שישי 22 במרץ 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: עמית שעל
  חדשות • 14.06.2018
  החיים הכפולים של יובל המבולבל
  בבוקר יובל המבולבל נותן את הנשמה כדי לשמח ילדים ואת הוריהם, רץ מהופעה להופעה ולא מסרב לאף בקשת סלפי או ביקור אצל מעריץ חולה • בלילה יובל שם־טוב משיל מעליו את תדמית כוכב הילדים החייכן, מבזבז עשרות אלפי שקלים על קוקאין ועל בילויים מפוקפקים בבתי מלון ונקלע לחובות כבדים • "היה ברור שהכל יתפוצץ מתישהו", אומרים מקורביו ל"ידיעות אחרונות", "נקווה שההתפתחויות האחרונות יגרמו לו להבין שיש לו בעיה ושהוא חייב להתמודד איתה"
  רז שכניק

  ההסתבכות של יובל שם־טוב בפרשת הקוק הביאה את חבריו לקמפיין הגנה מרגש, לא מעט בצדק. שם־טוב, או כפי שהוא מוכר יותר – יובל המבולבל, נחשב לאחד מכוכבי הילדים האהובים בתעשייה. אין בקשת סלפי או וידיאו מילד שיסרב להם וסדר יומו כולל מעשי צדקה רבים. אלא שמבט מעמיק יותר על התנהלותו בשנים האחרונות, שיתפרסם בשישי הקרוב במוסף "7 לילות", מעלה דמות שמנהלת חיים כפולים.

   

  בצד האחד, המואר יותר, הוא משמח ילדים ואת הוריהם, אדם חרוץ, משקיע את הנשמה, עובד סביב השעון. בצד השני מתגלה אדם שמבזבז את כספו על קוקאין ועל מה שאפשר לתאר כבילויים מפוקפקים בבתי מלון. "האיש בבעיה גדולה", אומר מקורב, "זה לא התחיל מהיום אלא נמשך כבר כמה שנים. אני מקווה שההתפתחויות האחרונות יגרמו לו להבין שיש לו בעיה ושהוא חייב להתמודד איתה".

   

  הוא לא חשש שזה יתפרסם יום אחד?

   

  "יום אחד צילמו אותו יוצא ממוסד מפוקפק, אבל איש לא פירסם, ריחמו עליו. זה היה לפני כמה שנים וזה בהחלט משהו שהוא הוציא עליו כסף".

   

  אחד מחבריו של יובל מספר כי הוא התוודה באחרונה בפני רעייתו על בילוייו המפוקפקים ועל צריכת הסמים, והבטיח שיפסיק. הוא מספר עוד כי בקרוב הוא יצא גם בהתנצלות פומבית שבה יספר כי מעד ויבטיח לשפר את דרכיו.

   

  לפי הערכות בקרב חברים ומכרים וגורמים בתעשייה, שם־טוב גילה את הקוקאין לפני כמה שנים ומאז הוא צורך באופן קבוע מספקים מתחלפים. כתב האישום שהוגש בימים האחרונים נגד סוחר הסמים שלו מצביע על רכישות של הסם באלפי שקלים בקניון עזריאלי לפנות בוקר, ליד ביתו, במלון בתל־אביב, ועוד. "הרבה פעמים הוא היה עולה לבמה בעיניים מזוגגות ואחר כך אנשים היו שואלים אם הכל בסדר", מספר מקורב של שם־טוב, "זה היה ברור שהכל יתפוצץ מתישהו וחבל שהתפוצץ ככה. כבר תקופה ארוכה שהוא על קוק ותקופה ארוכה שהוא מבזבז כספים רבים על בילויים מפוקפקים בבתי מלון. הסכומים שהוצאו להערכתי לטובת הבילויים בבתי מלון והסמים הגיעו לעשרות אלפי שקלים כל חודש, לפעמים אפילו 70 אלף שקל בחודש. היו איתו עוד גורמים מענף הבידור הישראלי בחגיגות של הקוק והם עכשיו בלחץ שיובל ייתן במשטרה גם את השמות שלהם".

   

  שם־טוב חי ברמת חיים גבוהה. בית במושב המבוסס נווה ירק בשרון, מחזיק נהג צמוד, מפרנס שישה ילדים, "אבא למופת", מעידה אחת מחברותיו. אלא שאורח החיים הפזרני, כך מתברר, הביא אותו למצב כלכלי רע. לפי הערכות, הוא אף נקלע באחרונה לחובות. "הוא סיפר לא מזמן שהוא נתון בבעיות כספיות ושהוא צריך לעבוד כמה שיותר", אומר אחד ממכריו, "הבנאדם מרוויח מיליונים בשנה ולכן התפלאנו מאוד. כנראה הוא התנהל בצורה רעה מאוד עם הכסף, אחרת אי־אפשר להסביר את זה".

   

  גורמים בתעשיית הפקות הילדים מספרים כי "יובל נקלע לחובות כבדים, שסדר הגודל שלהם מדאיג, בין כמה מאות אלפי שקלים עד מיליונים בודדים, בעקבות הוצאות על סמים ובילויים מפוקפקים והתנהלות פזרנית. הוא אומר שחלק מהחובות הוא החל לסגור בזמן האחרון".

   

  אולם על דבר אחד אין ויכוח. יובל המבולבל פועל רבות למען הקהילה ומעריציו הילדים. "עצרנו פעם לאכול פלאפל בדרך להצגה בבאר־שבע", מספר חברו הטוב דורון אורן. "רצה אליו ילדה עם אמא שלה והוא זכר שהיא הייתה חולה. נגמרה ההצגה, עצרנו בכתובת שהוא קיבל, הוא עלה לילדה הביתה, נתן לה חיבוק, לילה טוב ונשיקה ונסענו. זה אחרי שעה וחצי שהוא עמד והתחבק והתנשק עם כל הילדים אחרי ההצגה. לא מדבר איתך על בתי חולים, שעות על שעות, ביקורים של ילדים בבתים שלהם. מה שהוא עושה לילדים איש לא עשה".

   

  אמש פורסמו בחדשות 2 תמלילי חקירתו של שם טוב במשטרה לפני שבועיים, בהם הוא מודה בשימוש בקוקאין ובכך שרכש מהסוחר מאור עלל את הסם כ־50 פעם במשך שנה. "הייתי מתקשר אליו והיינו קובעים באיזה מקום", אמר בחקירתו, "הוא הביא לי חומר לבן, אבקה לבנה. הסנפתי את זה באף וזה עשה לי התרגשות, ריגוש ובריחה מהמציאות". בסוף החקירה הביע שם טוב חרטה על מעשיו ואמר "אני מתחייב לא להתקרב לזה לעולם. אני מוכן שיהיה עליי מעקב 24 שעות כי אני את הלקח שלי למדתי".

   

  הכתבה המלאה מחר ב-"7 לילות"