שבת 20 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שלום
  24 שעות • 13.06.2018
  שלום עכשיו
  בחודש הקרוב אי־אפשר יהיה להתחמק ממנו: שלום מיכאלשווילי ייכנס היום לתפקיד המנחה הראשי של אולפן המונדיאל ב"כאן". בראיון חגיגי הוא מסביר למה הוא כל כך אוהב את מסי, איך אשתו הסכימה שיעזוב אותה ואת שלושת הילדים לחודש של מילואים, וגם מה הוא חושב על העבודה של אסי ישראלוף באח הגדול
  יואב בירנברג | צילום: אביגיל עוזי

  מי שמכיר מקרוב את שלום מיכאלשווילי יודע כמה הוא לוקח את האבהות ברצינות. רק לפני חודש הפך לאבא בפעם השלישית לבתו התינוקת אלי, שהצטרפה לבן הבכור ארי בן השלוש ולרומי בת השנה וחצי. אין מה להגיד - שלום ואשתו ענבל עובדים מהר. "החיים שלי זה הילדים", אומר מיכאלשווילי, "מבחינתי, בכל שנייה פנויה שיש לי אני משתדל להיות איתם. אני מנשק אותם, מחבק אותם ומסניף אותם. הריח שלהם הוא הריח הכי משכר ומתוק בעולם. הם סם החיים שלי". אבל בחודש הקרוב למיכאלשווילי לא יצא להיות הרבה עם הילדים שלו ועם אשתו. ככה זה כשאתה יוצא לסוג של מילואים והופך למנחה הראשי של שידורי המונדיאל בתאגיד "כאן".

   

  תתגעגע אליהם?

  "אני מניח שהם יבואו לבקר אותי באולפן. ענבל תבוא גם עם התינוקת. הילדים שלי רגילים לבקר אותי על הסטים. לא נראה לי שהם מבינים מה זה אומר בדיוק, אבל הם באים לראות את אבא שלהם בעבודה. כששואלים את ארי — שהוא חתיך־על — מה אבא שלו עושה, הוא אומר 'אבא מצחיק אנשים'. והוא צודק. כשרומי רואה אותי בפרסומות ביו־טיוב, היא משתוללת משמחה. העיניים שלה זורחות מרוב אושר".

  לא התלבטת לפני שאמרת כן לשידורי המונדיאל?

  "אני לא מכיר עוד הרבה אנשים שמציעים להם לראות את כל המשחקים ועוד להרוויח על זה כסף, והם היו אומרים לא. אני משוגע על כדורגל, ואני תמיד בוחר לעשות רק פרויקטים שאני נהנה לעשות אותם ושעושים לי טוב על הלב. אני משתדל להסתכל על המקצוע שלי באהבה, לקום בבוקר ולהגיד תודה לאלוהים שאני מתפרנס מהדבר שאני באמת הכי אוהב לעשות.

  "למזלי יש לי אישה נפלאה, מיוחדת במינה, שמאפשרת לי לעשות את זה. ענבל היא מלאך, אין מילה אחרת לתאר אותה. היא מבינה אותי ומכילה אותי, ואנחנו חברים מאוד טובים. רק ככה אפשר להסתדר בזוגיות כל כך טוב. אני מודה שהשיקולים שלי בבחירות שאני עושה עכשיו בקריירה השתנו מעט מאז שהילדים נולדו. הציעו לי לצלם פרויקטים בחו"ל במשך חודש־חודשיים, ואמרתי לא. זה פשוט על גבול הבלתי אפשרי. אני לא אעמוד בגעגועים למשפחה במשך כל כך הרבה זמן. אבל בוא נהיה מציאותיים. אני לא הבנאדם היחיד בעולם שעובד קשה. לעשות פסטיגל או מופעי חנוכה ארבע־חמש פעמים ביום זה לא פחות קשה".

  מה ההבדל בין להיות אבא לילד אחד ובין להיות אבא לשלושה?

