ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: AP
  גל גדות אוסקר 2018
  חדשות • 05.03.2018
  "צורת המים" הוא המנצח הגדול בטקס האוסקר
  אוסקר 2018: גיירמו דל-טורו קיבל את פרס הבימוי, ג'ורדן פיל זכה בקטגוריית התסריט המקורי על "תברח", גל גדות הגישה פרס ושחקן הכדורסל קובי בראיינט לקח פסלון הביתה
  על רקע תנועת MeToo ובסופה של עונת פרסים מותחת במיוחד, נפתח לפנות בוקר (ב') טקס האוסקר ה-90 במספרו בתיאטרון דולבי שבלוס אנג'לס. שלא כמו טקס גלובוס הזהב שחרט על דגלו את המאבק לשיוויון בין המינים והפסקת ההטרדות המיניות בתעשייה, טקס האוסקר כמעט ולא התייחס לעניין מלבד כמה נאומי זכייה ועקיצות מתונות של מנחה הערב, ג'ימי קימל.

   

   

  אחרי ששנה שעברה הכריזו בטעות על הזוכה הלא נכון, פיי דאנאוויי ו-וורן בייטי קיבלו הזדמנות שנייה להציג את הזוכה השנה והפעם לא היה בלבול במעטפות - "צורת המים" זכה בפרס הראשון.

   

   

  בקטגוריית המשחק לא היו הפתעות. פרנסס מקדומנד זכתה באוסקר השני שלה על "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי". בנאום הזכייה שלה - שהיה רגע שיא באירוע - לאחר שהודתה למשפחתה ולבמאי הסרט מרטין מקדונה, היא ביקשה מהמועמדות מכל הקטגוריות השונות לעמוד. "לכל אחת מהן יש סיפור, תזמינו אותן למשרד שלכם או שתבואו אלינו", אמרה לנוכחים באולם. להבדיל, גארי אולדמן זכה באוסקר הראשון שלו על תפקידו כצ'רצ'יל ב"שעה אפלה" ונשא את אחד הנאומים הארוכים בטקס, במהלכו הודה לבמאי הסרט ג'ון רייט ולמשפחתו.

   

  פרס הבימוי הלך לגיירמו דל-טורו על "צורת המים", זהו האוסקר הראשון של הבמאי המקסיקני. בקטגוריית התסריט המקורי, שנחשבת לאחת הקטגוריות הצמודות והמסקרנות השנה, זכה ג'ורדן פיל זכה על סרטו "תברח".

   

  הזוכה הראשון הערב היה סם רוקוול על תפקיד המשנה ב"שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי". בפרס המקביל זכתה אליסון ג'ני על "אני, טוניה", לשניהם זהו אוסקר ראשון. שחקן הכדורסל קובי בראיינט זכה בפסלון על סרט האנימציה הקצר שלו Dear Basketball. בפרס התסריט המועבד זכה ג'יימס אייבורי בן ה-89 על "קרא לי בשמך", זוהי הזכייה הראשונה של אייבורי שהיה מועמד לפרס שלוש פעמים. אחד הרגעים המשמחים בטקס היה כשהצלם הוותיק רוג'ר דיקנס זכה לראשונה באוסקר אחרי 14 מועמדויות, על צילום הסרט "בלייד ראנר 2049". דיקנס צילם סרטים מוערכים כמו "יהודי טוב", "ברטון פינק", חלון פנורמי", "ארץ קשוחה" ועוד.

   

   

  הסרט התיעודי Icarus מבית נטפליקס זכה בפרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר ובכך הפך לסרט הראשון של נטפליקס שזוכה בפסלון המיוחל. "אישה פנטסטית" הצ'יליאני זכה בפרס הסרט הזר הטוב - את הפרס הגישה ריטה מורנו שבאה לטקס באותה השמלה שלבשה באוסקר 1962 כשקיבלה את פסלון על תפקיד המשנה ב"סיפור הפרברים". בתחילת הערב גל גדות הגישה פרס לצד ארמי האמר בקטגוריית איפור ועיצוב השיער שהלך ל"שעה אפלה".