yed300250
הכי מטוקבקות
  קארן וגדעון אוברזון
  24 שעות • 10.03.2018
  אופנה מנצחת, למרות הכל
  האופנה המקומית נמצאת באחת משעותיה הקשות — מותגים נסגרים ומעצבים נאנקים תחת מכבש הזמנות האון־ליין. זה לא אומר שלא מגיעה לנו חגיגת אופנה אמיתית שתבטא את כוחה של התעשייה הישראלית, ותצדיע לאידיאל היופי המגוון, עם דוגמנים בכל מידה וגיל. סהר שלו מדווח מהשטיח האדום של שבוע האופנה הישראלי
  סהר שלו

  באווירת הנכאים השוררת בתחום האופנה בשבועות האחרונים, עם היוודע דבר סגירתן של רשתות כמו הוניגמן ו־TNT, לצד תחושה של שינוי עמוק בהרגלי הצריכה המקומיים והתחרות עם קניות האונליין וחברות האופנה הזרות הזולות, נפתח אמש שבוע האופנה של תל אביב בפעם השישית בהפקת מוטי רייף ובשיתוף עיריית תל־אביב במתחם התחנה בעיר. כ־50 מעצבים ומותגים יציגו את הקולקציות שלהם, 22 תצוגות ייערכו על המסלול, ובמשך שלושה ימים נתנהג כאילו אין משבר עמוק בתעשייה, כאילו מותגים לא קורסים, וכאילו האינטרנט לא הורג את הקניון, ונחגוג את העיצוב הישראלי והמקומי כמו בערים אחרות בעולם.

   

  הפעם התגייס רייף לא רק כדי לתמוך בתעשייה אלא גם כדי לשנות את מודל היופי הרזה והצעיר ששולט בה. "השנה אנו פותחים זו הפעם הראשונה בארץ ובעולם את שבוע האופנה בסימן אידיאל היופי המשתנה, עם השתתפותם של דוגמניות ודוגמנים בכל הגילאים, המידות, הגבהים, הצבעים והדתות", אמר. "האני מאמין שלי הוא לקחת חלק בשינוי המהותי המתקיים היום בעולם ולתת לגיטימציה שהאופנה שייכת לכולם".

   

  אבל מה שנראה כמו הצהרה ריקה מתוכן הפך בשבועות האחרונים לאתגר לא קטן עבור מעצבי האופנה והמותגים המשתתפים. המשימה הייתה למצוא וללהק דוגמנים ודוגמניות לא מקצועיים, כאלה שאינם עומדים בסטנדרטים המוכרים של עולם היופי, ולשלב בינם ובין דוגמנים מקצועיים כדי לשרת את התצוגות ולהקרין את הגיוון במודל היופי המשתנה. "נשים רגילות הן הסיבה היחידה שעולם האופנה קיים", אמרה דורין פרנקפורט, שתציג בשבוע האופנה את קולקציית הקיץ שלה. "מתחילת הקריירה שלי כמעצבת אופנה לא האמנתי ב'גטאות' של גיל, גם לגברים וגם לנשים".

   

  את שבוע האופנה פתח אמש ערב גאלה חגיגי שחגג את החיבור בין אופנה לתכשיטים, שילוב שימשיך גם עם ציוותם של מותגי אופנה ומותגי תכשיטים בתצוגות. בערב הפתיחה של חברת התכשיטים פנדורה (ראו מסגרת) עלו למסלול 25 מפורסמות כמו לינור אברג'יל, אוולין הגואל, רונית יודקביץ', סתיו סטרשקו, אורנה דץ וציפי רפאלי כשהן לבושות בבגדים בצבעי זהב וכסף בעיצובם של 25 מעצבים ישראלים, בהם ענבל דרור, מאיה נגרי, סבינה מוסייב, ליאורה טרגן ושאר המציגים בשבוע האופנה.

   

   

  כדי לעשות סדר בבלגן, הנה כמה מהתצוגות ששווה לכם לשים אליהן לב:

   

  התותחים הכבדים

   

  אלון ליבנה. יפתח את שבוע האופנה הבוקר אחרי שנעדר בשנים האחרונות משבוע האופנה המקומי והתרכז בביסוס הסניף הניו־יורקי של המותג. ליבנה יחשוף בתצוגה את קולקציית סתיו־חורף 19־2018, קולקציה שנבנית על המתח שבין סגנון הסמארט־קז'ואל לערב, בין הגברי לנשי, בין האמנותי והאוונגרדי לנגיש וללביש. אפשר יהיה לצפות לגישה הגיאומטרית המורכבת והמתוחכמת שהפכה לכתב ידו של המעצב, יחד עם שלל הפתעות חדשות.

