שני 06 באפריל 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  ממון • 22.05.2018
  ביטוח ישיר לנכה: "מצבך השתפר, לך לעבוד"
  ש', 60, נאלץ להפסיק לעבוד כמכונאי רכב לאחר שנכרתה שלפוחית השתן שלו בעקבות מחלת הסרטן • הוא נותר נכה עם סיכון גבוה לזיהומים, אך באפריל חברת הביטוח הפסיקה לשלם לו: "יכול לחזור לעבודה מלאה"
  מאת יורם ירקוני

  ש', 60, מכונאי רכב ומלגזות מלוד, גילה לפני ארבע שנים שהוא חולה במחלת הסרטן, ובעקבותיה נאלץ לעבור כריתת שלפוחית שתן - שהפכה אותו לנכה קשה. ש' נאלץ להפסיק את עבודתו מזה 40 השנים האחרונות, ובחודש מאי 2014 החלה חברת הביטוח "ביטוח ישיר" לפצותו על אובדן כושר העבודה, אך בחודש ינואר האחרון לפתע החליטה: ש' יכול לחזור לעבודה מלאה.

   

  ש' הגיש תביעה לבית משפט השלום בתל־אביב, באמצעות עו"ד רפאל אלמוג ממשרד אלמוג שפירא, וטען שחברת הביטוח החליטה שמצבו השתפר וכושר העבודה חזר אליו, והחל מינואר 2018 מבחינתה הוא מסוגל לעבוד בשיעור של 50%. באפריל כבר החליטה שהוא כשיר לעבודה מלאה, וש' הפסיק לקבל את תשלומי הפוליסה החודשיים על סך 7,500 שקל. בתביעה מבקש ש' לחייב את ביטוח ישיר לשלם את הפרש תגמולי הביטוח החל מינואר 2018, ולהמשיך לשלם לו עד לסיום תקופת הפוליסה.

   

  בתביעה מוסבר שש' עבר שלושה ניתוחים שהרעו את מצבו, ובין השאר הוא חי עם נקז שתן המחייב אותו להימצא בתנאים סניטריים גבוהים אחרת יהיה חשוף לזיהומים. הוא סובל גם מבעיות במערכת העיכול ומסתימות במעיים, שינה לא סדירה ועייפות.

   

  אופי העבודה של ש', מכונאי כאמור, מחייב אותו למאמץ פיזי גדול, שכיבה מתחת לכלים כבדים, שימוש במכשירים הדורשים כוח, יכולת מוטורית, ערנות וריכוז - כישורים שלא ברשותו עוד, נטען. לדברי ש', לא יוכל לחזור לעבודתו גם בעתיד.

   

  עו"ד רפאל אלמוג
  עו"ד רפאל אלמוג

   

   

  לתביעה צורפה חוות דעת של מומחה ברפואה תעסוקתית, שלפיה נשללה מש' היכולת לעבוד במקצועו, ונבצר ממנו לעסוק בעיסוק אחר המתאים לניסיונו ולהכשרתו לצמיתות. "לנוכח גילו, כל ניסיון להסב את עבודתו ולקדמו בעבודה אחרת הוא בלתי אפשרי", נכתב.

   

  מביטוח ישיר נמסר: "מדובר במבוטח שמקבל מזה כשלוש שנים וחצי תשלומים מכוח הפוליסה בהתאם לחוות הדעת והמסמכים הרפואיים שבידינו. איננו מכירים את התביעה ובכל מקרה, מטעמים של צנעת הפרט, נתייחס לטענות העולות ממנה בפורום המקובל ולא על גבי דפי העיתון".

   


  פרסום ראשון: 22.05.18 , 19:47