שישי 19 ביולי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ממון • 08.08.2018
  מצוקת המלצרים במלונות: אירוח חינם יינתן למתמידים
  מאת דני שדה

  הפתרון של רשת "אורכידאה" למחסור במלצרים: אירוח בחינם למלצרים שיתמידו בעבודתם. קבוצת האחים נקש, בעלת הרשת, פירסמה מודעה שבה היא קוראת למועמדים לבוא ולעבוד במלונות הרשת ולהתארח חינם במלונות בארץ, או בחצי מחיר במלונותיה במיאמי. לאורכידאה 16 בתי מלון כיום, ובהם מלונות הדגל סטאי כנרת וסטאי תל־אביב.

   

  "המצב קטסטרופלי. חסרים לנו עשרות מלצרים במלונות, והמצב חמור ביותר בתל־אביב ובהרצליה", סיפר אבי נקש, מבעלי הרשת. "אנשים באים לעבוד לתקופה קצרה ועוזבים. קשה לנו למצוא מלצרים דוברי עברית וזה בהחלט לא נוח ולא טוב לנו", אמר.

   

  קבוצת נקש היא הבעלים של חברת ארקיע, ונקש החליט להעתיק את תוכנית התגמולים של ענף התעופה גם לענף המלונאות. "כמו שהעובדים מקבלים טיסות חינם אחרי תקופת עבודה מסוימת, מלצרים שיתמידו בעבודה יוכלו להתארח במלונות שלנו בארץ בחינם".

   

  התוכנית, אומר נקש, מיועדת כעת רק לעובדים בתחום המלצרות, "אבל בהחלט בוחנים להרחיב אותה גם למקצועות אחרים". יצוין שהמחסור החמור בעובדים בענף המלונות נדון בתחילת השבוע בישיבת הממשלה, וזו אישרה הכפלה של אישורי העבודה לעובדים זרים לתחום המלונות. עם זאת, צפויים לחלוף חודשים רבים עד שההחלטה תעבור את כל התהליכים ויתחילו להגיע העובדים לישראל.

   


  פרסום ראשון: 08.08.18 , 19:58