שישי 22 במרץ 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מונדיאל
  חדשות • 13.06.2018
  חיים על כדורים
  מסי או רונאלדו? אנגליה או ספרד? מי הצטייד בטלוויזיה 82 אינץ'? ומה קורה כשצריכים לעלות להופיע על הבמה בדיוק כשברזיל משחקים? עמוס תמם, דני רופ, משה פרץ, אקי אבני, טוביה צפיר, פאר טסי ועוד שלל סלבס מגלים לנו את מי הם אוהדים, מה הם מעדיפים לאכול מול המסך וכמה רחוק הם מוכנים ללכת כדי לא לפספס אף גול
  שחף פרנקל

   אקי אבני | משפחה של חולי כדורגל

  אוהד של: "אורוגוואי. אני מת על החוד שלהם, שלדעתי הוא מהחזקים והמעניינים שנראה השנה במונדיאל. אני מת על רוח הלחימה שלהם, הם קבוצה של חדורי מטרה".

  מחכה למונדיאל? "ברור, יש מישהו שלא?"

  צופה מושבע? "רוב המשחקים הטובים מתקיימים בערבים ולכן זה נופל הרבה פעמים על הצגות שאני משתתף בהן. לפעמים בין הסצנות אני רץ לטלוויזיה בחדר העובדים או מתעדכן דרך הטלפון הנייד".

  תתבאס כשייגמר? "מאוד".

  הרגלי הבית משתנים? "אנחנו משפחה של חולי כדורגל. ליאם הבן שלי הוא שוער בנבחרת ישראל ובהפועל תל־אביב, אז ברור מאליו שאנחנו דבוקים למסך".

   

  עמוס תמם | בעד מסי למרות ההברזה

  אוהד של: "ארגנטינה מאז ומתמיד. הפעם זאת גם ההזדמנות האחרונה של מסי לזכות במונדיאל, וחבל אם השחקן הכי טוב בהיסטוריה של הכדורגל יסיים קריירה מבלי לזכות בתואר הכי חשוב. מצד שני, אחרי הברז שהוא דפק לנו בשבוע שעבר אולי זה דווקא לא נורא".

  על מי אתה מהמר? "התחושה שלי אומרת שברזיל או צרפת יקחו".

  כמה אתה מחכה לזה? "כל השנה אני עוקב מקרוב אחרי אירועי ספורט, אבל פעם בשנתיים יש פיצוצים בלב וזיקוקים בראש: מונדיאל־יורו־מונדיאל וחוזר חלילה".

  איך אתה צופה: "אני לא מהאנשים שאוהבים לצפות במקומות הומי אדם. אני מעדיף להישאר בבית עם החברים או האחים".

  לא מפספס משחק? "נקודה כואבת. לצערי הרב, בזמן שחלק מהמשחקים מתקיימים אני בהצגות על הבמה, אבל גם בסיטואציה הזאת אני מנסה לגנוב כמה דקות צפייה דרך מסך האייפון שלי. אני מפספס משחקים רק בגלל העבודה, חוץ מזה אין סיכוי. ותפסיקי לדרוך לי על היבלות!".

  ההרגלים בבית משתנים? "הכל אחר בתקופה הזאת, האוויר שאנחנו נושמים משתנה. בעיקר אוכלים הרבה כדי להנעים את הזמן בין הגולים".

  תתבאס כשייגמר? "יהיה לי חור בלב, אבל למזלי מיד לאחר המונדיאל מתחילות הליגות באירופה".

   

  דני רופ | מסך 82 אינץ'

  אוהד של? "אין לי אהבה לקבוצה אחת. אני מאוד אוהב את ספרד, ברזיל וארגנטינה".

  כמה אתה מחכה לזה? "בציפייה גבוהה מאוד! כאוהד כדורגל שגם משחק בנבחרת האמנים, התקופה הזאת מרגשת אותי בכל פעם מחדש".

  איך אתה צופה? "במסך 82 אינץ' בבית, ומדי פעם אוהב להזמין אליי חברים למרות שאני לגמרי מעדיף לצפות לבד, כי כשיש אורחים אני דואג לארח במקום להתרכז במשחק".

  לא מפספס משחק? "לצערי אני לא רואה את כל המשחקים, כי אני גם צריך לעבוד וגם לא כל המשחקים באמת מעניינים אותי, אבל את המשחקים החשובים חד־משמעית אין סיכוי שאני אחמיץ".

  הרגלי הבית משתנים? "ברור, אני יוצא מהבית פחות ואוהב יותר את הסלון. לאשתי זה לא מפריע והיא אפילו מצטרפת אליי לפעמים, עניין שמשדרג את הצפייה".

  תתבאס כשייגמר? "חד־משמעית כן, בעיקר כי צריך לחכות ארבע שנים עד המונדיאל הבא".

