ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: חיים צח
  ממון • 28.03.2018
  "הלו, אפשר לטעון אצלכם את הרב–קו?"
  בשורה לקשישים, חרדים והורים: משרד התחבורה בוחן אפשרות לשלם על הנסיעות בחיוג
  מאת אודי עציון

  בשורה לקשישים, חרדים והורים לילדים: משרד התחבורה בוחן אפשרות לטעינת כרטיס "רב־קו" דרך הטלפון. הכוונה היא לאפשר תשלום על הנסיעות בחיוג, וייתכן שגם דרך מוקד אנושי.

   

  הבדיקה מגיעה בעקבות ביטול האפשרות בתחילת החודש לטעינת רב־קו בירושלים אצל נהגי האוטובוס. נוסעים רבים בבירה לא מחזיקים בכרטיסי אשראי, המאפשרים טעינה במכונות הכרטוס והכספונטים, או שאינם בעלי גישה לאינטרנט, ולאתר המאפשר את טעינת הכרטיס מרחוק. גם הורים מתקשים לטעון את כרטיסי ילדיהם מרגע שבוטלה האפשרות לטעון במזומן.

   

  הטעינה דרך הטלפון תסדיר את נושא התשלום, והנוסעים יוכלו להגיע לאחד הכספונטים המאפשרים טעינה, להכניס את הרב־קו למכשיר, שם תעודכן היתרה החדשה באמצעות התשלום שבוצע. לפי משרד התחבורה, ברחבי הארץ יש 3,000 עמדות כספונט. החלטה על אופן הטעינה בטלפון צפויה להתקבל בקרוב, ותיושם בתוך מספר חודשים.

   

  "חלק גדול ביותר ממשתמשי התחבורה הציבורית בעיר הם ילדים ובני נוער, שאין להם כרטיס אשראי, כאשר חלק גדול מהם נמנים עם המגזר החרדי שלהוריהם אין נגישות לאינטרנט, ולא יוכלו להטעין את הכרטיס בכספונטים", אומר יו"ר ועדת המדע של הכנסת, ח"כ אורי מקלב, ויו"ר השדולה לשיפור התחבורה הציבורית. "אופציה לטעינת הרב־קו באמצעות תשלום בכרטיס אשראי דרך הטלפון (באמצעות הקשת מספר כרטיס רב־קו) ולאחר מכן הטענת הכרטיס בפועל במכשירי הכספונט תאפשר להורים לשלם בטלפון. לאחר מכן הילד יוכל לגשת באופן עצמאי למכשיר הכספונט ולהטעין את הכרטיס".

   


  פרסום ראשון: 28.03.18 , 19:30