ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  7 לילות • 23.04.2018
  הקוסם הלטיני
  הוא הצליח לשמור את ההיריון של אשתו, אנה קורניקובה, בסוד מהצהובונים. אבא שלו חוליו והוא מתראים רק פעם בכמה שנים. והקריירה? במצב הכי טוב אי פעם, תודה. אנריקה איגלסיאס מגיע לשרוף את פארק הירקון ושום BDS לא יעצור אותו
  רז שכניק

  בעידן של אובדן פרטיות גם לאלמונים מוחלטים באינדונזיה, לא היה הרבה סיכוי שאנריקה איגלסיאס ואנה קורניקובה יצליחו להסתיר היריון ראשון. אבל כלי התקשורת בארצות־הברית התעוררו יום אחד בדצמבר האחרון ונדהמו לגלות שלבני הזוג נולדו תאומים. "לא ניסינו להסתיר", צוחק איגלסיאס, "פשוט לא עשינו שום דבר. הרבה אנשים שואלים אותי, 'איך יכול להיות שלא ידענו?' והתשובה שלי היא שהחלטנו לשמור על העניין אישי ככל האפשר וזה מה שקרה. זה יפהפה בעיניי".

   

  אתרי הרכילות בארה"ב בדקו את עצמם ועברו על האינסטגרם של טניסאית־העל לשעבר קורניקובה, שגילתה בטן שטוחה להפליא בצילומים ביוני. באוגוסט צץ אמנם צילום מרשיע של חולצה מתנוססת שאולי מגלה בטן הריונית, אבל התמונה יוחסה לזווית באימון, כך שהסוד הגדול נשמר באדיקות. "בחודשים הראשונים קשה לדעת אם אתה לא מוסר איזו הודעה, ולא מסרנו", עדיין מבסוט איגלסיאס. "לאחר מכן הגיעו החודש החמישי והשישי וראינו שאיש עדיין לא יודע, מה שהיה די נחמד. הגענו לחודש השמיני ועדיין איש לא ידע! אמרתי לעצמי, 'הו, זה קול לגמרי. בוא נראה כמה זמן נוכל לסחוב את זה'".

   

  עד ש?

   

  "רק כשהיינו בבית החולים בסופו של דבר ידעתי שאני צריך לחלוק את זה, כי ברור שקשה לשמור כזה סוד וגם לא באמת צריך".

   

  ואז חשפתם את התאומים באינסטגרם.

   

  "חשבנו שזה צעד טוב. נכון, זה אישי מאוד אבל זה גם דבר יפהפה בסך הכל. העדפנו לשתף את האנשים בתנאים שלנו, להציג את זה מהזווית שלנו, בצורה שבה אנחנו רוצים, לא דרך פפראצי. הרגשתי מאוד נינוח עם הצעד הזה. לא אכפת לי לחלוק רגעים מלאי אושר מחיי".

   

  האושר הגיע ב־16 בדצמבר 2017 כשלעולם הגיעו הבת לוסי והבן ניקולס, והפכו את קורניקובה ואיגלסיאס להורים, 17 שנה אחרי שהכירו.

   

  איך אתה עם חיתולים?

   

  "אני מנסה להיות פרו־אקטיבי, ואני נהנה. כן, אני מנסה גם לחתל".

   

  איזו מוזיקה אתה משמיע להם?

   

  "אני נותן להם לשמוע רדיו, כדי שיספגו כמה שיותר גוונים. אני כן מקפיד לחלוק איתם את בוב מרלי, שאני מעריץ גדול מאוד שלו. המוזיקה שלו גורמת לי תמיד להרגיש טוב ואני רוצה שזה יעבור אליהם. ויש גם את פוסט מלון שאני מאוד אוהב. כשהילדים שלי רק נולדו והרופא שאל אם אני רוצה שישמיעו מוזיקה, אמרתי ברור. הרדיו נדלק על 'רוק סטאר' של פוסט מלון. זה שיר אהוב מאוד עליי, ככה שיצא טוב".

   

   

  × × ×

   

