חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יובל חן
  חדשות • 14.05.2018
  לשנה הבאה בירושלים
  זה עדיין לא סופי, אבל מומלץ לא לעשות תוכניות למוצאי שבת, 25 במאי 2019 • האירוויזיון צפוי להתקיים בבירה בתאריך זה, ושני האתרים הבאים בחשבון לאירוח התחרות הם הפיס־ארנה או איצטדיון טדי (אם תיבנה לו תקרה) • בין השמות שהוזכרו כמנחים: גל גדות, אסי עזר ורותם סלע, יונית לוי ודני קושמרו וירדנה ארזי
  רז שכניק

  אפשר, כמעט, לסמן ביומנים: 25 במאי 2019, ירושלים, האירוויזיון בישראל. זה התאריך המסתמן בשלב הזה בתאגיד "כאן" למועד התחרות האירופית שהחזירה נטע ברזילי לארץ. חצאי הגמר אמורים להיערך ב־21 וב־23 במאי.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  למה זה לא סופי? כי ב־25 במאי 2019 אמור להיערך גם גמר הגביע הגרמני בכדורגל, מה שעלול להזיז את האירוע. ומה שעוד לא סופי הוא מיקום האירוע. הפיס־ארנה, היכל הבית של הפועל ירושלים בכדורסל, הוא אופציה כמעט ודאית, ואמור לעמוד בתנאי הסף של התחרות, אבל גם אצטדיון טדי, בתנאי שיקורה, יוכל לארח את האירוע. ב"כאן", האחראי על הפקת האירוע, לא רואים אופציה אחרת למיקום לבד מירושלים, שאירחה את שני האירוויזיונים הקודמים שנערכו בישראל, ב־1979 וב־1999, שניהם בבנייני האומה. "האירוע יתקיים בירושלים", מאשרת שרת התרבות והספורט מירי רגב. "לפי הבדיקות שלי ייתכן שנצטרך לבנות טריבונות בארנה, אבל זה נראה כמו מיקום מתאים".

   

  במפלגות הדתיות הביעו אתמול חששות מחילול שבת בגלל החזרות ביום שישי בערב, אבל רגב מרגיעה. "אני מאמינה שלא נחלל שבת באירוויזיון. עם הגמר עצמו אין בעיה. החזרה הגנרלית מתקיימת בשישי ונדאג שתסתיים לפני כניסת השבת. אני רואה חשיבות גדולה בלארח את האירוויזיון. זה יתרום ברמה התיירותית וייצג את הפנים היפות שלנו".

   

  אתמול סיכמו רגב ושר התקשורת איוב קרא על הקמת צוות היגוי משותף. הצוות אמור להציג את עלויות האירוח בפני הממשלה, ולאחר מכן יעלו סוגיות התקציב לדיון בפני ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון.

   

   

  באופן אירוני, תאגיד "כאן" עדיין לא יכול להיות בטוח שהוא זה שישדר את האירוויזיון הבא. כפי שנחשף ב"ידיעות אחרונות", באפריל 2017 פנו בכירים באיגוד האירופי להנהלת התאגיד וסיפרו כי נתקלו בכתבה בעיתון "אקונומיסט" ולפיה חטיבת החדשות לא תהיה חלק מהתאגיד. הם הודיעו כי העובדה שהתאגיד לא מורשה לשדר חדשות מהווה בעיה. "לפי התקנון", הסבירו אז, "כדי לזכות בחברות ב־EBU גוף התקשורת מחויב לשדר, כחלק מלוח השידורים הקבוע שלו, חדשות ואקטואליה, עם כיסוי לאומי ובינלאומי". בסופו של דבר נחתם מזכר הבנות עם EBU המאפשר חברות זמנית. התהליך תלוי גם בהכרעת בג"ץ בנושא. "נמצא את כל הפתרונות", מבטיחה רגב.

   

  ומי המועמדים להגשה? אתמול עלו מספר שמות, ובראשם גל גדות, אם כי פנייה אליה לא נעשתה, וספק אם היא תוכל להיענות בשל תוכניות קודמות. גם שמם של אסי עזר ורותם סלע עלה וגורמים המעורבים בהכנות ציינו כי יונית לוי ודני קושמרו "הם אופציה מעולה". שמות נוספים הם אמן החושים ליאור סושרד, וירדנה ארזי, שהנחתה את האירוויזיון ב־1979 בהצלחה לצד דניאל פאר ז"ל.