חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: מאיר תורג'מן
  חדשות • 14.05.2018
  בוקר טוי ישראל
  נטע־מאניה: מעולם לא נצפו כל כך הרבה ישראלים בבריכה בכיכר רבין בתנועות תרנגולת • "מי שלא קופץ קפריסין", שרו אלפים כל הלילה • בבתי־ספר שינו את הצלצול ל"טוי", ואפילו ה"גולגולים" של נטע הפכו ללהיט • הערב, 19:30: נטע תופיע בכיכר
  מאיר תורג'מן | חוגג בכיכר

  לא היו רמקולים בכיכר רבין, בחגיגות הניצחון שלשום. לפחות לא כאלה רשמיים, מטעם העירייה. כשמאות החוגגים הפכו לאלפים התברר שאין איך להשמיע להמונים הנרגשים את ההמנון החדש. אבל לישראלים אף אחד לא יפריע לשמוח: כל מי שהביא רמקול מהבית פתח מסיבה מקומית סוערת. בפסקול: שיר אחד בלבד. טוי, טוי ועוד פעם טוי!

   

  "מי שלא קופץ קפריסין", שרו באקסטזה יותר מ־10,000 ישראלים שנהרו לכיכר באמצע הלילה, רגע אחרי הניצחון הגדול בליסבון. "נטע היא גדולה, היא גרמה לפרץ ספונטני של שמחה ואנרגיות מטורפות אחרי הניצחון הגדול שלה באירוויזיון", הסבירה החוגגת קארין מולכו. "איזה כבוד הביאה לנו נטע המדהימה, איזה כבוד!" צעקה צעירה אחרת שהייתה בין הראשונות שקפצה לתוך בריכת המים בכיכר רבין, במסורת חגיגות הניצחון הגדולות בהיסטוריה של המדינה, כמו בזכיות ההיסטוריות של מכבי תל־אביב כדורסל בגביע אירופה, או בזכייה הקודמת של דנה אינטרנשיונל באירוויזיון, לפני 20 שנים.

   

  במהלך שידור האירוויזיון כיכר רבין הייתה שוממת לחלוטין. כמה עשרות שהגיעו בכל זאת לכיכר מצאו טלוויזיה דולקת בקיוסק "הפרלמנט" שצמוד לכיכר וישבו לראות יחד. ככל שהתקדמה התחרות הצטרפו עוד ועוד, אבל האלפים הגיעו אחרי הכרזת התוצאות המשמחות, סמוך לשעה שתיים בלילה, שנתנו את האות לחגיגה הגדולה. ההמונים זרמו אל הכיכר שהלכה והתמלאה, דגלי ישראל לצד דגלי הקהילה הגאה הונפו בגאווה. בניין עיריית תל־אביב הואר בדגל ישראל ואז בשמה המרצד של נטע ובשם השיר.

   

  אל כיכר רבין הגיעו אמש, היישר מבית הדפוס של "ידיעות אחרונות", גיליונות טריים של המהדורה השלישית והמיוחדת של העיתון שהודפסה לאחר הזכייה של נטע, סמוך לשעה 02:00. העותקים הרבים בכיכר נחטפו בתוך דקות והפכו לאטרקציה של ממש. החוגגים הצטלמו עם הגיליון, העלו את התמונה לרשתות החברתיות ונהנו לראות את "העיתון של מחר" לפני כולם. צעיר שהגיע עם עמדת קריוקי נעמד במרכז הכיכר, ובתוך רגעים ספורים הקיפו אותו מאות שרקדו לצלילי השיר. ככה התארגנו להם מיני־מסיבות ברחבי הכיכר. והכל ספונטני לגמרי. רבים מהחוגגים בעיקר קירקרו בניסיון לחקות את נטע, ורקדו בתנועות תרנגול עם הידיים. סוחר זריז הספיק בתוך פחות משעה מרגע הניצחון להעמיד דוכן מאולתר ולמכור חולצות וכובעים שנחטפו. רק לקראת השעה 04:00 הגשם שהחל לרדת על הכיכר הוביל לפיזור של רבים מהצעירים שחזרו הביתה מותשים ומאושרים.

   

  צילום: אלעד גרשגורן
  צילום: אלעד גרשגורן

   

   

  במסגרת ה"נטע־מאניה" גם ילדות ונערות בכל רחבי הארץ חיקו אתמול את התסרוקת הכי מפורסמת במדינה, "הגולגולים", שתי הקוקיות של נטע, שהפכו לסימן ההיכר הרשמי שלה. אם זה לא מספיק, בבתי ספר רבים הלכו צעד קדימה והחליפו את הצלצול בשיר הזוכה. החגיגה הגדולה תמשך גם היום בערב בכיכר רבין, באירוע חגיגי בהשתתפות המשלחת שתחזור ארצה. בדרך לשדה התעופה לטיסה שתחזיר אותה כמנצחת לישראל, אמרה אתמול נטע ל"ידיעות אחרונות": “אני מחכה בכיליון עיניים לפגוש את עם ישראל בכיכר רבין ונעשה שמח כמו שרק אנחנו יודעים. יהיה פאן לחגוג את זה. אני עדיין לא מדמיינת את המפגש שלי עם הקהל ישראל, אתן לעצמי להיות בהלם כשאגיע".

   

  הספקת לישון?

   

  “ישנתי שעתיים בערך והלכתי לקנות מזוודה כי קיבלתי המון פסלונים. יש לי הרבה מה לקחת חזרה לארץ. אני באופוריה. כפרה עליכם. החיים שלי הולכים להשתנות ממחר, אני אפילו לא יודעת עד כמה״.

   

   

  נתונים: מדיה פורסט
  נתונים: מדיה פורסט

   

  אתמול התברר כי נטע ברזילי שברה את כל שיאי השמעות הרדיו ביממה שאחרי נצחונה באירוויזיון. מדירוג נתוני חברת מדיה פורסט עולה כי השיר של ברזילי שבר שיא והושמע 147 פעם ביום אחד. נתוני ההשמעות כוללים את כל תחנות הרדיו. בכך שברה ברזילי את השיא הקודם של מי שהיו השופטים שלה עד לא מזמן בתכנית "הכוכב הבא", סטטיק ובן אל, עם השיר "הכל לטובה" שהשיג 78 השמעות ביום שיצא, 22 באוקטובר 2017. סטטיק ובן אל שברו אז את השיא שלהם עצמם שהושג עם השיר טודו בום שיצא ב־4 ביוני ורשם 66 השמעות באותו יום.

   

  השתתפו: יניב חלילי, ליאור אל־חי, קורין אלבז־אלוש, רז שכניק, תלם יהב וישראל מושקוביץ