חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלכס קולומויסקי
  חדשות • 13.05.2018
  ירושלים חוגגת
  תחת אבטחה כבדה ובחסות צלפים: ירושלים לבשה אתמול חג ונצבעה כחול לבן • יותר מ־50 אלף צועדים השתתפו ב"ריקוד הדגלים" המסורתי שעבר בשקט יחסי • העברת שגרירות ארה”ב לבירה הכפילה את ההתלהבות והצעירים שרו שירי הלל לירושלים מול בניין הקונסוליה האמריקאית
  אלישע בן קימון, ישי פורת ויעל פרידסון

  לא הנפיצות הביטחונית ולא האבטחה הכבדה בירושלים מנעו מיותר מ־50 אלף בני אדם לצאת אתמול עם דגלים לרחובות ירושלים ולחגוג את שחרור הבירה בצעדת "ריקוד הדגלים" המסורתית.

   

  התהלוכה ההמונית, שמקיימת מדי שנה עמותת "עם כלביא", יצאה ממרכז העיר והסתיימה בכותל המערבי. המצעד עבר גם השנה בשער שכם, שם הוצבו כוחות גדולים של משטרה ומג"ב שבודדו את הצועדים האוחזים בדגלי ישראל מהאוכלוסייה הערבית במזרח ירושלים. גם צלפים הוצבו על הגגות.

   

  צילום: יובל עוזרי

  צילום: יובל עוזרי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בשנים הקודמות אירעו תקריות גזעניות במעבר הצעדה ברובע המוסלמי, כאשר חנויות של סוחרים מוסלמים הושחתו וחלק מהצועדים שרו שירים גזעניים. השנה, הסוחרים הודיעו כי יפתחו את חנויותיהם במהלך הצעדה, בניגוד לדרישת המשטרה. למרות המתיחות לא נרשמו אירועים חריגים, והצעדה עברה בשקט יחסי.

   

  האירוע השמח - שמאופיין בשירים, ריקודים והרבה התלהבות – התעצם השנה בעקבות הטקס ההיסטורי להעברת שגרירות ארצות־הברית לירושלים. בני נוער ותלמידי ישיבה מכל רחבי הארץ עמדו מול בניין הקונסוליה האמריקאית ושרו שירי הלל לירושלים.

   

  עידו רצאבי, מדריך בישיבת "נתיב מאיר" שהשתתף בצעדה, אמר כי "מדי שנה יש התרגשות חדשה לקראת 'מצעד הדגלים' שבו אנחנו עוברים עם דגלי ישראל בייחוד בימים כאלו - גם במערב העיר וגם במזרח ירושלים".

   

  אבינועם גואלמן, גם הוא השתתף בצעדה, אמר כי "המאורעות שפוקדים אותנו בחודש האחרון נותנים את התחושה שאנחנו חווים את ההיסטוריה של תקומתה של המדינה במלוא עוצמתה: ההכרה בירושלים כבירת המדינה היהודית, החיבוק שאנו מקבלים מהעולם יחד עם עוצמתו של צה"ל מבטאים את עוצמתו של עם ישראל".

   

  הרב צבי סבן מחנך בישיבת "נווה הרצוג", אמר כי "השנה יש אנרגיות מאוד טובות. חוגגים 70 למדינה והחיבור בין יום ירושלים להעברת השגרירות יוצר אווירה אפילו טובה יותר".

   

  בטרם החלה צעדת ריקוד הדגלים, כמאתיים פעילי "תג מאיר" השתתפו ב"מצעד הפרחים" בעיר העתיקה בירושלים. הפעילים חילקו אלפי פרחים לתושבי ולסוחרי הרובע המוסלמי ולאנשי כוחות הביטחון, לאות סובלנות וסולידריות.

   


  פרסום ראשון: 13.05.18 , 23:46