חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: EPA
  חדשות • 14.05.2018
  בובה של לילה
  דקות ספורות אחרי שכבשה את אירופה, התפנתה נטע לחגיגות – וגם לגעגועים הביתה • "אני הכי רוצה לאכול חומוס", היא סיפרה לעיתונאים והוסיפה: "אני שמחה לחזור לדירת השותפים שלי" • אבל עוד היום היא תצטרך להתחיל להתרגל למעמדה החדש: כוכבת וסמל בינלאומי
  יניב חלילי, ליסבון

  בפתח מסיבת העיתונאים, שעה קלה אחרי שזכתה באירוויזיון, תפסה נטע ברזילי את הראש בשתי ידיה. “אוי, עוד לא ארזתי", היא אמרה ברצינות תהומית ואז הבינה מה אמרה ובאיזה תזמון ופרצה בצחוק גדול ומשחרר. החוגגים עוד התקשו לעכל את הניצחון האדיר שלה, אבל כשנטע דיברה, הבינו כולם שהיא המופתעת הראשית מהרגע ההיסטורי הזה.

   

  דקות ספורות קודם לכן היא הניפה את גביע הזכייה באירוויזיון והבטיחה לקהל: “נתראה בשנה הבאה בירושלים". עכשיו היא מתפנה לדברים החשובים באמת – למחשבות על מה תעשה כשתנחת בארץ. “אלך לאכול חומוס, זה הדבר שאני הכי רוצה לעשות", היא מצהירה, ואז מספרת שהיא רעבה, כי בכל זאת, לא אכלה שש שעות לפני ההופעה.

   

  הבוקר אמורה נטע לנחות בנתב"ג, היישר לזרועותיהם של מאות מעריצים, כלי תקשורת ובעיקר מציאות חדשה, שאליה תצטרך להתרגל במהירות. לא יהיה לה הרבה זמן לבלות על אדמת ארץ הקודש. חברות התקליטים כבר מיתדפקות על דלתה עם הצעות לחוזים. “יש עניינים שמתפתחים בחו"ל. זה מצחיק מה שקורה עם החיים שלי", היא מסבירה.

   

  נכון לאתמול, כבר אין אדם באירופה שלא מכיר את נטע והתרנגולת המקרקרת. במסיבת העיתונאים צלמים זרים דחפו זה את זה בניסיון להשיג את הפריים המושלם של הכוכבת הגדולה. כשנשאלה על ידי עיתונאי של כלי תקשורת המיועד לקהילת הלהט"ב על הקול שהיא נותנת לחברי הקהילה, השיבה לו נטע באינטליגנטיות רבה, סיפרה על אהבתה לקהילה ואף הזמינה אותו למצעד הגאווה בתל־אביב.

   

  מעכשיו היא כבר לא נטע הזמרת, היא סמל ואייקון. “אני מתכוונת לקום בעוד יומיים ולכתוב את השיר הבא שלי. אני אמנית, יוצרת ומוזיקאית", היא אומרת. בניסיון לשמור על שגרת חייה, היא מוסיפה: “אני חוזרת הביתה, לדירת השותפים שלי".

   

  מסיבת העיתונאים כבר הסתיימה, אבל העיתונאים סירבו לעזוב. גם מי שמורגל במפגשים עם ידוענים בינלאומיים, מוצא עצמו נאלם מול הרגע הגדול. המעריצים כמובן מסרבים ללכת לישון ונטע מאפשרת לכולם לחבק אותה. "אין, אין כמו ישראלים שיודעים לחגוג ולעשות מסיבה", מסבירה נטע לכתבים הזרים המשתאים לנוכח האהבה העצומה. “אתם תראו בשנה הבאה שאנחנו יודעים להרים את המסיבה הכי טובה בעיר".

   

  בבוקר שלמחרת הזכייה, ירדה נטע לקומת המסעדה של המלון לאכול ארוחת בוקר עם הרקדניות שלה. הפעם בלי איפור, תלבושת או קוקיות. אחר כך חצתה את הכביש והלכה לשוטט בקניון המקומי, מנסה ליהנות מרגעים אחרונים של שפיות, אנונימיות ושקט יחסי, לפני שתוצף במבול האהבה שמחכה לה בישראל.