ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 31.05.2018
  "המרד" של עובדי ארכיון המדינה
  גיא ליברמן

  משבר פנימי חריף בארכיון המדינה: עשרה מעובדיו שלחו מכתב חריג למנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר בדרישה שלא להאריך את כהונת גנז המדינה ד"ר יעקב לזוביק.

   

  מדובר במנהל שלהם. הם טענו כי במשך שנים הוא מתעמר בהם ומתנכל להם "תוך שימוש בלשון בוטה ופוגענית עד לשון הרע". לזוביק החל בתפקידו ב־2011. כהונתו אמורה להסתיים ב־1 ביוני, אך במשרד ראש הממשלה טרם מינו לו מחליף והוא התבקש להמשיך בתפקידו באופן זמני.

   

  לדברי העובדים, במקום שוררת אווירה "מתוחה, עכורה ופוגענית". כך למשל הם טוענים כי במייל פנימי ששלח לזוביק לראש מחלקת החשיפה גלעד ליבנה, שעומד לפני פרישה, הוא כתב: "טוב שמחליפך לא צבר עשרות שנים של חיפוש סיבות להסתרת מידע מהציבור, וגם אם תהיה ביניכם חפיפה קצרה לא תספיק להרעיל אותו".

   

  בינואר השנה שלח לדבריהם לזוביק מייל לכלל עובדיו ובו טען כי ראש תחום תיעוד והנצחה, ד"ר חגי צורף, יזם "מרד" נגדו. צורף הוא בין כותבי המכתב לגרונר.

   

  עוה"ד מורן סבוראי ואמיר בשה, המייצגים את העובדים, כתבו: "זה שנה תמימה שמרשינו וכן עובדים נוספים בארכיון המדינה ממתינים בכליון עיניים לפרישת הגנז".

   

  מקורב לגנז אמר אמש: "אין משנים סדרי עולם מבלי לרכוש אויבים". ממשרד רה"מ נמסר: "הליך בחירת הגנז החדש נמצא בעיצומו. לאור זאת, כהונתו מוארכת עד לאיתור מחליפו. אין זה ראוי להגיב לטענות שהועלו במכתב מעל דפי העיתון".