ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: גבריאל בהרליה
  7 לילות • 26.03.2018
  "ארבע פעמים בשבתות נפלתי כשהייתי צריך את הקנאביס הרפואי ועם כל שאכטה הזלתי 50 אלף דמעות"
  דברים שהשתנו בחייו של עמיר בניון: הציפרלקס הוחלף בקנאביס רפואי, הציצית נכנסה לתוך המכנסיים, הוא ואשתו נפרדו, ואחרי כמעט 20 שנה הטלוויזיה חזרה לביתו. דברים שנשארו אותו הדבר: הדעות הפוליטיות וחוסר הפחד להביע אותן, למרות המחיר. עכשיו הוא מוציא שיר חדש ומסביר למה עדי מדינה הם פושעים, על מה אריק איינשטיין התוודה בפניו, איך זה שהגזענות כלפי מזרחים לא תשתנה, ומדוע הוא חולם לגלם פסיכופת
  אבי שושן | צילום: גבריאל בהרליה

  בזמן האחרון, עמיר בניון חווה תהליך של התרחקות מהדת. "לא היה טריגר אחד שגרם להתרחקות אצלי", הוא מספר. הציצית בתוך המכנסיים, ואת הכיפה מחליף כובע מצחייה. "עברתי בשלוש השנים האחרונות המון משברים קשים שגרמו לי להרבה כאב. הרגשתי שהוא מנסה אותי נפשית ורוחנית. מי שכל הזמן באותה אמונה גדולה אז הוא או צדיק גמור או שקרן. אין חיה כזאת. אחרת, מה הטעם פה? אני עדיין קורא לעצמי אדם מאמין ולא שובר את הכלים".

   

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מתי כן שברת את הכלים בתהליך הזה?

   

  "לא אשקר לך, ארבע פעמים בשבתות נפלתי כשהייתי צריך את הקנאביס הרפואי ועם כל שאכטה הזלתי 50 אלף דמעות ועושה תשובה במקום. לא מתבייש בזה. אני בנאדם ולא מספר לעצמי סיפורים".

   

  אז מה בכל זאת, אם תנסה לשים את האצבע גורם לך, להתרחק מהדת?

   

  "ה' הוריד אותי בעשרים דרגות כדי לבדוק אם אשאר איתו ואני לא מוותר עליו. אני מתחיל להבין שאמונה הייתה אצלי עד היום כמו להדפיס כרטיס. יודע כמה אני קיבלתי על עצמי? תעשה ככה ותקפיד גם על זה. לדעתי זה גם גאווה לקבל על עצמך כי מי אתה בכלל שתקבל על עצמך? ואוו, קיבלת על עצמך - כל עם ישראל עכשיו חי רק בגלל שקיבלתי על עצמי. מרוב לקבל כבר נשבר לי ואני צריך מנוחה".

   

  צלחת הקססה על שולחן הסלון היא הדבר הראשון שמושך את העין כשנכנסים לדירה של עמיר בניון במודיעין. בניון מסתכל עליי מסתכל על הצלחת ומיד אומר: "שמע, יש לי אישור לקנאביס רפואי. עברתי שתי ועדות ושלושה פרופסורים רופאים שקבעו שאני זכאי בגלל פוסט־טראומה שעברתי. זה נטו רפואי. לי אמרו שאני חייב".

   

  על מה הפוסט־טראומה?

   

  "עזוב. אבל אגיד לך שהייתי צריך עורך דין וכבר שנה שלישית אני הולך לרחוב אבן גבירול בתל־אביב ועומד שם עם כל עם ישראל ואוסף 30 גרם. באה אליי מישהי בתור ואמרה לי, 'מסכן, גם אתה פה'. צחקתי. הקנאביס משפיע עליי בהכל. בתפקוד, בגוף. זה ממש לא בקטע של מצב רוח אצלי. יותר בעניין של סוג של רוגע".

   

  תמיד חיבוקים ונשיקות. בניון ונתניהו | צילום: יובל חן
  תמיד חיבוקים ונשיקות. בניון ונתניהו | צילום: יובל חן

   

  בעד לגליזציה? בארה"ב זה כבר קורה.

