שישי 22 במרץ 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: AFP
  ממון • 14.04.2018
  טסים עם איזיג'ט לברלין? ייתכן שיהיה לכם מסובך לחזור
  מאת דני שדה

  חברת התעופה איזיג'ט נאלצת לבטל סדרת טיסות מנמל התעופה טגל בברלין לתל־אביב. הסיבה: היא לא קיבלה אישורים להפעיל את כל הטיסות שביקשה.

   

  לפני חודשים אחדים רכשה איזיג'ט חלק מהפעילות של חברת "אייר ברלין" שפשטה את הרגל ופעלה מנמל התעופה טגל הקרוב לעיר. איזיג'ט הודיעה שהיא מתחילה להפעיל טיסות מטגל לנתב"ג, בנוסף לטיסות שהיא מפעילה מנמל התעופה שונפלד שמרוחק יותר מהעיר. לפי התוכנית, החברה אמורה הייתה להפעיל 5 טיסות שבועיות מטגל לתל־אביב.

   

  עם הודעתה של החברה על תחילת הפעלת טיסות בקו טגל־נתב"ג היא הגישה בקשה לקבלת 'סלוטים' (תיאום זמני טיסה) בתל־אביב ובמקביל, כמקובל בענף התעופה, החלה גם למכור כרטיסים לטיסות אלה עוד לפני שקיבלה לכך אישורים.

   

  אתמול התברר כי החברה קיבלה אישורים רק ל־3 טיסות שבועיות מתוך ה־5 שביקשה, ולכן היא תיאלץ לבטל סדרת טיסות מטגל לנתב"ג לעונת האביב והקיץ.

   

  איזיג'ט מסרה כי לעתים חברות תעופה מתחילות למכור כרטיסים בשעה שהן ממתינות לאישורים מרשויות התעופה ליעדים שאליהם הן מתכוונות לטוס: "מכיוון שבנמל התעופה בן גוריון יש מחסור בסלוטים, החברה לא קיבלה את כל הסלוטים שביקשה לקו נתב"ג־טגל בקיץ, ולפיכך החברה לא יכולה לבצע את כל הטיסות. נוסעים שמושפעים מכך יוכלו לשנות את הטיסות שלהם, ללא תשלום, לנמל התעופה שונפלד או לקבל החזר כספי.

   

  בשבועות האחרונים הפעילה איזיג'ט 5 טיסות שבועיות בין טגל לת"א. במאי היא תרד ל־4 ובעונת הקיץ היא תעבור בלית ברירה ל־3 טיסות בשבוע — בימים רביעי, שישי ושבת. ב־28 באוקטובר היא צפויה לעבור לטיסה יומית בין שני נמלי התעופה.

   

  גורם ברשות שדות התעופה בישראל הסביר כי בישראל אייר ברלין הפעילה את הטיסות מטרמינל 3, ואילו איזיג'ט, בהיותה חברת לואו־קוסט, מפעילה את הטיסות מטרמינל 1. איזיג'ט, לפי אותו גורם, לא הייתה יכולה לקבל את כל הסלוטים בזמנים שהיא ביקשה ואושרו לה רק 3 תדירויות שבועיות, ולא 5 כפי שביקשה. שני הצדדים נמצאים כל העת במגעים כדי לפתור את העניין.

   

  יצוין כי בשבוע שעבר נערכה בברלין מסיבת עיתונאים שבה צוינה איזיג'ט לשבח בשל כניסתה המהירה לפעילות בנמל התעופה טגל לאחר קריסתה של אייר ברלין.

   


  פרסום ראשון: 14.04.18 , 20:02