ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אפי שריר
  חדשות • 22.05.2018
  היסטוריה מקומית
  שני דברים צפויים להתרחש לראשונה בכפר הדרוזי עין־קנייא: גם בחירות לראשות המועצה וגם אישה - סמירה רדא עמראן - שתתמודד על התפקיד • "הגיע הזמן שנשים יהיו מעורבות בקבלת החלטות", היא אומרת
  תלם יהב

  היסטוריה כפולה ברמת הגולן: אישה דרוזית תתמודד על ראשות מועצה מקומית שבה מעולם לא התקיימו בחירות.

   

  באוקטובר הקרוב ייערכו ברחבי הארץ הבחירות לרשויות המקומיות. על פי החלטת משרד הפנים, לראשונה ייתקיימו בחירות גם בכפר הדרוזי עין־קנייא שברמת הגולן, שעד כה נוהל על ידי ועדה קרואה. מי שתנסה להפוך לראש מועצת עין־קנייא היא סמירה רדא עמראן (46), תושבת הכפר, שתהיה הדרוזית הראשונה שתתמודד על תפקיד של ראש רשות מקומית.

   

  רדא עמראן, נשואה ואם לשניים, עובדת בבנק ומוכרת כפעילה חברתית ותיקה בגולן. בנה הבכור (26) הוא שוטר, והצעיר (22) השתחרר לאחרונה מצה"ל והחל הכשרה באחד מגופי הביטחון.

   

  עין־קנייא שסמוך לגבול הסורי ברמת הגולן מונה כ־2,000 תושבים שמרביתם רואים את עצמם כסורים משום שבעבר חיו תחת משטר סורי. רובם גם לא רוצה תעודת זהות כחולה ואינו מתכוון להצביע בבחירות שנערכות על ידי משרד הפנים הישראלי.

   

  "יש אחוז גדול מהמבוגרים שחיו תחת שלטון סורי ושעדיין מרגישים ששם זה הבית שלהם והמדינה שלהם. אצל הצעירים התחושה הזו פחות קיימת", הסבירה רדא עמראן שבונה על כך שתקבל קולות מצעירי הכפר. "אני רואה את עצמי כאזרחית ישראלית לכל דבר. נולדתי כאן ואני לא מכירה שום מקום אחר. גם הילדים שלי שירתו בצבא ועדיין עובדים בזרועות הביטחון. זו המדינה שלי וזו גם הסיבה שאנחנו כן צריכים לבחור, ושאנחנו נהיה אלה שיחליטו מי יעמוד בראש המועצה שלנו. יש לי תוכניות גדולות לכפר הזה ואני חושבת שהגיע הזמן שנשים יהיו מעורבות בקבלת החלטות".

   

  רדא עמראן מקבלת הכשרה במדרשה לפוליטיקה של עמותת כ"ן (כוח נשים), שם מתארים אותה כאישה כריזמטית במיוחד. נאדיה חמדאן, חברת קואליציית "מקומיות 2018": "הקואליציה שלנו חוצה מגזרים ומפלגות ואנחנו מלוכדות סביב מטרה אחת - צמצום הפער המגדרי ברשויות המקומיות. ב־98 מהרשויות בישראל, מבין 257 חברי מועצה בסך הכל, יש אפס נשים. זו הפעם הראשונה שאישה מהחברה הדרוזית מתמודדת על תפקיד ראש רשות מקומית. יש המון נשים מוכשרות וראויות, והגיע הזמן שנשים יעמדו בראש רשימה וייכנסו למקומות ריאליים. זה טוב לכולנו".

   


  פרסום ראשון: 22.05.18 , 23:37