חמישי 25 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יניב אדרי
  7 לילות • 15.04.2018
  ירדתי בעברית על מישהי בחנות בחו"ל ופתאום היא אומרת לי, 'כפרה, אני מבינה עברית'
  רז שכניק | צילום: יניב אדרי

  אסתי גינזבורג, נשואה לאיש העסקים עדי קייזמן ואם לשניים, נולדה בשנת 1990 בתל־אביב, לאמא גרונטולוגית ואבא אדריכל. גדלה בשכונת צהלה, שבה היא מתגוררת עד היום. בגיל שש כבר התחילה לדגמן ולוהקה לפרסומת של תנובה. הקמפיין הראשון הגדול שלה היה לחברת קסטרו, בגיל 14, ומשם השתתפה בתצוגות ובפרסומות ברחבי העולם בעשרות קמפיינים, והופיעה על שערי מגזיני אופנה יוקרתיים. בצבא שירתה כמש"קית קישור לגיוס. השתתפה שלוש פעמים בגיליון בגדי הים המפורסם של המגזין 'ספורטס אילוסטרייטד'. נבחרה ליהודייה הכי סקסית בעולם באתר של 'אסקווייר' בשנת 2011, לפני מילה קוניס. שיחקה בסרט של ג'ואל שומאכר, '12', והנחתה את 'הכוכב הבא לאירוויזיון'. בימים אלה היא הפרזנטורית של רשת האופנה גולברי.

   

   

  מה הזיכרון הכי מוקדם שלך?

   

  "אני זוכרת ילדה שהייתה רעה אליי בגינת המשחקים בגן ליאורה בצהלה. היא שאלה אותי, 'מה המזל שלך', כדי להפיל אותי ולעשות ממני צחוק. היה ברור לה שממש לא ידעתי את המזל. ניחשתי דלי והייתי מאוד מרוצה מעצמי שהצלחתי לענות לה בלי שהיא עלתה עליי. אגב, אני מזל דגים. עד כיתה ד' תמיד היו לי בעיות עם ילדים והיה לי מאוד קשה חברתית. ממש לא הייתי מקובלת".

   

  מה היה הרגע הכי מביך שלך?

   

  "דיברתי על מישהי בעברית בחו"ל באיזו חנות, ירדתי על הבגד שהיא מודדת ופתאום היא אומרת לי, 'כפרה, אני מבינה עברית'. רציתי לשתול את עצמי ברצפה. זה קרה גם לי. לא מזמן הייתי בחנות בחו"ל ומישהו אמר, 'נו ומה זאתי קונה עכשיו' ועמד להוסיף איזו מילה מעליבה. אחרי שעניתי לו בעברית הוא זיהה וגם רצה לשתול את עצמו".

   

  מה הדבר הכי גרוע שאמרו או כתבו עלייך.

   

  "יש רשימה ארוכה. כתבו שאני לאטמה, טיפשה, משל לרדידות, שאני נראית כמו פיל, קוף, להמשיך? בעיקר פוגע כשיורדים על האינטליגנציה שלי בלי באמת להכיר אותי".

   

  מה הגילטי־פלז'ר שלך?

   

  "ממתקי גומי. אני לא אוכלת מזה הרבה כי זה ממש זבל, אבל זה לגמרי הכיף שלי בחיים. תן לי להיכנס לפיצוצייה ולקנות כמה שאפשר. כל עוד זה גומי וזה פח, אני אוהבת את זה".

   

  מה הג'וב הכי גרוע שהיה לך?

   

  "בייביסיטרית. עשיתי את זה בדיוק פעמיים ונרדמתי בזמן שהילדים היו ערים. הם העירו אותי ואמרו, 'אמא רוצה לדבר איתך'. ההורים לא היו מבסוטים והבנתי שזה לא בשבילי".

   

  מה הדבר שאת הכי שונאת בעצמך חיצונית?

   

  "את הברכיים שלי, זה הדבר הכי פחות יפה בגוף אצל כל אחד, גם אצלי. הייתי ממציאה איבר יותר חלק ופחות מקומט לפונקציה הזו".

   

  מה הייתה החופשה הכי גרועה שלך?

   

  "נסענו לרודוס עם המשפחה כשהייתי בת 17 ויצאנו לטיול אופניים. אמא שלי נפלה ונחבלה קשות בכל הגוף וזה פשוט הרס את כל הטיול. הדבר הראשון שעשינו בחופשה היה לנסוע לבית חולים. זה היה מאוד עצוב כי עבדתי אז מלא בחו"ל וחיכיתי מאוד לחופשה המשפחתית. העיקר שאמא התאוששה מהר".

   

  מה מפחיד אותך?

   

  "תאונות שיכולות לקרות מדברים הכי קטנים וטיפשיים. אם אני נוסעת באוטו ולפניי נוסעת משאית עם בולי עץ, אני כבר מדמיינת איך הם נופלים על המכונית שלי. אני רואה 50 צעדים קדימה ומשרטטת במוח תסריט אפוקליפטי. אני יכולה להביט באמצע היום בסיטואציה מאוד שלווה וישר לדמיין איך היא מתגלגלת למשהו מחריד. זה לא קרה אף פעם במציאות, חמסה".