  ב־27 במאי הוא יעלה לבמה של פארק הירקון בתל־אביב, המקום הראוי לו אחרי ארבעה ביקורים קודמים בישראל. בפעם הקודמת, בדצמבר 2015, הוא שבר שיאים בקצב מכירת הכרטיסים להופעה שהתקיימה בהיכל מנורה מבטחים ובאופן חסר תקדים חזר להופעה נוספת אחרי חמישה ימים. כבר אז היה ברור כי בניגוד לרוב האמנים הגדולים שמגיעים לישראל כששיאם הרחק מאחור, איגלסיאס מגיע כשהוא בנסיקה, כוכב ענק בזמן אמת. שלוש השנים שעברו מאז הופעותיו האחרונות פה רק חיזקו את מעמדו וכללו להיטים גדולים נוספים כמו El Baño שיצא בינואר השנה עם הפורטו־ריקני באד באני (220 מיליון צפיות ביוטיוב), Súbeme la Radio עם הקובני דסמאר בואנו שיצא בשנה שעברה והמריא ליותר ממיליארד צפיות וגם Duele el Corazón עם הראפר ויסין שרשם יותר מ־800 מיליון צפיות. כשברקע פריחתה המואצת של המוזיקה הלטינית, הפך איגלסיאס לאחד הכוכבים המסוקרים ביותר בעולם. "הג'וב הזה גובה קורבנות וכמובן את הפרטיות שלי. אבל אני באמת לא יכול להתלונן כי יש המון אנשים בעולם שעובדים קשה ולא מקבלים כזו תהילה. אז לבוא לכאן ולהתבכיין על חדירה למרחב האישי ודברים מעין אלה, נשמע לי קצת מופרך ולא לעניין. בסופו של דבר אני מתפרנס ממשהו שבעיניי הוא לא ג'וב".

   

  מה הדבר הכי מוזר שקרה לך עם מעריצים?

   

  "היו הרבה דברים משוגעים כמו קפיצות לבמה ולרכב, אבל יש אחד שממש זכור לי. הגעתי פעם הביתה ושם חיכתה לי המזוודה שלי מלאה בבגדים תחתונים של אישה".

   

  יצירתי.

   

  "לא יודע אם זו הייתה סתם בדיחה או שמישהי התכוונה למשהו אבל חשבתי שזה די משוגע. בכל מקרה, זה לא היה משהו שבאמת הטריד אותי. זה לא איים עליי. תפסתי את זה כאקט חמוד, כמו את שאר הדברים שהמעריצים עושים".

   

  הייתי בהופעות שלך. יש צרחות בווליום גבוה. הביטלס למשל סבלו מזה שהמוזיקה שלהם לא מקבלת את הפוקוס בתנאים כאלה.

   

  "נכון, זה קורה אבל בעיניי יש בזה משהו טוב. אני אוהב לשמוע את הקהל ואת האנרגיה שלו. זה נורא תלוי ברגע וגם באופן שבו האמן תופס את הקהל מולו. אני אפילו אוהב שזה הופך קצת קריפי, שאנשים מגיעים עד לבמה. זה מעיף אותי".

   

  בפעם האחרונה 90 אחוז מההיכל היו נשים.

   

  "אתה מהעשרה אחוז החכמים שהיו גברים. אני מכיר את הדיבור הזה. אבל נראה לי שלאט־לאט יש יותר ויותר גברים בהופעה וזה די קול".

   

  אתם אולי זכיתם לראות אותו בהופעה, אבל אביו המפורסם לא. ב־2011 התראיין חוליו למוסף הזה ואמר: "ראיתי המון הופעות של אנריקה באינטרנט אבל באמת לא ראיתי אותו אף פעם בהופעה חיה. הוא טס המון וגם אני טס הרבה. אני חושב שבכל זאת הוא אוהב אותי. אגב, הוא היה בהופעות שלי רק כשהיה ממש צעיר. אנריקה הוא הילד השלישי שלי. הוא היה צעיר כשהתגרשתי מאמא שלו ולקח את זה ללב יותר מהילדים האחרים. באותו רגע בחיים חשבתי רק על הקריירה. אני מודה. לא הייתי אבא כמו שצריך. למעשה, לא הייתי אבא טוב בכלל. ואז הזמן עבר ופתאום אנריקה התחיל לשיר. לא ידעתי. הוא הגיע למעמד שלו בלעדיי, לא לימדתי אותו כלום. להפך, זה היה שוק בשבילי שהוא מוזיקאי. יש לו זכות להיות מאוכזב ממני. אבל אנריקה יודע שכשהוא צריך את התמיכה שלי, יש לו אותה".

   

  ובכל זאת הוא עדיין לא הגיע להופעות שלך.

   

  "עוד לא, אבל אולי תזמין אותו כדי שיבוא לתל־אביב?"

   

  אתה נעלב?

   

  "לא, למה? אני מכיר את אבא שלי, ואני מבין שזה לא באמת מהווה משמעות כזו גדולה. יש הרבה ספקולציות שלפיהן אנחנו לא מסתדרים כי הוא לא היה בהופעה שלי. אבל יש בינינו כבוד הדדי וכן יש בינינו אהבה אחרי כל השנים האלה. אני חושב שזה קשה לאנשים להבין את היחסים בינינו ומה קרה במשך השנים, אבל אתה יודע איך זה במשפחות. כל אחד מביע את אהבתו בצורה שונה. כשאני אומר לאנשים שאבא ואני מסתדרים למרות שאנחנו לא רואים אחד את השני לפעמים שנים, הרבה מהם ספקנים".