   

  "בארה"ב גם כל אחד קונה אקדח ב־30 שקל ויורה בשכן אז אנחנו לא רוצים ללמוד מהם. לדעתי חשוב שזה יהיה ברישיון ושרופאים ייתנו על זה את הדעת. אם אתה פרנואיד למשל אז נכון שרופא יגיד לך מה מותר ובמה לא לגעת. אני לא מומחה בזה אבל יש המון זנים ויש דברים שאני לא אוהב לגעת בהם, גם בתחום המותר, כי זה לא מתאים לי. כל מה שמרים (אפר). אני אוהב רגוע, ואגב, זה כבר לא עושה לי מאנצ'יז".

   

  בזמנו לקחת ציפרלקס.

   

  "הכדורים עושים אותך רובוט. אם נפטר לי חבר וצריך לעלות להופיע וקשה אז זה מה שאתה צריך. הכדורים עשו לי טוב אבל זה היה תקופתי. אני איתם במשא ומתן תמידי. יש לי חבילות סגורות של ציפרלקס בבית שאני כבר לא נוגע בהן תקופה ארוכה. היום אני רק עם הקאנביס הרפואי ובירה או שתיים שאני שותה לפני הופעה".

   

   

  × × ×

   

  מאז שבניון ומרים, רעייתו ב־11 השנים האחרונות, נפרדו, הוא גר לבד. לזוג שני ילדים, בן ובת. כשפורסם דבר הפרידה, הוא אמר לתקשורת: "כמו לכל זוג, גם אצלנו יש מהמורות. אנו עוברים תקופת משבר וכרגע נמצאים בתהליך שבו מנסים לגשר על הפערים ולהגיע לשלום בית". הניסיון הזה לא צלח.

   

  המעבר ללבד לא קשה לך?

   

  "לא משנה באיזה מצב אני אהיה בחיים שלי אני לא ארגיש בודד. בשבת למשל אני אף פעם לא נשאר לבד. היו תקופות שלא האמנתי שאגיע לגיל 43 ולפי הדרך שבה חייתי זה נס שאני עדיין כאן בכלל. שום דבר אצלי לא מובן מאליו. הכנסתי עכשיו טלוויזיה הביתה וזה ממש חדש לי. מגיל 24 לא הייתה לי טלוויזיה. אני רואה הארד־קור סרטים. מאפיה ופשע. עכשיו יש לי רצון לשחק ולעשות תפקיד טוב. ביקשתי מבמאי שאני מכיר שאם יש תפקיד של מישהו מהשוליים של השוליים אז שייקח אותי בחשבון. החלום שלי לגלם פסיכופת".

   

  מסך הטלוויזיה בסלון פתוח על יוטיוב. בלילה הוא שומע בשקט באך ובוב מארלי. "מארלי מזכיר לי את התקופה אחרי ששוחררתי מהצבא כעבור שבוע בלבד ודוד שלי לקח אותי אליו לצרפת לחצי שנה. גרתי אז בפריז ובעיקר שמעתי שם מוזיקה וכעיקרון לא רציתי ללמוד צרפתית. ראיתי ב'לונדון וקירשנבאום' שצבי יחזקאלי עשה סדרה על אירופה עכשיו והזהיר ממה שקורה ועוד יקרה שם. יופי. ביבי אמר את זה כבר לפני 400 שנה. גם אני בגיל 18. כבר אז, היו צריכים להזהיר אותי ברחוב לשים לב כי אני יהודי. רואים חמאסניקים ברחובות פריז עם הזקן והלבוש. מפחיד.

   

  "למה אני אוהב אותנו? אנחנו רחמנים. וואוו. הם מערביים. נדאג להם. בואנה, הם שחטו שישה מיליון אחים. עשו את זה ליהודים - אז כן מערבי או לא, כיהודי, לא הרווחנו לא מאלה ולא מאלה. אלו טבחו אותנו בשואה ואלה היום. הוצאתי בזמנו שיר למורדים בסוריה ובדיעבד הוצאתי שיר לילדים מתים. הם טובחים בילדים ורק אנחנו הבעיה. מה חדש פה?"

   

  איינשטיין | צילום: יניב סופר
  איינשטיין | צילום: יניב סופר

  בשנים האחרונות, בצעד מודע, הוא שבר הצידה. מי שהיה קונצנזוס ישראלי, מכונת להיטים אבל גם יוצר עמוק ונוגע ללב, נשאב לשוליים. גם בזכות אמירות פוליטיות ימניות או שיר כמו 'אחמד' שזיכה אותו בתווית של גזען, וגם בגלל שירים אחרים שפירסם בדף הפייסבוק שלו שנעו ממטאפורות על גרגמל ועד תמיכה במורדים בסוריה.

