכננת של אחד מערוצי הטלוויזיה הטובים בישראל באוגוסט הקרוב.

   

  מדובר בערוץ שאף אחד לא מרכל עליו ליד הברזייה, אבל כמעט כולם נעצרים בו עם השלט. ערוץ שיש בו כמעט בכל רגע תוכניות מרתקות, שאתם יכולים לצפות ברובן הגדול עם הילדים שלכם. ערוץ שמככבים בו אמנים, אנשי אקטואליה וקומיקאים מהמעלה הראשונה. לא תראו בו עירום ולא תשמעו בו מילים גסות, אין בו פרסומות, וכמעט תמיד מובטח לכם שתלמדו שם משהו. הכוונה, כמובן, לטלוויזיה החינוכית.

   

  אתמול נערך במשכן הכנסת ביקור מלכותי של כמה מהאורחים המשובבים ביותר שראו פרוזדוריו: כוכבי הטלוויזיה החינוכית מהתוכנית "פרפר נחמד", הלא הם הבובות בץ, נולי ואוזה, על מפעיליהן. אליהם הצטרפו כוכביה העשויים בשר ודם של החינוכית – יואב קוטנר, שמעון פרנס, פרופ' יורם יובל ואחרים. כולם באו לעשות נפשות למען המשך קיומו של הערוץ שעומד לפני גדיעה שרירותית, בהמשך מיותר לתנופה המוצדקת של "חוק התאגיד".

   

  הבובות הצטלמו לסרטונים אפולוגטיים נוגעים ללב, לצד חברי כנסת שהתגייסו להצלת הערוץ. היו שם בעיקר אנשי ונשות "המחנה הציוני", אך גם מירב בן ארי מ"כולנו" נתנה שואו יפה, ואפילו אורן חזן, שעד כה נחשב לדמות בלתי חינוכית בעליל, הצטרף למאבק. כולם הבטיחו לעשות נפשות למען הערוץ, אבל אנחנו הרי יודעים מה קורה בסופם של מסעות צלב קדושים כאלה, או ברגע שמישהו במדינה הזו רוצה משהו: מיד צץ מולו איזה פרלמנטר שמחזיק ביד את ה”מג'יק־סטיק”.

   

  כאן ראוי לציין שהחינוכית היא אכן לא פחות מקסם חי. מאז ייסודה ב־1966 היא עשתה את מלאכתה בנאמנות והנפיקה בקצב מעורר השתאות נכסי צאן ברזל שנולדו בן־רגע ולא גוועו בן־דודלי. רק חשבו כמה מהתכנים שנוצרו בה נחרתו בלבכם: מ"ריץ'־רץ'" ועד "רחוב סומסום", מ"בלי סודות" ל"מה פתאום (קישקשתא)", מ"היר־ווי־אר" ועד "נייבורז", אנד “מיסטר קשטן” טו.

   

  במדינת החאפ־לאפ שלנו אנו רגילים לחלטורות, אבל הפלא של החינוכית חצה חצי מאה ובשנים האחרונות אף השיג את הבלתי אפשרי: הוא המציא את עצמו מחדש. לא סתם עבר "מתיחת פנים" או "מיתוג" אלא שיחרר הפקות חדשות ומעולות לילדים, כמו "דן ומוזלי", "מה זה מוזה", "חיות במה", "החפרנים" ועוד. לצדן עלו תוכניות מצוינות למבוגרים, כגון "חדר 101", "חוצה ישראל", "אומרים שהיה פה", “תיק תקשורת” ואחרות. המעשה החינוכי יהיה להציל את הערוץ הזה בכל מחיר. חברי הכנסת שישיגו זאת יזכו בחולצה ותקליט.

   


  פרסום ראשון: 21.02.18 , 23:05