שישי 19 ביולי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: רפי דלויה
  7 לילות • 12.06.2018
  הכל כלול?
  בערוץ עשר למדו את הלקח אחרי שהפסידו לגיא לרר בקרב על עמוד הפייסבוק של תוכניתו, עכשיו הם פתחו חזית חדשה נגד סיוון כהן
  רז שכניק

  לפני כמה חודשים מצא עצמו ביהמ"ש דן בשאלה למי שייך עמוד הפייסבוק של הלייט־נייט 'הצינור', של גיא לרר - לערוץ עשר או ללרר עצמו? בסוף מאבק ארוך ומתוקשר, לרר סימן וי של ניצחון, אולם עתה נמצא הערוץ בדרך לקרב דומה, על עמוד פייסבוק נוסף. אלא שבניגוד ללרר, שניהל את המאבק המשפטי אחרי עזיבתו לרשת, במרכז הפרשה הנוכחית נמצאת מגישה בהווה של הערוץ, סיוון כהן, שמובילה את התוכנית 'הכל כלול' ברצועה של שבע בערב.

   

  גם לכהן עמוד פופולרי בפייסבוק, המתגאה ב־266 אלף לייקים. גורמים בערוץ מספרים כי בשבועות האחרונים פנו בהנהלה לכהן והסבירו לה שהעמוד של 'הכל כלול' בפייסבוק, הנמצא ברשותה ובעריכתה האישית, אמור לעבור לחזקת הערוץ. כהן התייעצה עם גורמים משפטיים, וסירבה. בערוץ רמזו כי במצב כזה, הם יתקשו להמשיך לעבוד עימה. כהן הגיבה בשטח: זה כשלושה שבועות שהיא לא מעלה לדף הפייסבוק תכנים של 'הכל כלול', בניגוד למנהגה, אלא פוסטים שאינם קשורים לתוכנית.

   

  המאבק של ערוץ עשר בכהן אינו אישי, אלא תוצאה של הלקחים שנלמדו עם ההפסד הצורב ללרר, שלקח את מיליון עוקביו איתו. בערוץ לא רוצים להימצא שוב בסיטואציה דומה, ולכן בהנהלה שלחו לאחרונה אימייל המפרט נוהלי פעילות קידום בפלטפורמות הדיגיטליות. "הבעלות על הנכסים הדיגיטליים תהיה של הערוץ והעמוד ינוהל דרך מחלקות הדיגיטל", נקבע בהודעה של המשנה למנכ"ל יואב הלדמן, "חל איסור על כל הפקה/טאלנט/יוצר להעלות או לשתף תכנים בבעלות הערוץ לרשתות באופן עצמאי ללא אישור המחלקה הדיגיטלית של הערוץ". פשוט וברור. הוראות אלה הרי נכתבו בדם. וכל עוקב הוא כוח בעידן שבו המדיה המסורתית חייבת את המדיה החדשה.

   

  בערוץ החליטו על קריטריונים גם בנוגע לאופן ניהול הדפים, והודיעו לעובדים שכדי להעלות תוכן שלא מקדם את השידורים, הם ייצטרכו לבקש אישור מיוחד.

   

  בערוץ עשר סירבו להגיב על הדברים. סיוון כהן הפנתה אותנו לבאי כוחה, שסירבו גם הם להגיב. בינתיים, עד שלא תיפתר המחלוקת, כהן תחזור לרצועה של ארבע אחר הצהריים, ובערוץ טוענים בתוקף שהיא זו שביקשה לשוב לשעה זו מלכתחילה וכך טוענת גם היא. הרצועה היוקרתית של שבע בערב אמורה לעבור לידיו של גיא זהר המפתח בימים אלה תוכנית אקטואליה עם חברת החדשות של הערוץ, וימשיך במקביל עם המהדורה של 'היום שהיה'.

   


  פרסום ראשון: 12.06.18 , 00:40