חמישי 02 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שאטרסטוק
  ממון • 06.06.2018
  ענקית הטכנולוגיה הרוסית נוחתת בת"א
  יאנדקס, ה"גוגל של רוסיה", תכשיר ישראלים בבינה מלאכותית בשיתוף אוניברסיטת ת"א • בעבר פתחה מרכז מו"פ בארץ, אך הוא נסגר וכעת היא צפויה להקים מרכז חדש
  מאת שגיא כהן

  יאנדקס חוזרת: ענקית האינטרנט הרוסית, המכונה "גוגל של רוסיה", פותחת בישראל תוכנית לימודים שתכשיר אנשי היי־טק ואקדמיה בתחומי הבינה המלאכותית.

   

  לפי ההערכות, זהו הצעד הראשון לקראת הקמתו של מרכז מחקר ופיתוח חדש של יאנדקס בישראל. יאנדקס, המפעילה מנוע חיפוש ומגוון שירותי אינטרנט וטכנולוגיה, כבר פתחה בארץ מרכז מו"פ ב־2014 לאחר שרכשה את הסטארט־אפ הישראלי Kitlocate, אך מאז הוא נסגר וכרגע אין לחברה פעילות משמעותית בישראל.

   

  תוכנית הלימודים של יאנדקס תיפתח באוקטובר הקרוב בקמפוס של אוניברסיטת תל־אביב. היא כוללת לימודים אינטנסיביים בתחום מדעי הנתונים, בינה מלאכותית, למידת מכונה ולמידה עמוקה. במחזור הראשון ילמדו 30 משתתפים במשך שני סמסטרים של 14 שבועות. התוכנית מתאימה למהנדסים ומתכנתים, וכן בוגרי תארים מתקדמים בפיזיקה, מתמטיקה, סטטיסטיקה וביולוגיה, ולבוגרי יחידות טכנולוגיות של צה"ל. עלות התוכנית היא 8,000 שקל.

   

  "ישראל ידועה בכל העולם ביכולות פיתוח של פלטפורמות בינה מלאכותית שהן הכי מתוחכמות ואפקטיביות בתעשייה כולה". אמר ל"ממון" מישה בילנקו, ראש פעילות הבינה המלאכותית והמחקר של יאנדקס.

   

  מישה בילנקו
  מישה בילנקו

   

   

  לדבריו, התוכנית היא הזדמנות לאנשים שכבר נמצאים בכוח העבודה ורוצים ללמוד תחומים חדשים, אך אין להם זמן לעשות תואר אקדמי מלא.

   

  התוכנית משלבת תכנים וידע אקדמיים־מחקריים, לצד הקניית יכולות יישומיות וביצוע פרויקטים מהתעשייה. העיקרון הזה מתבטא גם בצוות התוכנית, שמורכב גם מאנשי אקדמיה וגם מאנשי היי־טק. בצוות המנהל של התוכנית אפשר למצוא את אדן שוחט, שותף בקרן ההון סיכון "אלף", את פרופ' ליאור רוקח מאוניברסיטת בן־גוריון ואת קירה רדינסקי, המדענית הראשית של איביי ישראל.

   

  התוכנית החדשה מגיעה בהמשך לשיתוף פעולה של יאנדקס עם אוניברסיטת תל־אביב, שהוכרז בתחילת השנה, ובמסגרתו הציעו שני הגופים קורסים מקצועיים בתחומים טכנולוגיים לסטודנטים למדעי המחשב באוניברסיטה.

   


  פרסום ראשון: 06.06.18 , 20:19
  ידיעות אחרונות