חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ספורט • 13.05.2018
  קוריוז בסגנון 1 באפריל
  שמוליק לוי

  בית"ר טראמפ ירושלים? לומר את האמת, כששמעתי על הקוריוז הייתי בטוח שמדובר במתיחה של 1 באפריל. אני שמוליק לוי, קפטן בית"ר ירושלים לשעבר, בית"רי מלידה, איש חרות בכל רמ"ח אבריי, אמנם לא הדלקתי משואה לכבוד בית"ר, אבל הקבוצה חשובה לי וזורמת בעורקיי מאז שאני זוכר את עצמי. 

   

  יש לי הרבה כבוד והערכה למה שדונלד טראמפ עשה ועושה למען חיזוק ירושלים כבירתנו הנצחית. עם זאת, אני חושב שיש דרכים נוספות וראויות להנציח את האיש ופועלו למען ירושלים ולמען המדינה כולה. נדמה לי שבמקרה הזה צריך להשאיר את הספורט מחוץ לפוליטיקה. כמועדון כדורגל, לאורך השנים הקפדנו לעשות הפרדה מוחלטת מהפוליטיקאים. הזהות הבית"רית כלאומית ימנית תמיד תישאר, ואין צורך להדגישה במתן קרדיט למנהיג, ככל שיהיה גדול ומכובד. מנהיגים זה דבר חולף, ובית"ר ירושלים היא אחת ולנצח!

   

  הרעיון כשלעצמו נחמד. אפשר לתת כבוד על העתקת השגרירות לירושלים ולצרף את השם טראמפ למשחק הקרוב בלבד. עבורי ועבור אלפי האוהדים בכל רחבי הארץ השם בית"ר ירושלים הוא מעבר לכדורגל ויש פה זהות ומסורת מיוחדת. זה כולל את ימי המהפך בשנות ה־70 עם עליית מנחם בגין לשלטון וממשיך עם מלמיליאן שהביא את הזוהר לקבוצה העממית הירושלמית. להכניס את השם טראמפ לתוך ההוויה הבית"רית זה כמו להחליף את אמא ואבא בעבור הדוד העשיר מאמריקה. לדוד מאמריקה תישמר תמיד החיבה והערכה, אבל לאהבת ההורים אין תחליף.  

   

  לאלי טביב אתן עצה קטנה: אתה הבעלים הכל־יכול, אתה בעל המאה, ואני אישית מעריך אותך על שייצבת את המועדון ואזכור תמיד שהצלת אותנו מפירוק וירידת ליגה. אבל אלי, אין כמוני שחי ונושם את הרחוב הבית"רי, ואני יודע שהקבוצה היא של האוהדים לא פחות משלך. נראה לי שבמקרה הזה הבא לברך ייצא מקלל, וזו עלולה להיות קריאת תיגר שהאוהדים לא יסלחו עליה ולא תהיה ממנה דרך חזרה.

   

  אגב, טראמפ הוכיח בשנה הראשונה לנשיאותו שהוא נשיא אמיץ, חזק ובעל דבקות במטרה. איך שהשחקנים נראים בחודש האחרון, ובמיוחד בגמר הגביע, יותר מתאים לקבוצה השם: בית"ר הילארי ירושלים.

   


  פרסום ראשון: 13.05.18 , 23:40