חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  סצינות מהסרטון התדמיתי החדש
  חדשות • 13.04.2018
  היסטוריה באנימציה
  ממלכות יהודה האחרונה ועד לימינו • סרטון תדמיתי חדש העוקב אחרי מעללי משפחה יהודית אחת, יספר לעולם כי גם כאשר עם ישראל היה בגולה ליבו תמיד היה בציון
  איתמר אייכנר

  סרט הסברתי חדש שיזם האגף לדיפלומטיה ציבורית במשרד החוץ לרגל 70 שנות עצמאות יציג בפני העולם את סיפורה של מדינת ישראל.

   

   

  בן גוריון חוגג לאחר ההצבעה באו"ם
  בן גוריון חוגג לאחר ההצבעה באו"ם

   

  מדובר בסרט באנימציית דו ותלת מימד. שמו "תחייתה של אומה" ומטרתו להמחיש את הקשר ההיסטורי בין עם ישראל לארץ ישראל לאורך הדורות. אורכו כ־10 דקות, מקריינת אותו השחקנית גילה אלמגור והוא תורגם ל־12 שפות ובהן סינית, רוסית, צרפתית, ספרדית, פרסית, פורטוגזית וגרמנית.

   

  הסרט הופק בהנחיית מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם והוא עוסק באירועים מרכזיים שסללו את הדרך להקמת המדינה, ובאירועים שהתרחשו לאחר הקמתה כמו הקונגרס הציוני הראשון, הצהרת בלפור, איחוד ירושלים וביקור נשיא מצרים סאדאת בירושלים.

   

  הפקת הסרט נמשכה כשנה ובמלאכה היו מעורבים 100 אנשים, חברת "זוג הפקות" ואולפן האנימציה "פיקסלרס". הוא יוקרן בפני קהילות יהודיות ולא־יהודיות בעולם, בבתי־ספר, בתערוכות ובירידים.

  ביקור נשיא מצרים סאדאת בירושלים
  ביקור נשיא מצרים סאדאת בירושלים

   

   

  הסרט מספר את סיפורה של משפחה יהודית לאורך הדורות, מממלכת יהודה האחרונה ועד ימינו. מטרתו להבהיר כי עם ישראל שמר על קשר עם ארצו גם כשהיה בגולה – וכי תמיד חלם לחזור.

   

  רותם אמר: "אנחנו פועלים בהתמדה כדי שהמסר הישראלי יישמע בעולם בקרב קהלים רבים. זה לב העשייה שלנו בדיפלומטיה הציבורית". מרדכי רודגולד, מנהל מחלקת מידע והפקה במשרד החוץ: "התמקדנו בייחודיות התרבותית של העם היהודי ובתרומתו לעולם". גילה אלמגור: "מה שיפה פה שאין שום דבר מיליטנטי. הטייטל הוא מדינה נבנית, ומאוד התחברתי. הקטע שהכי ריגש אותי היה הכרזת המדינה. הייתי אז ילדה".

   

  מהבוקר: ניתן לצפות בסרטון ב־ynet