   

  אנחל בונני | אורוגוואי בנשמה

  אוהד של? "כמובן אורוגוואי, כי במקור אני משם, ולכן אין מצב שאני מפספס משחק של אורוגוואי".

  מחכה בקוצר רוח? "ברור, יש מישהו שלא?"

  צופה עם חברים? "לפעמים, האמת איפה ומתי שמזדמן לי".

  מכור או שזה עובר לידך? "לא מכור, אבל מקפיד לראות את השלבים המתקדמים, שם כבר מעניין יותר".

  תתבאס כשייגמר? "ברור שכן, אבל אם אורוגוואי תיקח זה יסדר את זה".

   

  דין מירושניקוב | חברים ופיצוחים חובה

  אוהד של: "ברזיל, ואין צורך לפרט מדוע. ידוע שהיא הקבוצה הטובה בעולם".

  ההרגלים בבית משתנים בתקופה זו? "בעיקר ההרגלים בבטן משתנים, הרבה גרעינים נכנסים לי לגוף בתקופת המונדיאל".

  מחכה בקוצר רוח? "כדורגל בשבילי זה חלום ילדות, ולכן התקופה של המונדיאל זו אחת התקופות המרגשות עבורי".

  צופה עם החבר'ה? "במשחקים החשובים יותר אני בדרך כלל צופה עם חברים בתוספת פיצוחים חובה. השנה אני גם הולך להקרנה הפומבית שאדידס מקיימת בחוף מציצים".

  צופה מושבע? "האמת, אני לא מצליח לצפות בכל המשחקים אבל את החשובים אין סיכוי שאני אפספס".

  תתבאס כשייגמר? "התקופה הזאת תמיד טסה לי, מרגיש שהיא רק התחילה והיא כבר נגמרת.

  אז ברור. דברים טובים עוברים מהר".

   

  משה פרץ | גם אשתי ירדן אוהבת כדורגל

  אוהד של: "כילד מאוד אהבתי את ארגנטינה ובהמשך ברזיל. לפני ארבע שנים התחלתי להתחבר לקבוצות הקטנות, האנדרדוגס שפתאום עולות למעלה. גם השנה אני הולך על הקטנים".

  מתרגש? "כאדם שמכור למונדיאל, ברור שמתרגש. זה לא רק הכדורגל, זה המפגשים סביב המשחק, ההתרגשות, ההנאה".

  תצפה לבד או עם חברים? "רק חברים. לפני ארבע שנים קניתי מסך הקרנה ענקי שמסתובב בין הבתים של החברים, ומאז אנחנו נפגשים בכל פעם אצל מישהו אחר בבית, המסך נודד איתנו ויש גם אווירה ונשנושים טובים. אפילו לובשים בגדי ספורט".

  מכור אמיתי? "משתדל לראות הכל, גם את השלבים המוקדמים. תמיד עוקב אחרי הפרצופים החדשים ומתעדכן בכל רגע. זה נחשב מכור?"

  ההרגלים בבית משתנים? "כולם אצלנו אוהבים כדורגל, אז שום דבר לא משתנה. אפילו אשתי ירדן אוהבת לצפות בכדורגל אז כולנו בעניין, הכוחות שלנו מוכנים ואנחנו רק מחכים שיתחיל".

   

  אבי סינגולדה | מתעדכן בתוצאות באמצע ההופעה

  אוהד של: אנגליה.

  שחקן מועדף: "מסי, ברור".

  צופה מושבע? "אני מאוד אוהב את תקופת המונדיאל ונוטה לצפות בבית או עם חברים".

  הדבר הכי משוגע בהקשר של המונדיאל: "פעם היה משחק גמר בזמן הופעה שלי, אז הטכנאי עלה לעמדה שלו עם אייפד ועידכן אותי לאורך כל ההופעה בתוצאות המשחק".

  ההרגלים בבית משתנים בזמן המונדיאל? "אין ספק. בתקופת המונדיאל בכל זמן פנוי מתחשק לך לצפות בשידורים. זה בפני עצמו משנה את שגרת היום וההרגלים הקיימים".

  כשייגמר תתבאס? "לגמרי כן".

   

  טוביה צפיר | צופה עם הנכדה הכדורגלנית שלי

  מחכה למונדיאל? "מחכה, אבל לא כמו מכור כבד. נגדיר את זה כאוהב מושבע. אני לא אשב עם בירות, פיצוחים וחטיפים כל היום מול הטלוויזיה כמו המכורים, במצבי כל חטיף זה תוספת של מילימטר לכרס, אבל אני אראה לפחות משחק ביום ואתעדכן בתקצירים באופן שוטף".

  אוהב לצפות לבד? "מעדיף לצפות עם הבנים שלי. גילי, הנכדה שלי, היא שחקנית כדורגל ברמת־השרון, אז גם היא מצטרפת לפעמים. בזכותה הפכתי להיות פמיניסטי שמנסה לטפח את כדורגל הנשים בארץ".

