ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שאטרסטוק
  ממון • 25.07.2018
  400 חדרים חדשים במלונות ים המלח
  אלעד מלונות זכתה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל להקמת שני בתי מלון באזור עין בוקק • המדינה תסבסד את הוצאות הפיתוח באזור, שבו מתוכנן לקום מתחם תיירות
  מאת דני שדה

  חברת אלעד מלונות של יצחק תשובה תקים בים המלח שני בתי מלון חדשים עם כ־400 חדרים. זאת לאחר שזכתה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל לחכירה של שני מגרשים בגודל כולל של 44 דונם לתקופה של 49 שנים.

   

  יצחק תשובה | צילום: עמית שעל
  יצחק תשובה | צילום: עמית שעל

   

  שני המגרשים נמצאים באזור עין בוקק והשיווק שלהם נעשה לאחר שנים רבות שבהן לא הוקמו מלונות חדשים באזור. התוכנית לבניית המלונות החדשים מאפשרת לתשובה להקים בכל מגרש מלון בן 198 חדרים, ויש גם אפשרות לאחד את שני המגרשים לפרויקט משותף, כולל תוספת עבור בנייה ירוקה. המגרשים נמצאים באזור שבו מתוכנן לקום בעתיד מתחם תיירות אזורי. חברת אלעד תוכל לקבל מענק להקמת המלונות מהקרן לעידוד השקעות הון.

   

  לדברי שר התיירות, יריב לוין, בים המלח נעשית פעילות ענפה כדי להפוך אותו ליעד תיירות אטרקטיבי וחדיש. "לאור הגידול המשמעותי בתיירות המגיעה לישראל אני מברך על תחילת תהליך של הוספת מאות חדרים חדשים בים המלח, זאת לראשונה מזה שנים. יחד עם הטיילת שכבר הושקה אנחנו עתידים לראות שטחי מסחר ובילוי, ובעיקר תנופה במספר חדרי מלון שיתרמו לתעסוקה ולכלכלה באזור", ציין לוין.

   

  המכרז שבו זכתה אלעד מלונות הוא מיוחד וראשון מסוגו למלונאות. לפי המכרז מחיר הקרקע היה מינימלי וקבוע והתחרות הייתה על גובה הוצאות הפיתוח. זאת כאשר המדינה באמצעות החברה להגנות ים המלח מסבסדת סכומים ניכרים מהוצאות אלה. לפי תוצאות המכרז, אלעד תשלם עבור כל מגרש 2.4 מיליון שקל, ועוד הוצאות פיתוח בסכום של 6.7 מיליון שקל עבור כל מגרש.

   

  יריב לוין | צילום: יאיר שגיא
  יריב לוין | צילום: יאיר שגיא

   

   

  מנהל המרחב העסקי בדרום של רשות מקרקעי ישראל, ערן ראובני, אמר כי זה מכרז ראשון באזור ים המלח לאחר קרוב ל־20 שנה בהן לא נבנו בתי מלון חדשים באזור. מנכ"ל חל"י (החברה להגנות ים המלח) שימי דניאל הוסיף כי מדובר באירוע מכונן ומחולל שינוי אזורי. לדברי דניאל, "עם סיום עבודות התשתית ולאחר ההשקעות הרבות שביצענו באזור בשנים האחרונות אנו עומדים בפני השלב הראשון של הרחבת מתחם המלונאות ויחד עם רמ"י בחרנו זוכה לבניית העתודה המלונאית הראשונה שנבנית באזור מזה 30 השנים האחרונות. אנו מאמינים כי זו הסנונית הראשונה, לצד הפיתוח האזורי המסיבי, אשר תזמין התעניינות רבה מצד משקיעים ויזמים בינלאומיים המאמינים באזור הייחודי הזה".

   

   


  פרסום ראשון: 25.07.18 , 19:35