   

  בניון, איש שלא מפחד לומר את דעותיו וגם לא להלחין אותן, נתפס אצל חלק מהציבור כסהרורי. אולי אפילו לא לגיטימי. רובי ריבלין ביטל הזמנה שלו להופיע בבית הנשיא אחרי אחת השערוריות. האמריקאים סירבו בתחילה לאשר לו ויזה לארצות־הברית, להופעה ביום השואה הבינלאומי באו"ם עם מירי מסיקה ודוד ד'אור. "אם יש לי ירייה לירות במישהו אז בזמן הנכון ושיהיה מדויק", הוא מסביר מדוע הוא לא מפחד להביע את דעתו. "אני עוד מעט בן 43 ואני רוצה רק לפגוע. לא לירות באוויר. צריך שכל דבר יהיה מדויק, יעיל ועם מטרה. אין לי שלווה".

   

  לקחת על עצמך תפקיד קשה.

   

  "אני כבר עייף ממה שמצפים ממני. מסתכל קדימה. אני עשוי מכל כך הרבה דברים שאפילו את עצמי אני לא מכיר. אין לי תדמית שאני מנסה לייצר או לשמר. כשלועגים לך וצוחקים עליך ואתה עדיין לא מפחד לומר את הדעה שלך אז אתה בן חורין. השיקול שלי הוא לא מה יגידו על התדמית שלי. מלכלכים וילכלכו. אותי זה מחשל".

   

  מודע למחיר המקצועי ששילם. "היום אם מישהו ידבר זה יהיה פחות. אני שילמתי כל החיים שלי בגלל שפתחתי את הפה. כמו ביטול ההופעה בבית הנשיא. תקשורת רעה של חמש שנים. זה פגע בהכל, חוץ מבהופעות. כשיש לי מסרים פוליטיים אני אומר אותם ברור ולא יעזור כלום".

   

  מה קרה לך אחרי ביטול ההופעה בבית הנשיא?

   

  "מיד אחרי הופעתי אצל ביבי. הכל טוב. והנה עכשיו הופעתי באו"ם. איך אתה רואה את זה?"

   

  שבסוף זוכרים רק את עניין הוויזה שלא קיבלת.

   

  "אמרתי שאובמה זבל, ומכוער, והיטלר חדש, ורוצה להשמיד אותנו - וברור לי שבגלל זה עשו לי בעיה. אחר כך התקשרו מהשגרירות ואמרו לבוא ולא רציתי, אבל בסוף התקשרו שוב".

   

  בכל זאת, זו רוח טראמפ עכשיו.

   

  "היום העולם מדבר. קח חמש שנים אחורה ולא דיברו ככה. טראמפ בא ואמר על אובמה מה שאני אמרתי, רק שלו מותר והרבה שנים אחר כך".

   

  ומה דעתך על חקירות נתניהו?

   

  "על שלושה דברים עומד העולם היום: הכוכב הבא, השף הבא והלכלוך הבא על ביבי".

   

  יש ביניכם קשר אישי?

   

  "נפגשתי עם ביבי מאתיים פעם. זה ראש הממשלה שלי. הוא מגיב אליי תמיד עם חיבוקים ונשיקות ואני מאוד אוהב אותו. אני לא יושב ורואה בטלוויזיה תיק אלף ואלפיים ותשעת אלפים ומזדעזע. היום בכלל כל אחד יכול להפיל כל אחד. השאלה על מה רוצים להפיל בנאדם. אנשים נפלו לאו דווקא כי עברו על החוק אלא כי תפרו להם תיק או השחירו את השם שלהם. אם אדם עשה משהו לא חוקי - מילא, אבל לחפש לאנשים בציציות סתם כדי להשחיר את שמם? שומע רק אלפים ולא יודע מה רוצים מהחיים שלי. מבחינתי זה רק רעשים. אני רואה חדשות וחוץ מכאב ראש לא קיבלתי מזה כלום".

   

  אז מה, המשטרה ממציאה?

   

  "מעולם לא עברתי על החוק ואין לי תיק במשטרה. כל דבר שקורה לי אני רק מול החוק ואני אשמור אותו עד סוף ימיי. אבל אין לי אמון בהם. שלמה המלך אמר בקהלת שמקום המשפט שמה הרֶשַע אז קשה לי לא להסכים איתו. אני מאמין בבני אדם לא במוסדות. מעניין אותי האנושיות של האנשים שיושבים שם".

