ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אביגיל עוזי
  7 לילות • 11.06.2018
  "במקסיקו חדר לנו עטלף לתוך הבקתה וטס מעל למיטה. מהלחץ יצאתי מהחדר וצעקתי לשומרים. אחד מהם נכנס והרג אותו"
  רז שכניק | צילום: אביגיל עוזי

  ניב רסקין, נשוי ואב לשתיים, נולד בשנת 1975 וגדל בתל־אביב. למד בתיכון עירוני ד'. שירת בצבא בגלי צה"ל, תחילה כמפיק ואחר כך כעורך חדשות הספורט ומגיש 'עושים ספורט'. בהמשך הגיש את תוכנית האקטואליה 'נכון להבוקר' במשך תשע שנים. מגיש את 'יציע העיתונות' בערוץ הספורט מיומה הראשון ובמשך 14 העונות האחרונות, ומשדר את ליגת העל בכדורסל ואת מכבי ת"א ביורוליג. באוקטובר האחרון הודיע על עזיבת התוכנית המצליחה ברדיו לטובת 'חדשות הבוקר', שמשודרת בכל יום בקשת 12. בימים אלה משתתף גם בצילומי 'אתגר הנינג'ה' בקשת 12 ומוביל את תוכניות המונדיאל בערוץ הספורט.

   

   

  מה הזיכרון הכי מוקדם שלך?

   

  "בגיל שנתיים וחצי נשארתי אצל סבא וסבתא שלי בבית בת"א ברחוב מאנה. סבתא שלי יצאה לקניות ברחוב אבן גבירול. מאחר שכנראה מאוד התגעגעתי ומבלי שאף אחד ישים לב, חמקתי מהבית, יחף ולבוש בפיג'מה ומצויד בבורקס קטן ביד. בכל זאת, בולגרי. התחלתי לטייל לאורך רחוב אבן גבירול ולחפש אותה. למזלי, הירקן זיהה שמשהו כאן לא הגיוני ואיתר את סבתי ההמומה".

   

  איזו עצה היית נותן לניב בן ה־16?

   

  "עזוב אותך מהחלום להיות ראש ממשלה, תשאיר את החלום הזה לאיילת שקד. הייתי בשער של '7 ימים' כילד בן 13 עם אדם גורליצקי. אני הייתי כביכול ראש הממשלה יצחק שמיר והוא היה פרס. הרכבנו ממשלה. אגב, שקד למדה איתי בתיכון (יצאו אז לכמה דייטים - ר"ש)".

   

  מה הייתה החופשה הכי גרועה שלך?

   

  "בתחילת הקשר שלי ושל אשתי, נועה, בשנת 2003, היא החליטה להפתיע אותי ליום הולדתי והזמינה לנו חופשה בקלאב בסיציליה. כבר בהגעתנו, הבנו עד כמה גדולה הנפילה. הבונגלו היה מזעזע, היו פותחים בלילה את השערים לכל תושבי האזור שהיו מגיעים להציץ והאוכל היה גרוע. השחיתו את כל הקלאב כל לילה. היה כל כך גרוע, עד כדי כך שבמשך שבוע, התייצבנו כל יום אצל מנהל הקלאב בניסיון להקדים את הטיסה ולעזוב, כולל המצאות וסיפורים הזויים. כלום לא עזר. נשארנו, סבלנו, אבל אין ספק שהייתה חוויה בלתי נשכחת".

   

  מאיזה הרגל היית רוצה להיפטר?

   

  "איחורים. מאחר לכל מקום. תמיד. אני בחור מאוד מסודר, אבל הזמן תמיד מתבלגן לי. יכולה להיות לי פגישה בעוד עשר דקות וירגיש לי ממש סבבה שלא יצאתי מהבית. תכנון הזמן שלי הוא סוג של מחלה".

   

  מה מפחיד אותך?

   

  "עטלפים. טראומה. פעם בנסיעה למקסיקו, באמצע הלילה, חדר לנו עטלף לתוך הבקתה וטס מעל למיטה. כשהדלקתי את האור ראיתי אותו מול העיניים ומתוך לחץ יצאתי מהחדר וצעקתי לשומרים. אחד מהם נכנס והרג אותו. אבל אנחנו לא המשכנו לישון בחדר".

