שבת 20 ביולי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שאטרסטוק
  ממון • 06.08.2018
  800 עובדי אולפנים: "לעצור את מיזוג רשת–עשר"
  צלמים, תאורנים, אנשי סאונד, מאפרות ועובדי סט נוספים פנו לרשות השנייה ולמנכ"ל רשת אבי צבי: "החברה מסרבת להסדיר תנאי עבודה, זכויות העובדים נרמסות" • רשת: "לא ננהל מו"מ דרך התקשורת"
  רז שכניק

  "לעצור את הליכי המיזוג בין רשת לערוץ עשר". כך דורשים מהרשות השנייה 800 עובדי מקצועות הסט בטלוויזיה - מאפרות, צלמים, תאורנים, אנשי סאונד ועוזרי במאי - המיוצגים על ידי ארגון "אקט". במכתב ששלח מנכ"ל הארגון איתמר אביטן ליו"ר הרשות יוליה שמאלוב־ברקוביץ' הוא טוען שרשת מפירה את תנאי הרישיון שלה בכך שאינה מנהלת מו"מ מול אקט על תנאי עובדי הסט.

   

  לפי הנכתב, רישיון השידורים מחייב את רשת לנהל את המו"מ, שהופסק לפני חודש, ולכן על החברה לעצור את כל העניינים שקשורים למיזוג לטובת הסדרת תנאי העובדים. "יש לנו הסכם עם קשת, יש לנו הסכם עם ערוץ עשר", אומר אביטן, "אבל אין הסכם עם רשת. ההסכמים האלה קובעים סטנדרטים לתנאי העבודה, לרבות שעות עבודה, הפסקות, תשלומי נסיעות ומועדי תשלומי המשכורת".

   

  איתמר אביטן
  איתמר אביטן

   

  לדברי אביטן, "מדובר בדרך כלל בעובדים שמועסקים כפרילנסרים ולכן סובלים לרוב מאפליה לרעה בכל מה שקשור בתנאים שלהם. ברשת מסרבים להסדיר את התנאים, מה שהופך קריטי יותר נוכח המיזוג העומד להתרחש. אנחנו מצפים מהרשות השנייה לעצור את כל הדיונים הקשורים לרשת ובפרט את בדיקת נושא המיזוג עם ערוץ עשר עד למילוי חובותיה של רשת וחתימה על הסכמים מול עובדי הסט - וכן שתפעיל סנקציות העומדות לרשותה נגד רשת, לרבות קנסות".

   

  במכתבו לרשות טוען מנכ"ל אקט גם כי "רשת וקבלני המשנה (מפיקים) מטעמה לא מכבדים את ההסכם בין איגוד המפיקים לבין איגוד עובדי הקולנוע והטלוויזיה ורומסים חדשות לבקרים את זכויות העובדים".

   

  אבי צבי
  אבי צבי

   

   

  אביטן שלח במקביל מכתב גם למנכ"ל רשת אבי צבי, שבו ציין: "זה למעלה משלושה חודשים שאנו מנסים לנהל מו"מ מול רשת, כפי שמתחייב מסעיף 55.2 לתנאי הרישיון, ללא כל הצלחה או תוצאה. עד היום התקיימו בסה"כ שלוש פגישות ונראה כי המו"מ מתנהל בחוסר תום לב מצדכם. הגוף שאתה עומד בראשו והמפיקים שאיתם אתם מתקשרים מתעלמים מהסכם קודם. יש לשמור על זכויותיהם של עובדי מקצועות הסט לקראת המיזוג בין רשת לבין ערוץ עשר".

   

  מרשת נמסר: "אנו מצרים על כך שמנכ"ל אקט בוחר לנהל מו"מ עם רשת 13 דרך התקשורת. מה גם שטרם הביא את אישור הממונה על ההגבלים לדרישותיו ופעולותיו אלה".

   


  פרסום ראשון: 06.08.18 , 20:57