  "ההבדל הוא כמו ההבדל בין ריאל מדריד להפועל כוסילמלם. אין מה להשוות בכלל. הבדל של יום ולילה. כשהיה לי ילד אחד, חשבתי שעם כל התענוג זה גם קשה לפעמים. עם שלושה ילדים אני מבין שילד אחד זה כמו להיות רווק. משחק ילדים. אם פעם הייתי קם פעם אחת בלילה, עכשיו זה כמובן יותר. תמיד רציתי הרבה ילדים, כך שזה לא מפתיע שנולדו לי שלושה ילדים בשלוש שנים. רק מי שלא מכיר אותי יכול להיות מופתע מזה".

  אז במונדיאל הבא כבר תהיה לך נבחרת פרטית משלך?

  "אני מניח שענבל ואני נרצה לראות איך אנחנו מסתדרים עם שלושת הילדים שיש לנו ומצליחים להעניק להם יחס שווה כמו שאנחנו רוצים, ואז נחליט. אני מניח שענבל תרצה עוד ילד, ואם היא תרצה אני כמובן אשמח".

  לא סופר את המבקרים

  מיכאלשווילי ינחה החל מהיום את אולפן המונדיאל שעורך אייל אופנהיים וישודר ב"כאן". הפאנל שיקיף אותו יכלול בין השאר את ניר קלינגר, גיא לוי, ג'ובאני רוסו, רן בן־שמעון, עמית לוינטל, פבלו רוזנברג והצ'ייסר איתי הרמן. רמי וייץ ומוטי איווניר ישדרו את מרבית המשחקים המרכזיים, בהם משחק הפתיחה ומשחק הגמר. בנוסף להם ישדרו את המשחקים שלושה צוותי שידור, שיכללו את נדב יעקבי ואורי אוזן, עמיחי שפיגלר ועמרי אפק, ושרון נסים וניר לוין.

  כשמיכאלשווילי הנחה את אולפן היורו לפני כשנתיים הרייטינג אמנם הרקיע שחקים, אבל חלק מהמבקרים השחיזו כהרגלם את הסכינים נגד הפאנל. מיכאלשווילי יצא יחסית נקי ממטר חיצי המקלדת שלהם, אבל הפרשנים הרבה פחות. גם הפעם נראה שהביקורות, אם יגיעו, ישאירו אותו שווה נפש, אפילו אדיש. "אני לא רוצה לא מדובשם ולא מעוקצם של המבקרים", הוא אומר. "לא באמת מעניין אותי מה הם יגידו. אני עוד חודשיים בן 40, ואני מרגיש שאני נכנס לעשור הכי טוב שלי. אני קצת יותר חכם, קצת יותר שמח, בזכות הילדים, ומבין משהו בפרופורציות של החיים".

  אתה מרגיש את משבר גיל הארבעים נוקש לך על הדלת?

  "תן לי להגיע לארבעים ואז אני אגיד לך מה זה אומר. לא משנה מה מפחיד אותי בחיים - כשאני מגיע הביתה, מריח את אשתי והילדים, אני נרגע, מרגיש בנאדם. מה אני מאחל לי בעשור החדש? שאולי נפסיק להתעסק בו עם טיטולים ולקום הרבה בלילה", הוא צוחק.

  איזו נבחרת אתה רוצה שתזכה במונדיאל?

  "הייתי מאוד שמח אם מסי היה מביא את גביע העולם. זה יהיה סיפור רומנטי מאוד יפה. הבנאדם שובר שיאים של עצמו מרוב שמשעמם לו. נשאר לו להביא רק דבר אחד כדי שהוא יהיה הגדול מכולם — את גביע העולם. בעיניי הוא הגדול מכולם".

  אז רונאלדו הפסיד אצלך בתחרות מול מסי?

  "זה כמו להחליט את מי אתה אוהב יותר — את אמא או את אבא, את אסי או את ציון. אני אוהב את כולם. רונאלדו הוא קבלן תארים מאוד גדול. כמעט עם כל קבוצה שהוא הגיע אליה הוא שבר שיאים. נורא תלוי איך אתה אוהב את הכדורגל. רונאלדו הוא יותר טיפוס של ווינריות וסטוצים, ומסי הוא יותר רומנטיקן".

