שלישי 25 בפברואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: תקשורות
  חדשות • 01.04.2018
  שמחת חיים
  לפני שנתיים וחצי נורה סמל יגל ליגטיוי על ידי מחבל בחברון ונפצע באורח קשה • הרופאים לא היו בטוחים שיקום על רגליו, אבל הוא שרד, נישא לחברתו דניאל — ובערב פסח נולד בנם הבכור • "המחבלים ניסו לקחת ממני את החיים", הוא אומר, "והצלחתי להביא חיים חדשים לעולם"
  גואל בנו

  לבני הזוג יגל ודניאל לגטיוי ממושב דלתון בצפון הייתה שמחה כפולה בחג: שנתיים אחרי שיגל, מ"כ בחטיבת כפיר, נורה בראשו על ידי צלף פלסטיני בחברון ונפצע באורח קשה, השניים חובקים בן בכור.

   

  "ההתרגשות גדולה", אומרים בני הזוג, סטודנטים להוראה במכללת "אוהלו" בקצרין. אתמול הגיעו ההורים הטריים עם התינוק הביתה. "ההרגשה נפלאה, תחושה מוחלטת של ניצחון. המחבלים ניסו לקחת ממני את החיים, אבל אני הצלחתי להביא חיים חדשים לעולם", סיפר לגטיוי. "כשראיתי את הבן שלי יוצא לאוויר העולם, בכיתי מרוב התרגשות. כאילו נולדתי מחדש. הבן הוא גם מתנה להורים שלי על כל התמיכה שקיבלתי מהם מאז הפציעה ועד היום".

   

  בשעות הבוקר של יום שישי, 6 בנובמבר 2015, סמל לגטיוי וחבריו היו במשימת אבטחה בצומת בית ענון, ליד חברון. מחבל פלסטיני שהסתתר בשדה חצילים סמוך ירה לעברו שלושה כדורים. שניים פגעו בקסדה, אחד בראשו. הרופאים הותירו לו סיכוי קלוש לשרוד. במשך חודשים ארוכים הוא נאבק על חייו, ולהוריו נאמר שגם אם יישאר בחיים ייתכן שלא יוכל ללכת, לדבר או לאכול בכוחות עצמו. אבל לגטיוי שרד, עבר שיקום ארוך וכשיצא מבית החולים נערכה לו סעודת הודיה, שבמהלכה הפתיע את דניאל חברתו — שהייתה לצידו לאורך כל הדרך — והציע לה נישואים.

   

  ביום חמישי שעבר חשה דניאל צירים ויגל הוביל אותה לבית החולים "זיו" בצפת. למחרת, ערב פסח, נולד התינוק. השניים עדיין לא בחרו באופן סופי שם לרך הנולד, אבל ככל הנראה הוא ייקרא רפאל איתן (כשמו של הרמכ"ל וחבר הכנסת) — שם שמרמז לתהליך הריפוי הקשה והמוצלח שעבר יגל. "גם הוא ימשיך את המסורת ויתגייס בבוא העת לצה"ל", אומרת דניאל.

   

  אלבום משפחתי
  אלבום משפחתי

   

   

  קרן חטיאל, האחות האחראית במחלקת יילודים בבית החולים, סיפרה: "כל כך משמח לפגוש באדם שהצליח לצאת ממצב כל כך קשה ולהגשים חלום של הבאת חיים חדשים לעולם. כולנו במחלקה מאחלים מזל טוב להורים". 

   


  פרסום ראשון: 01.04.18 , 23:01
  מנוי סופש