   

  מה השמועה הכי פרועה שהייתה עליך?

   

  "שאני סוחר סמים. יום אחד התקשרו אליי מימ"ר ת"א וזימנו אותי לחקירה. כשהגעתי, הסתבר שסוחרי סמים השתמשו בשמות של מפורסמים כדי לשלוח חבילות המכילות סמים מדרום אמריקה לכתובות פיקטיביות על מנת שאלו יוחזרו לדואר המרכזי, וכך הסוחרים יוכלו לאסוף אותן. יום למחרת הייתה כותרת גדולה בעיתון ובמשנה צוין שמי. מי שקרא רק את הכותרות, עוד היה יכול לחשוב שאני באמת סוחר הסמים".

   

  מתי בכית לאחרונה?

   

  "בשידור האחרון שבו נפרדתי מהמאזינים בגלי צה"ל. לתוכנית הגיעה המשפחה הקרובה שצפתה בי מעבר לזכוכית, ניסיתי לשמור על קור רוח ועל קול יציב, אבל בסוף נשברתי".

   

  מה היה הרגע הכי מביך שלך?

   

  "ליום ההולדת 30 של אשתי, רציתי מאוד להפתיע והחלטתי לקנות כרטיסים להופעה של לאונרד כהן בצרפת. באתר היה רשום שיש כרטיסים להופעה ב־Caen ומאחר שהייתי משוכנע שמדובר בקאן, הזמנתי שני כרטיסים, טיסות ומלונות לריביירה הצרפתית. כשבוע לפני ההופעה, שוחחתי עם עפר שלח על ההופעה, ואז הסתבר לי שמדובר בעיר שרחוקה 1,200 ק"מ מקאן. בלית ברירה, קניתי (שוב) כרטיסי טיסה, הפעם ליעד הנכון. אבל הכל היה שווה עבור הופעה של לאונרד כהן".

   

  ממי אתה צריך לבקש סליחה ולמה?

   

  "בימים של הסערה הגדולה ובתום שבוע של הפסקות חשמל ברחבי המדינה, העליתי לראיון ברדיו את אלי גליקמן שהיה אז מנכ"ל חברת החשמל. במשך דקות ארוכות, הטחתי בו שאלות קשות על כך שנעדר מישראל בזמן הפסקת החשמל והגיע באיחור רב. כל ניסיונותיו להסביר עלו בתוהו כי לא הרפיתי. רק בתום הראיון, הובהר לי שהוא נאלץ לטוס לחו"ל בנסיבות רפואיות רגישות. לאחר שהבנתי זאת, יצרתי עימו קשר וביקשתי את סליחתו. אבל זו הזדמנות נוספת לבקש שוב".

   

  מה הדבר היחיד שחסר לך כדי לשפר את איכות החיים?

   

  "שעות שינה. והרבה מהן. אני ישן מדי יום בין שלוש לארבע שעות. מתעורר בארבע ורבע בבוקר לעבור על העיתונים. אני משלים בצהריים שעה וחצי. בימים אלה זה בכלל לילות לבנים כי אני מצלם את 'אתגר הנינג'ה' משש בערב עד הבוקר".

   

  התחלת את העונה בבוקר מאחור ובהמשך התחזקת. תעברו את אברי והילה?

   

  "זה מאוד דומה לקבוצת ספורט שנבנית ומתגבשת והיום הפכה ליחידה עיתונאית אחת מוכוונת מטרה. למרות השעות הקשות אני נהנה מכל רגע. הרייטינג הוא בונוס".

   

  מה הדבר הכי גרוע שכתבו עליך או אמרו לך?

   

  "לאחר שפירסמתי את פרשת 'שופטים באדום', לקח כשנה עד שגויס עד המדינה והחלו המעצרים של החשודים. במהלך השנה הזו, הוטחה בי ביקורת קשה על כך שהסיפור אינו נכון, למרות שידעתי שמתנהלת חקירה סמויה אך לא יכולתי לומר דבר, ובתוכנית טלוויזיה שעסקה בספורט עשו מערכון על כך שהסיפור מומצא. מיותר לומר שגם לאחר גל המעצרים, אף אחד לא התקשר להתנצל".

   

  באיזו מילה אתה משתמש יותר מדי?