   

  ביבי ושרה היו אליך אנושיים?

   

  "מאוד".

   

  והקלטות שבהן היא נשמעה צועקת?

   

  "עוד יותר אנושי. אין בנאדם שלא מתעצבן ולא צועק. אם אדם לא כועס אז צריך לחשוד בו מאוד. אם הוא לא כועס הוא לא אדם. אתה יודע כמה פעמים צעקתי בחיים?"

   

  איך אתה מסביר את כל עדי המדינה נגדו?

   

  "עדי מדינה הם פושעים וזה גם לפי ההלכה".

   

  למה יהורם גאון עדיין קונצנזוס, גם אחרי שקרא לשלמה פילבר יהודה איש קריות ועמיר בניון נתפס כסהרורי?

   

  "ניסו לעשות לי דה־לגיטימציה כי לא מסוגלים לדבר איתי פנים מול פנים. לא מסכימים שאבוא לאולפן טלוויזיה לשידור חי אלא רק לתוכנית עם עריכה. הם מפחדים מעצמם בעיקר. החיים זה לא רק מה טוב לי - כי הייתי יקיר העולם ויכולתי להמשיך להיות ילד טוב והרבה צרות היו נמנעות. זה לא אני".

   

  לפעמים אתה לא חושב שעברת את הגבול? שאולי הגזמת?

   

  "יש דברים יותר חשובים מתדמית. כל העולם ולהקתו אמר לי למה אני צריך את זה אבל אם אני מרגיש שזה נכון, גם אם ישברו עליי פטיש של 70 קילו על הראש, אף אחד לא ישמור עליי. זה הדרך שלי. אני לא רובוט ואוהב ליצור ולא עובד בשביל תדמית, אחרת אני אתאבד. הדעה הפוליטית שלי היא בסך הכל כמו 80% אחוז מהיהודים מהעם בישראל שחושבים כמוני ושקוראים לנו ימין, אבל יש משהו מאוד צר וקטן שעושה הרבה רעש ושולט על הכל ויוצר מציאות דמיונית".

   

  המלחמות האלו לא מצלקות לך את הנפש?

   

  "כשאני מסתכל במראה אני רואה צלקות וחורים".

   

  והיכן אתה מוצא איזון?

   

  "כרגע בעיקר מפריעות לי השאלות ששואלים אותי. אי־אפשר לבוא ולשאול אותי רק על ביבי כשמוכח שהוצאתי יותר שירים מאריק איינשטיין".

   

   

  × × ×

   

  לאחרונה הוציא את "לנסוק איתך", שיר חדש שכתב לפני 14 שנה. בדרך מחכה דואט עם ריטה. לדבריו, יש לו בקנה מאות שירים ויצירות שעוד לא ראו אור. חתום על קאנונים בתרבות הישראלית שיככבו בכל רשימות השירים הגדולים ביום העצמאות הקרוב אבל בשנים האחרונות בעיקר מוציא פרויקטים ניסיוניים. "אני לא אתן לאף אחד לבלבל אותי. יש זמרים שנתנו לעיתונאים לבלבל אותם ו־20 שנה מוציאים את אותו שיר. התוכן שלי מאוד קשה לעיכול. אני לא אתן לבנאדם את מה שהוא רוצה.

   

  "אני יודע לזהות להיטים ויש שירים שהכנתי שאני יודע שיצליחו אבל לא מוציא אותם כי זה לא מרגיש לי נכון אלא הונאה עצמית. פעם לא היה אכפת לי להוציא שיר גם אם הייתי יודע מראש שהוא לא יקבל את המקום הראוי לו. היום הבנתי שכשאתה נותן לאנשים יהלומים כל שבוע הם מקיאים עליך. עדיף לחלק יהלומים פעם בכמה שנים וצריך לדעת לחלק גם לאחרים".

   

  חזרת לשיר את 'שלכת' בהופעות.

   

  "הייתה לי בעיה לשיר את הבית כי הוא מדבר על אדם חלש שלא מודה שהוא חלש. לוזר אפילו. בפזמון התנחמתי. עכשיו חזרתי לבצע אותו בהופעות והקהל מבסוט. השלמתי עם השיר הזה ואני היום מבין שהטקסט והלחן של השיר זה מקשה אחת".

