חמישי 21 במרץ 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 16.06.2018
  החוג הכי אמריקה
  משנת הלימודים הבאה יוכלו כל תלמידי כיתות ד'־ח' להשתתף בחוגי אנגלית מדוברת אחרי שעות הלימודים • המחיר: ארבעה שקלים לשיעור, כשבכל קבוצה יהיו לא יותר משישה תלמידים
  תמר טרבלסי-חדד

  תעשיית השיעורים הפרטיים בכלל, ובאנגלית בפרט, היא תעשייה משגשגת שמגלגלת מדי שנה מיליוני שקלים. הורים נאלצים לשלם 150־200 שקלים לשיעור פרטי כדי להבטיח שילדיהם ישלטו באנגלית באופן ראוי. עכשיו, המצב משתנה.

   

  החל משנת הלימודים הקרובה יפעל מיזם שיעורים פרטיים באנגלית מדוברת בעלות של ארבעה שקלים לשיעור. מדובר בתוכנית של שר החינוך נפתלי בנט בשיתוף עם תנועת של"מ של החברה למתנ"סים. היא מיועדת לתלמידי כיתות ד'־ח', ותתקיים בשעות אחר הצהריים במרכזים הקהילתיים. השיעורים יתקיימו בקבוצות של עד שישה ילדים. המורים יהיו מתנדבים מתנועת השירות הלאומי למבוגר, כולם דוברי אנגלית.

   

  ההחלטה לקיים את המיזם בפרישה ארצית התקבלה לאור הצלחת פיילוט שהתקיים במספר מוקדים. "לימוד אנגלית במחיר של ארטיק, כזה דבר עוד לא היה", אמר בנט, "חשבנו על פיתרון זול להורים, שיהיה קרוב לבית וגם חווייתי לתלמידים, כדי לטפח את השליטה באנגלית כבר מגיל צעיר. הלימוד יתבצע בדרכים חווייתיות, כשהתלמיד נהנה משיעור מעשי שמלמד אותו לדבר ולהבין אנגלית ולא רק לשנן את כללי התחביר".

   

  השר נפתלי בנט. "אנגלית במחיר ארטיק" | צילום: אוהד צויגנברג
  השר נפתלי בנט. "אנגלית במחיר ארטיק" | צילום: אוהד צויגנברג

   

  בנט ציין כי "במאה ה־21 ידיעת אנגלית היא לא בונוס, היא הבסיס. שליטה בשפה היא כלי הכרחי כדי לתקשר עם אנשים מכל רחבי העולם, ואני רוצה לוודא שבוגרי מערכת החינוך מצוידים ביכולת הזו בחייהם הבוגרים. המיזם החדש יעניק להם את ההזדמנות לכך - במחיר שווה לכל נפש".

   

  יו"ר החברה למתנ"סים, אביעד פרידמן, אמר כי המיזם יעניק לתלמידים כלי חשוב והכרחי להצלחה בחיים. כעת יוצאת החברה למתנ"סים במסע גיוס להרחבת מאגר דוברי האנגלית שישתלבו במיזם.

   

  היוזמה החדשה משתלבת באחת מתוכניות הדגל המרכזיות של בנט, "ישראל עוברת לאנגלית מדוברת", עליה הכריז השר על רקע המשבר במקצוע האנגלית במערכת החינוך. במסגרת זו נקבעו יעדים להגדלת מספר התלמידים מסיימי חמש יחידות לימוד ושיפור האנגלית המדוברת.

   

   


  פרסום ראשון: 16.06.18 , 23:05