   

  טובלה. הכוכבת הקבועה של שבוע האופנה (ומי שכיכבה בסדרת הדוקו "סיפורי בדים" ששודרה לפני כשנתיים) היא שם שתמיד כדאי לזכור אחרי שהתצוגות שלה משכו קהל רב והציגו את הדמות הצבעונית והעיצובים מלאי האופטימיות שלה בהצלחה רבה.

   

  דורין פרנקפורט. אחת הכוכבות של שבועות האופנה הקודמים (שלא הציגה בשנה שעברה) חוזרת עם קולקציית קיץ מסקרנת. אחרי שהציגה קולקציות מוצלחות כמו "רוקוקו בת־ים", ו"זלדה", תמצא גם השבוע מספרת הסיפורים שבה את הדרך הייחודית להציג עיצוב מקורי והשראות מקומיות כמו שרק היא יודעת לעשות.

   

  דורין פרנקפורט
  דורין פרנקפורט

   

  גדעון וקארן אוברזון. שניהם שמות מדוברים בשבוע האופנה, עם שילוב בין עיצוביו הקלאסיים של האב והעיצוב השובב יותר של בתו. מדי שנה מצליחים השניים להפתיע עם קולקציות מגובשות ומעניינות שמסמנות אותן כאחד מבתי האופנה האיקוניים של ישראל, והקולקציה שלהם תהיה עוד דוגמה מדוע גם אחרי עשרות שנים בתעשייה, הם עדיין רלבנטיים מתמיד.

   

  Sample. המותג שנחשף בשבוע האופנה הראשון והפך ליקיר כתבי האופנה מאז, הוא אחד מהמותגים שכולם מחכים לו. האחיות עינב זיני ונופר מכלוף, עומדות מאחורי המותג.

   

  ויוי בלאיש. המעצב והאגדה, יחתום את שבוע האופנה בשלישי בערב ויסמן בתצוגת הסיום עוד שיא עם קולקציה שתעמוד בהשראה רחוקה מפה, הקשורה לטוקיו ולילדות הרג'וקו בשילוב פילוסופיית העיצוב המזרחית ואבי־סאבי.

   

  ויוי בלאיש
  ויוי בלאיש

   

  המעצבים המסקרנים

   

  Holyland Civilians. המותג שנחשף במסגרת חממת מפעל הפיס למעצבי אופנה בשנה שעברה עולה על המסלול בפעם הראשונה. נדמה שכל העיניים נשואות אליו אחרי קולקציה חזקה במיוחד שחשפה את הפשניסטות המקומיות ואת הרשתות החברתיות. הפעם יציגו דור חן וענת משולם, המעצבים שעומדים מאחורי המותג, קולקציה בהשראת המדבר והדיונות — שילובים של עולם הספורט והלבוש המקומי — באחת התצוגות המסקרנות של האירוע.

   

  עידן לרוס. אחרי שהציג בהצלחה בשבוע האופנה הקודם, חוזר מעצב שמלות הערב והכלות לרוס לתצוגת קיץ 2018 בהשראת אוסף השירים של הזמרת שאדיי — קולקציה שעוצבה לנשים בכל הגילים, הגבהים והמידות. "הדמויות מאחורי הקולקציה הן נשים המקיפות אותי בשנה האחרונה", אומר לרוס, "והן החזירו אותי להבנה שיש נשים בעלות שגרה יומיומית, כאלה שהולכות ללא עקבים של 15 ס"מ לכל מקום".

   

  חממת מפעל הפיס. היא עוד אחת מהתצוגות המבוקשות של השבוע, עם לקט של מעצבים צעירים וחדשים שעוד לא נחשפו לקהל הרחב. השנה אפשר יהיה לפגוש במוריאל דז'לרטי, דנה כהן, ערן שני, אריאל בסן, עדי בנג'ו ושחר אבנט (שמככבת כבר עם השמלות שלה במגזינים בעולם) בתצוגה שתשלב קולקציות נשים וגברים, מחויט ופרוע.

   

  שנקר. התצוגה הקבועה של המחלקה לאופנה בבית הספר שנקר תעמוד בסימן שיתוף הפעולה עם מותג הספורט והאופנה האמריקאי ניו־באלאנס, יחד עם משקפיים שעוצבו במסגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר. על הבמה יעלו בזוגות דוגמנים, מרצים, סטודנטים, בוגרים ועוד דמויות מחיי היום־יום של שנקר תחת הכותרת This is us.

   

  שנקר
  שנקר

   

  עוד מעצבים צעירים שיציגו יהיו נדב רוזנברג (מהמותג Northenstar), גל שנייפלד (Mews), הילי וארי המעצב הצעיר אביתר מאיור, רימה רומנו ומעצב הגברים מעוז דהן ל־Nouveau Riche Dog.

  אביתר מאיור
  אביתר מאיור

   


  פרסום ראשון: 10.03.18 , 20:58
  yed660100