רביעי 24 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  EPA-EFE
  חדשות • 23.07.2018
  אין כסף לאירוויזיון
  תאגיד "כאן" אמור להעביר בימים הקרובים 12 מיליון יורו לאיגוד השידור האירופי כערבות להפקת האירוויזיון בישראל • אולם במשרד האוצר טוענים: ראש הממשלה לא מאשר להעביר את הכספים האלה לתאגיד • גורמים במשרד רה"מ: זו החלטה משותפת שלנו ושל משרד האוצר
  רז שכניק

  האירוויזיון בישראל אמור להיות חגיגה גדולה, אולם הוא שוב נתקל בקשיים גדולים שמעמידים בספק את קיומו.

   

  אחרי בעיית פיצול חטיבת החדשות, שבסופה הרים ראש הממשלה בנימין נתניהו ידיים, נוצרת בעיה חדשה: תקציב. בתאגיד לא יכולים להתחיל בהכנות של ממש מאחר שאין שום אישור למימון העלויות מצד המדינה.

   

  עלות ההפקה של האירוויזיון בישראל מוערכת ב־35 מיליון יורו, ובתאגיד אמורים להעביר כבר בימים הקרובים 12 מיליון יורו כערבות לאיגוד האירופי. למרות ההתלהבות של השרים עם הניצחון של נטע ברזילי באירוויזיון והקמת ועדת היגוי בנושא, בסופו של דבר הממשלה לא קידמה את אירוח האירוויזיון בצעדים מעשיים ולא הקצתה לנושא תקציב.

   

  מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, הוציא אתמול לשר האוצר משה כחלון מכתב בנושא האירוויזיון. במכתב, שהגיע לידי "ידיעות אחרונות", מתריע קובלנץ כי יש סכנה לקיום התחרות בישראל. "בעקבות שיחות ותכתובות אחרונות בין הצדדים בעניין מימון התקציב הנדרש לתאגיד להפקת אירועי האירוויזיון, אני מבקש לחדד ולהבהיר כי ללא תמיכה ומימון מלא של כלל עלויות הפקת תחרות האירוויזיון במועדים הנתונים, לצערי תחרות האירוויזיון לא תוכל להתקיים בישראל", כותב קובלנץ, "אבן הדרך הראשונה והדחופה ביותר הדורשת טיפול הינה העמדת ערבות בנקאית עד 1 באוגוסט, לפי דרישת איגוד השידור האירופי. מדובר בהפקה מורכבת מאין כמותה, אשר נדרש זמן רב להיערך לה. אני תקווה כי כל הגורמים הרלוונטיים יתגייסו לכך".

   

  אולם גורם בכיר במשרד האוצר הסביר ל"ידיעות אחרונות": משרד ראש הממשלה מסרב לאשר העברת תקציבים לתאגיד השידור הציבורי בשלב זה.

   

  גורם ממשלתי ציין כי נתניהו התבטא בנושא ואמר ש"לתאגיד יש 700 מיליון שקל תקציב בשנה. הם צריכים להסתדר".

   

  גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו: ההחלטה התקבלה במשותף בין משרד האוצר למשרד ראש הממשלה. אם משרד האוצר מעוניין לשנות את החלטתו, כאחראי על התקציב, הוא מוזמן להעלות זאת מולנו.

   


  פרסום ראשון: 23.07.18 , 23:53