   

  לא מאשים אותם.

   

  "אני כן. נכון שהתחלתי את הקריירה בלעדיו, שלא ראיתי אותו הרבה לאורך השנים, אבל תמיד שמרנו על קשר ובפעמים שכן ראינו אחד את השני, זה לא הרגיש מוזר. היחסים שלנו לא הגיעו לריב. זה לא שלילי. פשוט יש לו את החיים שלו ולי את שלי".

   

  אולי בגלל שאתה מצליח, זה מאיים איכשהו עליו, חוליו איגלסיאס הגדול?

   

  "אולי, אולי. זו שאלה קשה ומי שיכול לענות עליה זה רק הוא. הוא איש מאוד תחרותי. אם הוא יענה שכן, אני אבין את זה ואגיד שהוא אוהב את מה שהוא עושה ושהוא עדיין אבא שלי. אני בטוח שאבא שלי היה, ועדיין, אבא טוב עבורי. אני אוהב אותו בצורה טהורה ואם תגיד לי, 'היי, אבא שלך צריך אותך עכשיו', אני אעלה ישר על מטוס כדי לעזור במה שאני צריך".

   

  הוא צריך לתפקד גם כסבא עכשיו.

   

  "אני יודע שהוא יאהב את התאומים ויהיה סבא טוב בדרכו שלו. הוא פגש אותם פעם אחת וזה היה מרגש. לפעמים קשה להבין מהצד את הדינמיקה הזו במשפחה, אבל אני מקווה שאבא יראה את החיים בהשקפה דומה לשלי בנקודה כלשהי".

   

  ובנקודה הזו, תגיד, העזת לשחק נגד אנה קורניקובה טניס?

   

  "היא משפילה אותי, בחייך. אפילו כשאני חושב שאני איכשהו שחקן סביר, כשאני עומד מולה במגרש אני מבין שאני לא שווה שום דבר בטניס".

   

   

  × × ×

   

  עד גיל 20 היה אנריקה מיגל איגלסיאס פרייסלר בעיקר הבן של חוליו, מהזמרים המצליחים בהיסטוריה של המוזיקה. הוא אפילו התכחש לשם המשפחה שלו בתחילת הדרך, בגלל אביו המפורסם - שבכלל לא ידע שבנו מנסה את כוחו בשירה - ונהג להציג עצמו כאנריקה מרטינז.

   

  ב־1995 הוציא אלבום ראשון שנושא את שמו, כלל רק שירים בספרדית ומכר יותר מחצי מיליון עותקים תוך שבוע. הצעד הבא שלו היה לעבור לאנגלית, אבל לשמור על הקו הלטיני. שחקן הקולנוע וויל סמית' נכח באחת ההופעות של איגלסיאס ולאחר מכן התקשר אליו כדי לבקש שיר לסרט שלו, Wild Wild West. "כשהוא התקשר, אמרתי לעצמי, 'מה, זה באמת הוא. וואו'. הייתי די נרעש מהשיחה".

   

  איגלסיאס העניק לסמית' את Bailamos שהקליט מספר חודשים לפני. המנוף של הסרט הפך את השיר ללהיט עצום והתמורה הייתה מיידית: אלבום ראשון באנגלית שהנפיק עוד להיט ענק, הדואט עם וויטני יוסטון Could I Have This Kiss Forever. אלא שבדיוק כמו הקולגות לז'אנר, ג'ניפר לופז וריקי מרטין, איגלסיאס חווה שנים פחות טובות מאמצע העשור הקודם שבישר גם את דעיכת הפופ הלטיני.

   

  "הקריירה שלי הייתה רכבת הרים בתקופה ההיא", הוא נזכר, "חוויתי זמנים קשים מול זמנים מוצלחים מאוד".

   

  איך מתמודדים עם נפילה שבאה אחרי שנים כל כך טובות?

   

  "זו סוגיה מעניינת שדווקא לא עברה לי בראש ואולי כאן התשובה. אולי העובדה שלא הייתי אובססיבי על זה שאני לא מצליח ולא נבהלתי פתאום מכל מה שקורה, או יותר נכון שלא קורה, עזרה לי להתמודד עם המצב החדש. גם בזמנים פחות טובים הייתי מפוקס על המוזיקה שלי והתרכזתי ביצירה שלי ולא בשאלות של למה ואיך".

   

  חשבת בתקופה הפחות טובה שאולי הקריירה עומדת להיגמר?