   

  "אוקיי ולגמרי".

   

  מה הדבר האחרון שחיפשת בגוגל?

   

  "תמונה של דגל סינגפור. הצ'ייסר שאל ב'חדשות הבוקר' באיזו מדינה שאינה מוסלמית מופיע סהר בדגל, והייתה לי תחושה שזו סינגפור וצדקתי".

   

  מה הג'וב הכי גרוע שהיה לך?

   

  "בילדותי שטפתי מכוניות. יצא שניקיתי פעם במשך שעה וחצי מכונית של השכנים, ורק אז נזכרתי ששכחתי להתחיל מהגג המטונף".

   

  מה הגילטי פלז'ר שלך?

   

  "טירמיסו ופבלובה. לא מסוגל להגיד לזה לא".

   

  מה הדבר שהכי משגע אותך כרגע?

   

  "איך אני מסדר את היום כדי להרוויח עוד כמה שעות שינה".

   

  מה הדבר שאתה הכי שונא בעצמך?

   

  "מקבל בהכנעה שאני לא אביב אלוש וחי בשלום עם המראה החנוני שלי".

   

  באיזה ריאליטי היית משתתף?

   

  "הייתי מת להשתתף בריאליטי כמו 'אתגר הנינג'ה', חבל שאני רק השדרן. בונה על זה שביום האחרון של הצילומים, כשכולם כבר יעזבו את הסט המדהים ומבלי שאף אחד יראה, אתגנב ואעשה את המסלול".

   

  מה ההורים שלך לא הבינו אף פעם לגביך?

   

  "שגם עם שלוש יחידות במתמטיקה, בקושי, אפשר להצליח בחיים".

   

  מתי היית הכי קרוב למוות?

  "טיילנו עם גיא סודרי (עורך חדשות 2 - ר"ש) ורעייתו בסרנגטי באפריקה. הזוג סודרי התעקשו לילה אחד לישון בשטח והבטיחו כי מדובר בפארק סגור עם שמירה וגידור. במציאות בשטח, צבועים, חזירי בר ושועלים ריחרחו סביבנו כל הלילה וניסו להיכנס לאוהלים מנייר שסיפקו לנו. מיותר לומר שלא הייתה גדר או שומר. במהלך הלילה, הקלטתי בווידיאו צוואה שבה נפרדתי מהעולם. עד היום אני לא יודע אם זה היה בצחוק או באמת. בבוקר הסבירו לנו שאנחנו בכלל בני מזל, כי בפארק הסמוך מסתובבים אריות בלילות".

   

  מתי היית הכי מאושר?

   

  "בלידות של הבנות שלי, עלמה, בת שמונה, ומאיה, בת חמש, רגעי אושר שלא ניתן לתאר במילים. שום רגע מקצועי לא יכול להשתוות לזה, כולל פרשת 'שופטים באדום' ושידורים באולימפיאדה ושל נבחרת ישראל ופיינל־פור".

   

  מתי הרגשת אבוד לאחרונה?

   

  "כשהגיע ארון להרכבה של איקיאה לחדר של הילדות. נשברתי אחרי כמה דקות ולמזלי יש לי חבר בשם חנוך שעושה את זה בדקות".

   

  מתי התרגשת לראות מישהו מפורסם?

   

  "באולימפיאדת ריו 2016 שידרתי אתלטיקה לערוץ הספורט. רגע לפני שנכנסתי לאחד השידורים, קלטתי את קרל לואיס ורצתי להתחנן לסלפי. כשצילמתי, היד רעדה לי מהתרגשות והתמונה יצאה מטושטשת. אז רצתי אחריו שוב וביקשתי תמונה חוזרת. לשמחתי הוא נענה בחיוב".

   

  מה מטריד אותך לפני השינה?

   

  "שאקום בבוקר בזמן, אצל כולם כמובן זה עוד אמצע הלילה. אני מריץ את הראיונות והליין־אפ של מחר".

   

  איזה שיר יושמע בלוויה שלך?

   

  "'פה קבור הכלב' של כוורת".

   

  מי ישחק בתפקיד ניב רסקין בסרט על חייך?

   

  "ערן זרחוביץ', חקיין גאוני".

   


  פרסום ראשון: 11.06.18 , 23:02