   

  מה השמועה הכי פרועה שהייתה עלייך?

   

  "איפה להתחיל? יש מיליון. אמרו שאני ובר רפאלי אויבות, מה שאף פעם לא היה קרוב למציאות. אנחנו מיודדות ואוהבות אחת את השנייה. בוויקיפדיה כתוב עליי שאני דוברת יידיש, וזה לא נכון, לא יודעת מאיפה הכניסו את זה, אולי בגלל שאני פולנייה?"

   

  ממי את צריכה לבקש סליחה ולמה?

   

  "מכל הנהגים בכביש שאני מקללת כשהם חותכים אותי. יש לי קצת זעם כבישים והסיטואציות לא באמת שוות קללות. גם אי־אפשר תמיד לדעת למה בנאדם חתך, אולי הוא ממש מיהר?"

   

  מי צריך לבקש ממך סליחה ולמה?

   

  "הטוקבקיסטים. על הצורה שבה הם מרשים לעצמם לדבר. היום הייתי בצילומים לגולברי, אז מעלים תמונה, וכותבים שם, 'היא נראית מדהים אחרי לידה'. אבל אז מישהו כותב, 'היא בכלל לא נראית כזה מדהים'. נכון שזה לא קרוב לדברים הגרועים שכתבו עליי אבל זו הרגשה מבאסת. למה חשוב לך לכתוב את הדבר הזה? זה גורם לך להרגיש טוב עם עצמך? המילה מפרגן קיימת בערך רק בשפה העברית אבל בפועל לא ממש נוכחת בהתנהגות של רוב האנשים".

   

  מתי בכית לאחרונה?

   

  "אחרי הלידה האחרונה הייתי סופר־הורמונלית ועייפה ובכיתי, לא הצלחתי להרדים את מיכאל והרגשתי מתוסכלת. ידעתי שאני בוכה מההורמונים אבל זה היה חזק ממני. אחרי שעובר זמן, ההתמודדות עם זה הרבה יותר קלה".

   

  מאיזה הרגל היית רוצה להיפטר?

   

  "רכלנות. אני נורא אוהבת שמשתפים אותי בפיסת רכילות טובה, ממש כיף. אני אוהבת לשמוע פרטים מעניינים ומיד נעמדות לי האוזניים כמו לכלב נחייה. אני רוצה לשמוע עוד. הייתי מוותרת על זה כי באופן כללי אני לא בעד רכילות". 

   

  הוקל לך עם הלידה האחרונה שהגיעה אחרי ההפלה?

   

  "לא הייתה הרגשה נקודתית של 'וואו' בגלל מה שקרה אלא כי הגיע עוד ילד למשפחה, שזה אושר בפני עצמו ולא תלוי בכלום. כל החוויות שאתה עובר לפני מתגמדות לעומת הרגע הזה כשהוא יוצא".

   

  באיזו מילה את משתמשת יותר מדי?

   

  "כאילו. מתברר שאני עדיין בת 17 ומשתמשת בה די הרבה. זה קצת פתטי".

   

  מתי הרגשת אבודה לאחרונה?

   

  "כל כמה ימים בערך. אני מאוד רגישה ורגשנית, מזל דגים זה מזל של דו, פעם ככה ופעם ככה. אני יכולה פתאום להיכנס למחשבות על מה אעשה כשאהיה גדולה ומתחילה להתבלבל. הדוגמנות זה לא משהו שאעשה לנצח. מעניין אותי לנסות לשיר. אני רוצה לקדם בעתיד הקרוב את ההקלטות. זה כרגע בחיתולים, באיסוף חומרים, אבל המוזיקה אצלי זה לגמרי משהו שיקרה".

   

  מה הדבר שהכי משגע אותך כרגע?

   

  "שאני רואה עוד ועוד חברים שלי עוזבים את הארץ לברלין ולארצות־הברית. זה מאוד מעציב אותי. חבל לי לראות שאנשים לא יכולים לחיות כאן ומנסים במקום אחר, הרי נלחמנו מאוד קשה על המדינה הזו וכשחומר אנושי איכותי עוזב אותנו זה חבל מאוד".

   

  האם עברת פעם חוויה על־טבעית?

   

  "כל הזמן. אני לגמרי מאמינה ברוחות רפאים ובטוחה שהן חיות בבית שלי, בטוחה שאני רואה אותן כל הזמן. אני לפעמים נכנסת לחדר ומרגישה שאני לא שם לבד. אני אומרת את זה לעדי והוא חושב שאני משוגעת על כל הראש".

   

  אם היית גבר מי היית?

   

  "ג'ים מוריסון, כי אני בחיים לא אחיה חיים של רוקנרול והיה מעולה לחוות דבר כזה. זה הכי לא מתאים לאופי שלי. אני אוהבת ללכת לישון בעשר בערב".

   

  איזה שיר ישמיעו בלוויה שלך?

   

  "אני אעשה מיקסטייפ, למה אתה מגביל אותי לשיר אחד?"

   


  פרסום ראשון: 15.04.18 , 22:06