   

  מתי ייצא אלבום חדש?

   

  "אנחנו בתקופה שחבל לדבר על אלבומים. העידן עבר. היום הנראות מאוד חשובה ואי־אפשר להוציא שיר בלי קליפ ולי כמעט אין קליפים אז מבחינתי זה הדבר החדש".

   

  ישבתי בפלייליסט של גלגלצ כשיצא השיר שלך, 'אין עוד יופי', וזה היה מלחמה להכניס אותו. הופתעת כשהוא נכנס?

   

  "ברור שהופתעתי כי אני נתפס כאדם פוליטי ואיש ימין ובגלל זה לא משמיעים אותי. אני בכלל לא רוצה לעלות את השם של גלגלצ על השפתיים שלי ולפרגן להם".

   

  ומנגד, האמנים עומדים בתור כדי לעבוד איתך. גם הכי מיינסטרים.

   

  "אחרי שאמות כולם יבינו מה היה. זה שיהורם גאון, גלי עטרי, ישי לוי וגידי גוב בחרו שירים שלי זה אומר שאני עושה את מה שאני בנוי לעשות. נתתי להם שירים שידעתי שיהיו להיטים ורציתי דווקא שזה יגיע דרכם".

   

  למה לא יצא האלבום עם גלי?

   

  "זה תשאל אותה כי נכנסו לה כבר שלושה פלייליסטים אבל היא אמרה בסוף שזה לא מסתדר".

   

  וגידי גוב, סמל השמאלנות?

   

  "היה לי מאוד כיף וכבוד גדול לעבוד איתו אבל לי נגמרו מזמן הסמלים".

   

  התחלת לשיר עם נשים. מה קרה?

   

  "הגעתי לגיל מסוים והרווחתי מחדש דברים שבעבר הייתי נעול עליהם. היום כן אקליט שירים עם נשים אבל בנפרד. כמו עם ריטה שבקרוב ייצא דואט איתה. עם מירי מסיקה שרתי על במה אחת רק בגלל שזה היה באו"ם. אבל תהיה בטוח שלא תראה אותי מופיע עם רקדניות ועמייאת".

   

  היית רוצה לזכות בהצלחה כמו של עומר אדם?

   

  "עשיתי קיסריה כי אמרו לי שכולם עושים, והאמת? אני סבלתי שם. הרגשתי שנפלתי בפח. הנה גם אני עשיתי. הסימון וי של קיסריה ובריכת הסולטן עשו לי לא טוב. למחרת קיסריה הופעתי באולם קטן ונהניתי פי מיליון. אם הייתי רוצה להיות מיליונר... סירבתי לארבע מאות הצעות, כולל לשירי חופה ב־50 אלף דולר ולהיות שופט בריאליטי וחתונות. לא רוצה לשעבד את עצמי ולהיות לילה־לילה מחוץ לבית וגם לא רוצה לעשות איפה ואיפה ולהחליט לזה כן ולזה לא. אז לא הולך בכלל. יש בשביל זה זמרי קאברים בלי אלבום שמחליטים להופיע בחתונות ויש להם עבודה כל השנה. זה לא אני".

   

  אבל אין קנאה ותחרות כשאתה רואה את מיטב האמנים הים־תיכוניים עושים מיליונים?

   

  "פעם התקשרתי לאריק איינשטיין והצעתי לו לשיר ביחד את 'אני ואתה לא נשנה את העולם' שיצרתי. אמרתי לו שלדעתי הטקסט שהוא שר לא נכון. הוא צחק ואמר לי, 'וואלק, אתה חתיכת חוצפן'. עניתי לו שרציתי שיחזור בו מהטקסט. בסוף הוא התוודה בפניי שהוא שר בחזרות, 'אני ואתה לא נשנה שום דבר'. אמר לי שבגלל זה הוא כבר לא יוצא מהבית. הוצאתי ממנו שהוא מסכים איתי ולא מאמין בשיר הזה. בסוף הקלטתי אותו עם יהורם גאון".

