חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  חדשות • 14.05.2018
  הגיעה הביתה
  נשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין

  מי היה מאמין שעברו להן חמישים ואחת שנים מאז היום המאושר שבו חגגנו כולנו את איחודה של ירושלים. ירושלים, אשר במשך שנים היוותה מקור לגעגוע ולכיסופים לעם היהודי המפוזר בתפוצות. והיום, אנחנו זוכים לחגוג בה את שנת הַשִׁבעים של מדינת ישראל המשגשגת.

   

  זה אלפי שנים שירושלים מהווה שם נרדף לבית. בית היסטורי, בית של חלום ושל מציאות, בית של תפילה ושל יומיום, לכל יהודי באשר הוא. לי עצמי, ירושלים משמשת כבית במלוא מובן המילה כבר שבעים וּשמונֶה שנים. כירושלמי מבטן ומלידה, זכיתי לשחק ברחובותיהּ כילד צעיר, להתרגש בה ממשחקים של בית"ר, לקחת חלק במלחמת ששת הימים ולחזות במו עיני באיחודה של עירי-שלי לכדי יחידה אחת. למצוא בה את אהבת חיי, נחמה אשתי, ואף לגדול בה כאדם וכאזרח ישראלי, במסגרת תפקידַי השונים בשירות הציבורי. ירושלים היא עיר-הבירה של כולנו, כעם, אך בו בזמן, לכל אחת ואחד מאיתנו ישנה גם ירושלים הפרטית שלו. כנראה שבכך טמון סוד קסמה של העיר הזו, הניצבת על תילה כבר אלפי שנים, ומצליחה להיות היסטורית וחדשנית, ממלכתית ואישית, רווּיָה מתחים אך גם סמל לקירוב לבבות, לריבוי דתות ולמגוון תרבויות.

   

  השנה זכינו שידידתנו הגדולה, ארצות הברית, הכירה בִּירושלים כבירת ישראל מעבירה שגרירותה לירושלים. אני בטוח שבקרוב יכירו עוד ועוד מדינות בירושלים כבירת ישראל ויצטרפו לארצות הברית.

   

  ירושלים היא מוקד הריבונות של מדינת ישראל והעם היהודי. מי שמחפש אותנו מוצא אותנו בירושלים. המחויבות של מדינת ישראל לירושלים היא לא רק מחויבות להיסטוריה של העם היהודי אלא היא מחויבות לכל תושבי ירושלים. ירושלים היא מיקרוקוסמוס ומבחן ליכולת שלנו יהודים וערבים, לחיות יחד. אחדותה של ירושלים באה לידי ביטוי גם בכך שכל תושביה – שווים. החל מהיום החגיגי הזה, ירושלים היא גם הבית, של שגרירות ארצות הברית בישראל.

   

  הנשיא טראמפ, העם בישראל מודה לך על נאמנותך להבטחותיך על אומץ ליבך ועל עמידתך האיתנה, לצד מדינת ישראל ואנו מצפים שמנהיגותך תתווה את הדרך למדינות נוספות שיצעדו בעקבותיך.

   

  נמשיך לשמור על ירושלים כעיר של שלום, כעיר שהיא בית לכל המאמינים כולם, עיר של תושביה ואזרחיה, בני כל הדתות והעדות שחולקים עיר אחת שאותה הם אוהבים מכל.