  קבוצה מועדפת? "ברור, ברזיל לאורך כל השנים. הבנים שלי חולקים עליי בנושא, אז שמח אצלנו בסלון".

  תתבאס כשייגמר? "לא, אפילו אפשר להגיד שיש לי תמיד הקלה שהמונדיאל נגמר. הצפייה במשחק כדורגל היא דבר שמצריך ממני המון עצבים וכוחות. אני אוהב שתקופת המונדיאל מגיעה, אני מתרגש שהיא מגיעה, אבל עדיין כשהיא נגמרת אני מרגיש תחושת הקלה".

   

  פאר טסי | אין על רונאלדו

  אוהד של: "פורטוגל. כמובן בגלל כריסטיאנו רונאלדו שהוא השחקן האהוב עליי".

  נרגש? "כן, מאוד, מחכה שיגיע".

  מה בתכנון? "את הפתיחה אני אראה בבית, הזמנתי כמה חברים ואת האחים שלי. בהמשך, מאמין שאראה בפאבים עם חברים ובירה".

  צופה מושבע? "עד כמה שאפשר. בימים של הופעות זה בלתי אפשרי, אבל בזמני הפנוי אני משתדל לא לפספס, בעיקר לא את המשחקים החשובים".

  ההרגלים בבית משתנים? "מובן שביום של משחק חשוב אקדים את ההשכבה של הילדה כדי ליהנות בשקט".

  תתבאס כשייגמר? "מאוד. זאת תקופה כיפית עם ערבים מהנים בשילוב של סוני פלייסטיישן, חברים ועל האש".

   

   

  אירה דולפין מאמנת הסלבס | כל הבית בעד ארגנטינה

  אוהדת של: "ארגנטינה. בעלי חצי ארגנטאי, יש לנו משפחה ממש קרובה בארגנטינה ואנחנו בקשרים טובים איתם ונוסעים לבקר, אז במשחקים של נבחרת ארגנטינה הבית מקושט קומפלט. אין מצב שאני אפספס משחק שלהם".

  נרגשת? "כן, ומחכה למשחקים. אבל הם תמיד מגיעים מהר מהצפוי. לרוב אני רואה את השלבים המכריעים, מרבע הגמר ואילך".

  היכן את צופה? בבית, עם חברים. אני אוהבת לארח אצלי לצפייה במשחקים ולהכין אוכל מתאים ובריא, או שאנחנו מזמינים סושי ואני מגישה שמפניה.

  ואיך האווירה בבית? בתקופת המונדיאל כל הבית כדורגל והוא מלא באנשים כל הזמן. בכלל, אי־אפשר לצפות בשום דבר אחר בטלוויזיה, בעלי והחברים שלו ממש לא יוצאים מהסלון, מתנחלים ולא זזים. הילדים הולכים לישון מאוחר וזה כיף".

  תתבאסי כשייגמר? ממש לא. בעיקר אם ארגנטינה תנצח".

   

  אביבה תבורי | נשים, זה הזמן לבקש הכל מהגבר

  אוהדת של: "ברזיל, כי הם נבחרת צבעונית ומשחקים כדורגל סקסי. אני מפספסת הרבה משחקים שאני מסמנת לעצמי לראות במהלך המונדיאל, אבל את ברזיל אני לא מאפשרת לעצמי לפספס".

  מחכה למונדיאל? "בטח, אני כל ארבע שנים רואה מונדיאל יחד עם חברים, וגם עם עופר, אבי בנותיי, שאני מזמינה אליי לצפות במשחקים. עופר אוהב מאוד כדורגל והוא מפרשן לנו את כל מה שקורה על המגרש".

  את צופה בכל המשחקים? "אני אוהבת לצפות במשחקים כי זה משחרר אדרנלין בגוף, אבל לא צופה מושבעת. אני רואה בעיקר משחקים בשלבים המכריעים. אוהבת לראות את ארגנטינה בגלל מסי ואת פורטוגל בגלל רונאלדו".

  מה קורה בבית בזמן המשחקים? "אני מארחת ודואגת שיהיו בבית פיצוחים וממתקים, שבדרך כלל אין אצלי בבית. בנוסף, עם השנים למדתי לא להתרגז על עופר שהוא הופך להיות כמו רוח רפאים כאשר מקרינים משחק חשוב בטלוויזיה.

  טיפ לנשים? "זה הזמן לבקש הכל! גבר שרוצה לראות משחק בשקט ייתן בתמורה כל מה שתבקשי. ואל תשכחי, מונדיאל זה כמו חתונה, מתכוננים כל כך הרבה וזה נגמר בשניות".

   

   


  פרסום ראשון: 13.06.18 , 20:49