חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אריאלה פלד, בת 70 מאלפי מנשה, רוכבת לאורך הדנובה
  מסלול • 12.05.2018
  מדווחים מהשטח: אריאלה פלד, בת 70 מאלפי מנשה, רוכבת לאורך הדנובה
  נבו זיו

  אריאלה, מה את עושה על הדנובה?

   

  החלטתי לעשות טיול אופניים מפסאו שבגרמניה לווינה שבאוסטריה, 330 ק"מ בשמונה ימים. אני ביום השני לרכיבה. המון ירוק, פרחים של אביב, עיירות קטנות ויפהפיות, ואנשים נחמדים שרוכבים כמוך.

   

  איך הולך?

   

  מעולה. אתמול עשינו 36 ק"מ – איציק, בן זוגי היקר, ואני. זו הפעם הראשונה שלי על אופניים מזה 50 שנה בערך. בפעם האחרונה שרכבתי הייתי נערה. הרבה אמרו לי "את חייבת להתאמן", והיו לי כוונות טובות, אבל איכשהו זה לא יצא. אחרי אתמול הרגשתי נפלא, התכווצויות שרירים לא היו בכלל, מעט עייפות אבל בסדר. מעבר לזה – השמש זורחת, הדנובה זורמת, הנוף משגע, התוּחעס קצת כואב אבל נתגבר.

   

  למה דווקא הדנובה?

   

  אני מדריכת טיולים 33 שנים, ובעשור האחרון אני מדריכה בחברת קרוז תור ועושה שיט נהרות בדנובה. עשיתי את המסלול הזה בספינת נהר הרבה פעמים ברוגע ובכיף – מלון צף 5 כוכבים ומדי פעם יורדים לטיולים.

   

  מה ההבדל בין קרוז בנהר לקרוז בים?

   

  ספינות הקרוז בים גדולות, 14 ו־15 קומות, עם 4,000 איש. ספינת נהר היא אינטימית, 170־180 נוסעים, הכל רגוע, אתה יכול לנוח, אין מופעי ראווה גדולים וקונצרטים, הטבע הוא הקונצרט. החלטתי שאני רוצה פעם אחת לראות את הנהר מצד הגדות שלו – ולא רק מצד המים. הדנובה הוא כמעט הנהר הכי ארוך באירופה, 2,850 ק"מ, ועובר בשמונה מדינות: גרמניה, אוסטריה, סלובקיה, הונגריה, קרואטיה, סרביה, בולגריה ורומניה. אגב, על הדנובה עברו הרבה מאוד ספינות מעפילים לפני קום המדינה. הייתה לי מטיילת שהייתה על ספינת מעפילים כזו כשהייתה בת חמש והיא עברה איתנו בטיול את המסלול מחדש.

   

  קרה לך משהו יוצא דופן בהפלגה?

   

  ספינות נהר עוברות מתחת לגשרים. באחת הפעמים הנהר היה מאוד גבוה, וכל הספינות שהיו אמורות לעבור מתחת לגשר מסוים נעצרו בצד. הקפטן שלנו, בחור רומני חמוד מאוד, אמר "אני עובר". הוא הוריד את האנטנה של הרדאר, בא ברוורס אל הגשר ועבר סנטימטר אחרי סנטימטר. הוא הצליח לעבור וקיבל מחיאות כפיים.

   

  וחוויה עם האופניים כבר הייתה לכם?

   

  כשאיציק עמל על חיבור התרמילים לאופניים, אני עשיתי סיבוב ניסיון. סיימתי אותו עם שפשוף המרפק בקיר ושני פלסטרים. נבהלתי והחלטתי לצאת מהסמטאות בהליכה.

   

  אבל את מאמינה שתסיימי.

   

  מה זאת אומרת? אין לי שום ספק.

   

  (כשבוע לאחר שיחתנו, אריאלה שלחה הודעה: "היית סקפטי, אז תדע שסיימתי את מסלול האופניים אחרי שמונה ימים כמתוכנן והגעתי לווינה"). ברכות!

   

  מכירים מישהו רחוק?

  nevo21@gmail.com

   

   

   


  פרסום ראשון: 12.05.18 , 17:14