   

   

  × × ×

   

  נולד בבאר־שבע ב־1975 שנים למשפחה ממוצא מרוקאי. לפני הגיוס התחיל להשתמש בסמים, ובגלל זה גם שוחרר מצה"ל. בניון תמיד היה פוליטי, אבל לא נחשב עם מובילי השיח המזרחי החדש. "כן, ראיתי את הסדרה 'סאלח, פה זה ארץ ישראל', וזה לא היה חדש לי", הוא מסביר. "שמעתי סיפורים אבל עכשיו ברור לכולם מה התפיסה ולמה הביאו את מי שהביאו ומה לעשות בהם".

   

  זה אנחנו – המרוקאים.

   

  "אנשים חשוכים מאוד־מאוד קיבלו את ההורים שלנו. אנחנו לא חווינו את זה. לראות מה הם עברו זיעזע אותי והגעיל אותי. עצם העובדה שאת השממה הכי קשה במדינת ישראל הקימו המרוקאים ואף אחד לא נתן להם חצי קרדיט כאילו הם אסופה של לא יודע מה. אז גם אנחנו הקמנו את המדינה. גזענים גדולים מאוד־מאוד ששפכו דם של האחים שלהם יירשמו בהיסטוריה כגיבורים. אין מה לעשות. לא נצליח לשנות את זה".

   

  דווקא שינו את השם של יוספטל ועכשיו יש מאבק להחליף את השם של בית חולים שיבא.

   

  "אחרי ארבעה מעשי רצח כתבתי שיר בשם 'אחמד'. להבדיל בעניין של גזענות, אם לי עשו מה שעשו אז מה צריך לעשות לשיבא? לצערי זה לא ישנה כלום. הגזענות עדיין קיימת כי זה חינוך שעובר מהבית".

   

  דיברו איתכם בבית על קיפוח?

   

  "אבא שלי לוחם. לא יודע לבכות. הוא התייתם בגיל צעיר עם 11 אחים ואמא אלמנה והיה לו הרבה על מה לבכות, אבל הוא לא קיבל חינוך כזה והם לא בכו. וברוך השם כולם הצליחו. זה נראה לך מובן מאליו? זו עבודה קשה. בגלל זה לא מאשים ושופט את מי שהגיע לפשע. עובדה שאני, שגדלתי עם הכל, נפלתי לסמים ואבא שלי לא. לעומת אבא שלי אני ילד קצפת ומה לעשות? כל אחד בנוי לקבל דברים אחרת".

   

  היום אתה גר במודיעין, שיא הבורגנות. אתה מרגיש פה שונה?

   

  "אני כמה חודשים במודיעין וכולם כבר מכירים אותי. אבל בוא נגיד שאם השכן יחשוב שאני פורץ בגלל החזות שלי אז שיקבל התקף לב. שיתייגו איך שרוצים. כמו שלא ספרתי את טומי לפיד זכרונו לברכה, שאמר שאני נשמע כמו טול־כרם. התקשורת מסמנת אותי מפחד. כל דבר שהוא מאמי הוא לא אני. אנחנו לא במצב טוב במבחינה תרבותית. אולי עוד 20 שנה יסתדר. עד אז אני כבר לא אהיה פה".

   

  אתה מתעסק הרבה במוות.

   

  "אני באמת שלא יודע אם אשרוד עד גיל 50 בקצב הזה כי הגוף לא יכול לשאת הכל. מה שהגעתי למסקנה אצל הפסיכולוגית שלי זה שמה שהכי ברור לי זה המוות. אנחנו שואפים אליו מהיום שנולדנו. אנשים פשוט לא חושבים על זה ומדחיקים את המוות אבל אני נפלתי מאתיים פעם בחיים שלי והמוות נוכח אצלי מאז שאני זוכר את עצמי עוד כילד. כבר אז לא הבנתי למה צריך למות ומה פשר המוות".

   

  איפה אתה מרגיש את הבריאות שלך מתרופפת?

   

  "הזנחתי את השיניים שלי ובוקר אחד הרגשתי משהו יוצא לי מתחת לחניכיים ומתפרץ. אז שיחקתי עם הלשון ויצא שמשכתי את השורש החוצה ופתאום שתי שיניים נשארו תלויות באוויר. משכתי אותן החוצה טיפה חזק והן נשארו בידיים שלי. עברתי מאז שני ניתוחים בפה ובלסת. אל תשאל. אז אמרתי לעצמי איך לא שמעתי לרופא שיניים שהזהיר אותי לא להזניח. אבל ככה אני. לא אשתנה כבר".

   

  avishushan2@gmail.com

   

   


  פרסום ראשון: 26.03.18 , 22:20