חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלכס קולומויסקי
  חדשות • 13.04.2018
  ח"כ ביטן במשלחת פרלמנטרית בארה"ב
  איתמר אייכנר

  חבר הכנסת דוד ביטן (ליכוד), אשר נגדו מתנהלת חקירת שחיתות חמורה ומתוקשרת, נבחר על ידי הסוכנות היהודית והפדרציות היהודיות בארה"ב לייצג את ישראל במסע ברחבי אמריקה שנועד לחזק את הקשר בין מדינת ישראל ליהדות ארה"ב.

   

  יו"ר הקואליציה לשעבר, אשר עבר ימים ארוכים בחדרי החקירות של להב 433, מתאושש בביקור בשיקגו, פאלם ביץ', מיאמי ובוקה ראטון, שם הוא מייצג את המדינה לרגל אירועי ה־70. ביטן הוא חלק ממשלחת של חברי כנסת שכוללת את עומר בר־לב, מאיר כהן, נאוה בוקר, אמיר אוחנה, אלי בן־דהן ואברהם נגוסה. למשלחת מתלווים מזכ"ל הסוכנות ג'וש שוורץ והמנכ"לית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה בקי כספי.

   

  מהסוכנות היהודית נמסר בתגובה: "ח"כ דוד ביטן עומד, יחד עם נחמן שי, בראש השדולה לחיזוק העם היהודי בכנסת (השדולה של הסוכנות). לכן טבעי שהוא ייטול חלק במשלחת כזו. אין כתב אישום נגדו והוא ממשיך למלא את תפקידו כח"כ. כשם שהוא ממשיך להשתתף בפעילות פרלמנטרית רגילה, כך הוא משתתף בפעילות השדולה, כולל הביקור הנוכחי. הביקור אינו בגדר הבעת דעה על החקירות ואין לו השלכות משפטיות או אחרות על מעמדו של ח"כ ביטן".

   

  אפרים דמרי, פרקליטו של ביטן, מסר בתגובה: "אין הגבלה על ח"כ ביטן לטוס לחו"ל. לא רק שאין טעם לפגם בנסיעתו, אלא שחובתו המקצועית להשתתף במשלחות פרלמנטריות בתוקף תפקידו ובהיותו אחד המסבירים הטובים בכנסת".