חמישי 17 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 14.05.2018
  החמאס מתכנן: 100 אלף מפגינים
  אליאור לוי

  לקראת הפגנת השיא של קמפיין צעדת השיבה, שתתקיים היום, יצא אתמול מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה מרצועת עזה לביקור בזק במצרים כדי לפגוש את ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל.

   

  ביקורו התמקד בסיכון להסלמה ביטחונית בין ישראל לרצועת עזה שעלולה להתרחש במקרה של ניסיון פריצה המוני דרך הגדר לשטח ישראל. ההתערבות המצרית מצטרפת למאמץ של גורמים בינלאומיים נוספים, והכל במטרה למנוע הסלמה שעלולה להוביל למספר גבוה של הרוגים בצד הפלסטיני.

   

  מערכת החירום וההצלה ברצועת עזה העלתה כוננות לקראת האירועים. בית־החולים שיפא תיגבר את מערך קליטת הפצועים והקים בכניסה אוהלים גדולים.

   

  הפלסטינים מתכננים להפגין היום במספר גדול של מוקדים לכל אורך גדר הגבול ברצועה, ולא רק בחמשת המוקדים הקבועים שבהם הפגינו בשבועות האחרונים. ההפגנות צפויות להימשך גם מחר, יום הנכבה.

   

  חמאס ינסה מצידו להביא לשטח כמה שיותר מפגינים, כאשר השאיפה היא לחצות את הרף של 100 אלף. לקראת האירוע מקרין חמאס סרטוני תעמולה וכן סרטוני לוחמה פסיכולוגית עם מסרים בעברית לציבור הישראלי.

   

  בתוך כך: הנהגת הרשות הפלסטינית התכנסה אמש ברמאללה כדי לדון בטקס פתיחת השגרירות האמריקאית מחר בירושלים. בגדה המערבית ובמזרח ירושלים מתוכננות הפגנות במחאה על האירוע.