שלישי 22 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 18.03.2018
  המעסיקים: לא נפטר עצמאים שעושים מילואים
  ארגוני המעסיקים חתמו על אמנה שבה התחייבו למנוע פגיעה מעצמאים שיוצאים למילואים ולא להפסיק את ההתקשרות איתם במשך 30 יום מתום השירות - כפי שנהוג עם שכירים
  תלם יהב | כתבנו לענייני רווחה

  ארגוני המעסיקים יצאו בהצהרה חשובה: לא נפסיק את ההתקשרויות עם מילואימניקים שעובדים כעצמאים 30 ימים לאחר שירות המילואים שלהם.

   

  מצבם של עצמאים שעושים מילואים מאוד מורכב. להבדיל משכיר, ששב חזרה לעבודתו בתום המילואים ומתוגמל בהתאם למשכורתו, עצמאי מפסיד כסף פעמים רבות כתוצאה משירות המילואים ואף מאבד הזמנות עבודה עתידיות.

   

  בשבוע שעבר התכנסו ראשי הארגונים העסקיים בלשכת שר הביטחון אביגדור ליברמן וחתמו על אמנה מיוחדת שקוראת לדאוג לעצמאים בשירות מילואים. בישיבה נכחו בין היתר עו"ד רועי כהן - נשיא ארגון העצמאים "להב", יו"ר שדולת העסקים הקטנים - ח"כ עודד פורר, ויו"ר התאחדות התעשיינים שרגא ברוש.

   

  באמנה נכתב: "ארגוני המעסיקים והארגונים הכלכליים החתומים על אמנה זו מתחייבים לעשות ככל שניתן על מנת למזער את הנזק הנגרם לעצמאי עקב יציאתו לשירות מילואים, לפעול על מנת למנוע את קריסתם הכלכלית של עצמאים כשהם משרתים במילואים ולתמוך, לדאוג ולחזק את מעמדם ולשפר את רווחתם של המילואימניקים העצמאים".

   

  ראשי הארגונים העסקיים הודיעו כי לא יפסיקו התקשרות עסקית עם עצמאי, כשהוא נמצא בשירות מילואים או במהלך 30 הימים בתום שירותו, בדומה לאיסור לפטר שכיר 30 ימים לאחר שירות מילואים.

   

  עופר ברודצקי (32), שעובד כמורה דרך ומדריך טיולים, סיפר אתמול על המצוקה של עצמאי במילואים. "כאדם פרטי אני גאה להשתייך למערך המילואים, אך כמורה דרך עצמאי אני די סובל מכך", סיפר. "לעתים יום בודד במילואים יכול למנוע פרנסה של 15 ימי עבודה. מכיוון שעבודתי היא למעשה פקטור של זמינות, יש סוכנים שמעדיפים ליצור קשר עם מדריכים אחרים שאיתם לא תהיה להם 'בעיה' כזאת, וכך אני מפסיד פרנסה עתידית כתוצאה מגיוסי".