חמישי 06 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שאטרסטוק
  חדשות • 13.05.2018
  "הפכתי לנכה אחרי הלידה"
  צעירה שסבלה מרעלת הריון ילדה בת בכורה ולאחר הלידה התעלפה • כשחזרה הביתה לקתה בדום לב שבעקבותיו הפכה לנכה פיזית ושכלית בשיעור של 100% • כעת היא תובעת מיליונים מבית־החולים בנימוק שהרופאים התרשלו, משום שהתעלמו מהאורות האדומים ולא טיפלו בה כנדרש אחרי הלידה • "השמחה על הלידה הראשונה נמהלה בטרגדיה"
  יורם ירקוני

  נכות פיזית ונפשית בשיעור של 100%. זה הנזק שנגרם לאישה לאחר שילדה את בתה הבכורה. היא מאשימה ברשלנות את בית־החולים מאיר ואת קופת חולים כלליתוהגישה תביעה כספית על סך כמה מיליוני שקלים.

   

  האירוע התרחש לפני כשלוש שנים. האישה, אז בת 31, הגיעה ללדת בבית־החולים. בכתב התביעה, שהוגש לבית־המשפט המחוזי בלוד על ידי עוה"ד שירה פרידן ודורי כספי ממשרד כספי־סרור, נטען כי בעת שהגיעה לחדר הלידה איבחנו הרופאים שהיא סובלת מרעלת הריון. בתה נולדה בלידת ואקום. למחרת התעלפה היולדת פעמיים - אחת מהן בעת שהחזיקה בידיה את בתה הבכורה. לאחר שהתעוררה דיווחה לרופאים שהיא חשה ברע וסובלת מחולשה ומסחרחורות, וביקשה להישאר בבית־החולים. לאחר יומיים נוספים, שבמהלכם לא טרחו לטענתה הרופאים לברר מדוע התעלפה, היא שוחררה הביתה (ארבעה ימים לאחר הלידה). כשבוע לאחר מכן מצא אותה בעלה מחרחרת במיטתה, כשהיא ללא דופק וללא נשימה. היא אושפזה בבית־החולים לניאדו בנתניה, שם התברר כי עברה דום לב. כשהתעוררה הושתל בגופה קוצב לב.

   

  בתביעה נטען כי הרופאים ידעו שהיא סובלת מרעלת הריון כאשר הגיעה ללדת, וכי לאחר שהתעלפה פעמיים, היה עליהם לקשר את ההתעלפויות עם רעלת ההריון, לחשוד שהיא סובלת מבעיה רפואית ולהעניק לה טיפול שהיה מונע את אירוע הדום לב שבו לקתה.

   

  בחוות דעת של מומחה לקרדיולוגיה שצורפה לתביעה נאמר כי אצל נשים הסובלות מרעלת הריון קיים סיכון של פי שניים להפרעה בקצב הלב ולדום לב. לדבריו, רופאים יכולים לאבחן ירידה בתפקוד הלב באמצעות בדיקות כמו א.ק.ג ואקו לב, ואם מתגלות בעיות אפשר לטפל בהן בעזרת תרופות ומכשיר דפיברילטור. "האם 'נראתה בסדר' לרופאים, ולכן לא עברה בדיקה שעל הרופא הסביר היה לבצע, כשהוא נתקל באירוע של אובדן הכרה פתאומי", טוען המומחה.

   

  בתביעה נטען כי הרופאים היו צריכים לבדוק את הסיבה להתעלפויות, וכשהיו מגלים את הסיבה היו אולי משתילים בגופה קוצב לב, שהיה מונע את קריסתה.

   

  בתביעה נטען כי בגלל האירועים סובלת האישה מנכות פיזית של 100% ומנכות שכלית של 100%, וכי מדובר במצב בלתי־הפיך. התובעת טוענת שהיא לא מתפקדת, נזקקת לעזרה קבועה ואינה מסוגלת לטפל בבתה. "השמחה על הלידה הראשונה התערבבה בטרגדיה", סיפרה.

   

  מבית־החולים מאיר נמסר: "כתב התביעה הגיע רק לפני מספר ימים. לפיכך נלמד אותו ונגיב במסגרת ההליך המשפטי".