  אם ארגנטינה לא תזכה, מי הנבחרת הבאה בסדר העדיפויות שלך לזכייה?

  "ברזיל וספרד. אני אוהב אנשים שמחים".

  שחקן בנבחרת מה קשור

  ההופעות עם החברים מ"מה קשור" — אסי ישראלוף וציון ברוך — לא ממש יסבלו בגלל שידורי אולפן המונדיאל. הרבה משום שהשלישייה נערכה לתקופה שבה ישראלוף מנחה יחד עם עפר שכטר את "האח הגדול". "תמיד אנחנו מורידים ביחד רגל מהגז", הוא אומר, "משתדלים להיות מתואמים בעיסוקים שלנו".

  אתה צופה ב"אח הגדול"? מה אתה חושב על ההנחיה של אסי?

  "אני מאוד משתדל. לפעמים אני מקליט את התוכנית וצופה בה מאוחר בלילה. אני חושב שאסי עושה עבודה מדהימה. הוא תותח־על. אנחנו תמיד מתייעצים על מה שאנחנו עושים. ככה זה בחברות קרובה. אני הכי אוהב לשמוע הערות מאסי ומציון, כי ההערות שלהם הן רוב הזמן מדויקות ונטולות אינטרסים. האינטרס היחידי שלהם הוא שזה יהיה טוב".

  היית מוכן להנחות את "האח הגדול"?

  "מבחינתי אני מנחה את התוכנית כבר עכשיו כי אני זה אסי ואסי זה אני. אנחנו אותו בנאדם. יש בין שלושתנו אהבה ענקית. אנחנו עשרים וחמש שנים ביחד, ועברנו כבר כל כך הרבה דברים בחיים. אנחנו בגיל שבו אנחנו כבר יודעים מה חשוב בחיים ומה לא".

  עברתם גם משברים?

  "ברור שהיו לנו גם משברים. אפשר שלא יהיו משברים בזוגיות כזאת ארוכה?! אנחנו פשוט יודעים מה תפל ומה העיקר. מילת המפתח היא פרופורציות. תראה, יש לי חברות ארוכה גם עם עמוס תמם, שגדל איתנו יחד ברמלה. עמוס הוא חבר נהדר, אדם נדיר ושחקן יוצא דופן. הכרתי אותו עוד לפני שהכרתי את אסי וציון כי שיחקנו יחד כדורגל בשכונה".

  מלבד כדורגל, מיכאלשווילי ממשיך להתעסק בפוצ'יוולי — משחק דמוי כדורעף וכדורשת חופים. "אנחנו חבורה של משוגעים לעניין שדואגים שהספורט הזה יתקיים פה", הוא מתגאה, "גם הגענו להישגים. זוג בנות שלנו זכה לא מזמן במקום הרביעי באליפות אירופה, וזוג גברים ניצח באליפות הולנד הפתוחה. אני גאה בעובדה שיש לי חלק קטן בהצלחה הזאת".

  זה אולי נראה מבחוץ שהשלישייה קצת הורידה הילוך בכל מה שנוגע ל"מה קשור", אבל שלום מגלה שהם עובדים עכשיו על מערכונים חדשים לתוכנית המצליחה שלהם, על סרט קולנוע וסדרה פרי עטם ובכיכובם ("הסדרה תהיה סטייל 'מחוברים', אבל עם דמויות"). בין לבין מיכאלשווילי הצטלם לסדרה החדשה של רשף לוי, "נחמה", לצד יובל שרף, שלומי קוריאט, אלמה דישי ורשף עצמו. "אני משחק כמעט כל הזמן. שיחקתי לפני מספר שנים בסרט 'יונה' של ניר ברגמן. אני לא רוצה לעשות סרטים רק בשביל להגיד שאני עושה סרטים, כי הפרנסה שלי, הלחם והחמאה, זה 'מה קשור'. יש לי פשוט את הפריבילגיה לבחור לעשות באמת מה שאני אוהב".

   


  פרסום ראשון: 13.06.18 , 20:23