חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 14.05.2018
  ראשי הרשויות: לדחות בשנה את ההנחה בקייטנות
  בעקבות תחקיר "ידיעות אחרונות" שהוביל להוזלה: ראשי הערים יזמו דיון לדחיית המהלך, שיתקיים היום בכנסת
  מאיר תורג'מן

  קרב ראש בראש במהפכת הקייטנות: היום יתקיים בכנסת דיון בבקשת ראשי הרשויות לדחות בשנה את ההנחה בקייטנות הציבוריות בחופש הגדול. מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, קיבל בהפתעה ובזעם את דרישתם.

   

  אתמול אמר כהן ל"ידיעות אחרונות": "הגיע הזמן שראשי הרשויות יקשיבו לתושבים שלהם שזועקים כבר שנים על המחירים הלא־שפויים בקייטנות".

   

  הנושא עלה על הפרק בעקבות תחקיר שפורסם ב"ידיעות אחרונות" ב־2016 ובו נחשפו מחירי העתק שגובות העיריות בקייטנות הקיץ. התחקיר מצא הפרשים של עד 1,200 שקלים לקייטנות שונות ברחבי הארץ, שמתקיימות מהבוקר ועד ארבע אחר הצהריים.

   

  כך למשל, בעוד עיריית רמלה גבתה 1,100 שקלים לתלמיד, היו עיריות שגבו סכומים שנעו בין 1,800 ל־2,400 שקלים.

   

  שר הפנים אריה דרעי נרתם לטיפול בבעיה והוביל מהפכה להוזלת המחירים בקייטנות, זאת משום שהורים רבים פשוט לא יכלו לעמוד בנטל. הוא חתם בפברואר על צו שלפיו מחיר קייטנה ציבורית עד ארבע אחר הצהריים ינוע בין 980 ועד ל־1,150 לכל היותר.

   

  אלא מה? ראשי הרשויות מתנגדים למהפכה, ובמסגרת מאבקם יזמו דיון שייתקיים היום בוועדת הפנים של הכנסת בראשות ח"כ יואב קיש. תחילה הם ביקשו לדחות את תחילת הרפורמה לראשית 2018, ואילו כעת הם מבקשים דחייה בשנה נוספת. קיש אמר: "הוועדה תתכנס במטרה להוביל פתרון שייטיב עם כל הצדדים ויעניק לילדי ישראל קייטנות ציבוריות".