   

  "אשקר אם אגיד לך שזה לא עבר לי בראש באותן שנים רעות, אבל זה לא הצמיד אותי לקיר ומנע ממני לעבוד. אף פעם לא חשבתי באמת שהקריירה נגמרה, כי ידעתי שאעשה את זה בסופו של דבר. האם חשבתי באותן שנים שאחזור להצליח ברמה שהורגלתי אליה בסוף שנות ה־90? מודה שלא ממש. אבל ידעתי שאני לא מוותר".

   

   

  × × ×

   

  איגלסיאס לקח נשימה ארוכה, הצליח למצוא מסלול המראה חדש ואלבומו Euphoria בשנת 2010 הפך להצלחה גדולה והשאיר מספר להיטים. הפרק הבא היה אפילו טוב יותר עם Bailando, ששבר שיא אחרי שיא, כשהוא רושם עד כה 2.47 מיליארד צפיות בגרסה הספרדית. איגלסיאס מכר כ־170 מיליון עותקים מאלבומיו לאורך הקריירה. "היום אני נהנה יותר מפעם כי אני יודע מה זה להיות למטה, כמה זה לא קל וכמה מאוד קשה להתרומם מנקודות כאלה. דיברת קודם על Bailamos. זה לא קל ליצור, לבחור ולבצע שירים שאחרים יאהבו ויתחברו אליהם. אבל תאמין או לא, אני תמיד הלכתי עם הביצים שלי".

   

  איך אתה מסביר את ההצלחה הענקית של המוזיקה הלטינית?

   

  "אנשים מקהלים שונים ומגילאים שונים מתחברים למוזיקה הזו כי היא פשוט כיפית. אתה אפילו לא צריך להבין את המילים כדי ליהנות".

   

  אולי עדיף שלא. הביקורות טוענות שהמילים טיפשיות, Despacito למשל.

   

  "שמע, זה שיר ענק. אהבתי מאוד את מה שהם עשו שם, זו הפקה מושקעת וראויה למחמאות. אני לא חושב שצריך לנתח את המילים יותר מדי. אם זה מרגיש טוב ואתה אוהב את זה, לך עם זה. תמיד יהיו לך מבקרים. הביטלס שרו 'She Loves You יה יה יה'. האם אלה מילים גאוניות או מתוחכמות במיוחד? לא ממש. אבל לא תתווכח איתי שזה שיר מעולה ממש ואתה לא יכול לצאת נגדו, אתה בטח לא תחליף אם זה יתנגן ברדיו במכונית שלך".

   

  אתה יכול להירגע לכמה שנים אחרי להיט גדול כמו Bailando?

   

  "בשום אופן לא. אתה לא יכול לחיות כמה שנים על להיט אחד וזה מאוד קשה לעשות שירים בסדר גודל של Hero או Bailando. כי ברגע שכבר יש לך אותם הצבת רף מסוים לעצמך, וזה הולך להיות מאוד קשה להשוות אותו. יותר מזה, כולם יחפשו איך להשוות את השירים החדשים שתוציא ללהיטים האלה. אם אתה מנסה למצוא פורמולה, פה נכשלת".

   

  איגלסיאס צפוי להופיע בפארק יחד עם רותם כהן, ששיתף איתו פעולה בגרסה חדשה ללהיט Súbeme la Radio. "אני אוהב שיתופי פעולה לא שגרתיים, כמו זה עם רותם. אני מכיר את השיר שלו עם דסמאר ('כל כך יפה לך'), אהבתי מה שהם עשו וחשבתי שנכון לעשות איתו יחד את הקליפ. אני הולך להיפגש איתו בתל־אביב והוא בפירוש יהיה חלק מהמופע".

   

  שמעת משהו מה־BDS? הם בדרך כלל מנסים להניא אמנים מלהגיע לפה. עם לורד זה הצליח.

   

  "אני תמיד מנסה להפריד פוליטיקה ממוזיקה. אני רוצה להופיע בכל מקום שבו מוכנים להקשיב למוזיקה שלי ואני תמיד מעלה ספקות לגבי אנשים שאומרים לי לא לשיר במקום כלשהו. אני הולך לפי המעריצים שלי, לא לפי הפוליטיקה".

   

  ביולי 2007 הופיע איגלסיאס בדמשק, סוריה, והפך לאמן המערבי הראשון שמופיע במדינה מאז 1970. "אני מהרהר הרבה במה שקורה שם בשנים האחרונות. עוברות לי בראש מחשבות אם חלק מהקהל שהיה בהופעה שלי אז חווֶה את הסבל הנוראי היום. כשראיתי את התמונות של הילדים המתים והנפגעים מסוריה זה העלה בי דמעות".

   

  razs@yedioth.co.il

   

   

   


  פרסום ראשון: 23.04.18 , 23:48