שלישי 27 באוקטובר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ממון • 28.04.2018
  חדש
  שגיא כהן

  בית חכם | אמזון מפתחת רובוט ביתי עם הפעלה קולית

   

  הפרויקט הגדול הבא של אמזון הוא רובוט ביתי חכם — כך לפי דיווח ב"בלומברג". על הפרויקט, שניתן לו שם הקוד "וסטה", עובדים כיום ב־LAB126, מעבדות פיתוח החומרה של אמזון.

   

  לא לגמרי ברור מה תהיה מטרתו של הרובוט ואיך הוא ייראה, אך ככל הנראה מדובר במכשיר נייד, שיוכל להסתובב בבית בעקבות המשתמש, ויהיה בעל הפעלה קולית באמצעות הסייעת החכמה "אלקסה". מעין רמקול חכם כמו Echo — רק נייד. לפי הדיווח, באמזון עובדים על אבות־טיפוס המצוידים בתוכנות ראייה ממוחשבת ובמצלמות לצורך ניווט.

   

  הרובוט עשוי להגיע לשוק כבר ב־2019.

   

  גוגל | גוגל מציגה: Task, אפליקציה לניהול משימות

   

  חנויות האפליקציות עמוסות בפתרונות לניהול משימות, ודווקא גוגל נמנעה עד היום מלהשיק כזו. בשבוע שעבר, במקביל לממשק הג'ימייל החדש, הציגה החברה אפליקציית משימות חדשה בשם Google Tasks, שזמינה לאייפון ולאנדרואיד בחינם.

   

  מדובר באפליקציה פשוטה מאוד, שמאפשרת ליצור רשימת משימות בנושאים אישיים או בענייני עבודה ("לקנות חלב", "לקבוע ישיבת תקציב"). לכל משימה אפשר לקבוע תאריך יעד, תת־משימות, וגם לקשר לכולם מיילים רלוונטיים. פיצ'ר המשימות היה קיים עד היום כחלק מג'ימייל או מלוח השנה בלבד, אך ללא אפליקציה ייעודית.

   

  אמוג'י | כך הפכו אקדחי האמוג'י לאקדחי מים

   

  כל חברות הטכנולוגיה הגדולות מאמצות בשנים האחרונות בהדרגה סמלוני אמוג'י של אקדח מים, כתחליף לאמוג'י האקדח הרגיל המסורתי.

   

  בשנים האחרונות החלו החברות לשנות את סגנון האמוג'י של האקדח שהן מציעות בפלטפורמות שלהן, בשל רגישויות שונות הקשורות להחזקת נשק ולאירועי ירי ואלימות. וכך, אקדח אמיתי הוחלף בצעצוע — אקדח מים.

   

  אפל הייתה הראשונה שעשתה זאת ב־2016, ואחריה באו גם גוגל, סמסונג וטוויטר (בעבר השתמשה מיקרוסופט באמוג'י של אקדח לייזר, אך דווקא ב־2016 שינתה לאקדח רגיל). היחידות שטרם שינו את הסמלון עד כה הן פייסבוק ומיקרוסופט, שעדיין מציגות אמוג'י של אקדח רגיל, אך שתיהן מבטיחות כי גם הן יעברו ממש בקרוב לאמוג'י צעצוע.

   

  חירום | רחפני DJI יסייעו לצוותי חילוץ וביטחון באזורי אסון

   

  האם רחפנים יוכלו להעניק סיוע לאוכלוסייה במקרי חירום?

   

  חברת הרחפנים הסינית DJI משתפת פעולה עם איגוד מספרי החירום האירופי, והשניים ישיקו פיילוט לצורך שימוש ברחפנים למתן שירותי חירום.

   

  הפיילוט יתחיל באירלנד ובוולש. לדוגמה, רחפנים יכולים לסייע לצוותי חילוץ והצלה לאתר ניצולים במהירות רבה יותר, או לצוותי כיבוי, שיוכלו להטיס רחפנים בעצמם ולבדוק את מצב השריפה מנקודות מבט שונות מלמעלה. כוחות בשטח יוכלו להשתמש ברחפנים לצורך תצפיות ועוד.

   

  כוחות ביטחון בכל העולם משתמשים כבר היום ברחפנים, אך המטרה של שיתוף הפעולה היא ליצור תשתית מסודרת, לצורך הרחבה משמעותית של המשימות בעתיד.

   

  מחשבים | מיקרוסופט תציע "חלונות 10" רזה למכשירים חלשים

   

  העדכון הבא של מערכת ההפעלה "חלונות 10" יכלול מצב חדש — "מצב רזה" — שיתאים למכשירים חלשים עם נפח אחסון נמוך. כך על פי דיווח ב־The Verge ובאתר "וינדוס סנטרל".

   

  המצב החדש יתאים בעיקר לשימוש בלפטופים וטאבלטים זולים, בעלי נפח אחסון של 16 ג'יגה־בייט בלבד. הגרסה הזו תהיה קטנה מן הגרסה הרגילה מבחינת גודל האחסון הנדרש עבורה. הדבר יושג באמצעות קיצוץ של פיצ'רים לא הכרחיים, כולל דפדפן האינטרנט אקספלורר.

   

  סלולרי | איך הניקיון? דווחו ל־ISS באפליקציה

   

  חברת ISS העוסקת בשירותי הסעדה וניקיון, השיקה אפליקציה חדשה המאפשרת ללקוחותיה לדווח על שביעות רצונם מהשירות שהם מקבלים.

   

  לפי החברה, כיום משתמשות באפליקציה כ־200 חברות ישראליות ש־ISS ישראל מספקת להן שירותים, ובהן: משטרת ישראל, תע"ש, כלמוביל, טבע, תנובה, אל על, רפאל ועוד. היא מאפשרת לעובדים לדרג קריטריונים שונים: איכות הניקיון באתר, טיפול בבקשות ותלונות, אספקת חומרים וכלים, אווירה וסביבת עבודה, ועוד. בכל פעם שמזהה המערכת ציון נמוך באחד מהקריטריונים, היא מחויבת לפרט ולהסביר את התלונה.

   

  ב־ISS מנתחים את התוצאות ובמידת הצורך מבטיחים לפעול, לתקן ולייעל את השירות. "הודות לאפליקציה החדשה אנו מדייקים עוד יותר את רמת השירות", אמר תמיר ביבי, מנכ"ל ISS שירותי ניקיון.

   


  פרסום ראשון: 28.04.18 , 20:21